Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 14.06.2024.
 
Domstarpības valdošajā koalīcijā, kas īpaši saasinājušās pēc Satversmes tiesas sprieduma par pensijām, scenāriji notikumiem varā un politiskajā dienaskārtībā vēlēšanu gadā – šie ir pamatjautājumi 2010.gada pirmajām debatēm „Kas notiek Latvijā?”.
1-20 ; 21-25 ;
Haralds    11:42  |  06.01.2010.

Pirmais un galvenais ir jautājums par mērķiem, kas būtu jāsasniedz kautko mainot. Patreiz liekas, ka JL mērķis ir izdabāt SVF. TP mērķis uzspodrināt savas spalvas. Ne vieniem ne otriem nav redzējuma, kā iziet no krīzes. Manuprāt tuvredzīgi ir kredītu uzskatīt par veidu, kā atrast darbu. Vēl es domāju, ka ir muļķīgi teikt, ka pēc pusgada vai gada, tad gan mums viss iess uz augšu. Ar katru jaunu pakļaušanos mistiskajam SVF mūsu izredzes kautkur izrauties ir arvien vājākas. Varbūt kādreiz vajadzētu uzrīkot plašāku diskusiju, kas būtu, ja netiktu ņemta nauda no ārzemēm? Vai tiešām mums iekšējās rezerves izsmeltas un nav nekādu variantu? Ja būtu kaut cik prognozējami noteikumi, es varētu kādu naudu iedot, bet nav jau tā piedāvājuma!? Patreiz tas viss apstājas pie Dombrovska teikuma: "Tad būtu vēl sliktāk!" Bet cik sliktāk? par kādu cenu? 

Margita    18:08  |  06.01.2010.

Kapēc starp valsts pārvaldi un tautu ir dubultmorāle.Valsts izdod likumus,kas stingri jāievēro,jo ,ja neievēros,tad -sods.Pati valsts savus izdotos likumus bieži nepilda aizbildinoties ar naudas trūkumu utt.Kapēc tauta nevar pateikt-nodokļus nemaksāsim šoreiz,jo nav naudas.Kapēc mums ir tikai pienākumi,bet tur augšā ir tikai tiesības? paldies, 

Orests  orests@tvnet.lv  19:12  |  06.01.2010.

Ko viņi tur sprēgā?Visi ir aptaisijušies.Nau jau vairs par ko balsot! 

Valodze    20:30  |  06.01.2010.

Nu ne gadu bez aktiviem darbonīšiem, kas mēģina prihvatizēt visu kas vēl šaja valstī pieder Tautai=Valstij, kronis tagad bus pec nespējas nopirkt visu Latvenergo, iedēt šajā valstī kārtējo prihvatizācijas projektu, Valstij piederošajā ekonomiskajā zona dažiem veikliem darboņiem attīstīt attīstīt elektrojaudas, kas vāretu ja ne visu Latvijas patēriņu nosegt,tad būtiski samazināt Latvijas atkarību no importa, jo tikai daži piemēri, dāņi ir izveidojuši līdzīgus parkus, kur tikai viena ar 40 vējdzirnavām tiks saražots 200MW, tas ir puse no ta ko gribēja ar oglem sataisīt, bet pats stulbakais būs, kad Latvija būs uzdavinajus par sviestmaizi savu kartejo nacionalo bagatību un vairakums cilveciņu atkal staves pie ratiem, vai varēs vergot ārzemes lai dažiem prihvatizetajiem, samaksātu par elektribas ražošanu. Nu cik talu vel šitais viss turpinasies un kad tā saucamais vidusslānis arī varēs/drīkstes ar savu kapitalu piedalīties līdzīga projekta ar valsti, kur no valsts puses šo projektu vadīs nevis Šlesers, Kalvītis vai Šķēle, bet cilveki kuriem var uzticēt tautas un valsts naudu? 

Vēlētājs    20:59  |  06.01.2010.

Kāpēc TP biedri ir atstumti no politikas? Bārdainais zaglis teica, ka esot bijis kaut kur "prom". Bet bija taču ierindas biedrs! 

Māris  deksters200@inbox.lv  22:32  |  06.01.2010.

Nabaga Zalāns, un tautas partija-ir tik grūti publiskajās runas būt tautas aizstavjiem, taja pašā laikā lemumos aizstāvēt LIELOS ONKUļUS(Šķēle, Kalvītis) 

Sabiedrības loce  nezale999@inbox.lv  22:34  |  06.01.2010.

Neko precīzāku esošajai situācijai, ko teica Ljaba kungs par bagātajiem tēvočiem, es ilgi nebiju dzirdējusi politikā izskanam. Beidzot, kāds sauc lietas īstajos vārdos. 

Sabiedrības loce  nezale999@inbox.lv  22:38  |  06.01.2010.

Akīvāka sabiedrība? (Ulmaņa kungs) Kur tad vēl? Nespēju noticēt, ka valdība ir novedusi sabiedrību jau līdz beigtām govju galvām, lai kāds ādas uzvalkā sāktu reaģēt! 

valdis ne zatler    22:54  |  06.01.2010.

Valsts ir jāvada- kā uzņēmums,kā kolhozs,kā ģimene,ar atbildību par rītdienu,par vietu reģionā,biznesā,sociumā.Ar redzējumu par mērķi,ar projektu.16 gadus atpakaļ bija diskusija ar Repši-noliedza nozaru prioritātes,valsts attīstības plānu,brīvais tirgus visu sakārtošot.Var būvēt māju bez projekta,bez speciālistiem,klausot visus no malas.Rezultāts-na ļico!Nevar valsti vadīt kā grāmatvedību,kādam jāpārredz laukums,jāizvērtē savi spēki,jāizvēlas taktika,jāsaskaņo un soli pa solim,gadu no gada uz priekšu.Kur nav loģikas ,tur ir intereses!!! 

Māris  deksters200@inbox.lv  23:25  |  06.01.2010.

izskanēja jautājums-ko darīt sabiedrībai? Vel pastāv viedoklis, ka vēlēsanas jau vairs nav par ko balsot. bet varbūt mēs, sabiedrība varam panākt vismaz tik daudz ka aizvākt lielāko problēmu-tautas partiju no politiskas skatuves. būsim taču godīgi, neviens skandāls, kas saistīts ar valsts naudas izzagšanu, bez tautas partijas neiztiek. 

Maris    23:27  |  06.01.2010.

Sveiki, kas noticis ar Kučinski? Man radās iespaids, ka viņš vairs nav TP. Ko esmu palaidis garām? 

IM    23:44  |  06.01.2010.

Manuprāt te vai nu līdz vēlēšanām nekas nenotiks , vai nu ar šitā valdība kritīs ātrāk , un tad varbūt ka kas notiks arī ātrāk. Neredzu nekādu iespēju ka JL , ar savām imperatoriskajām ambīcijām , kaut kā varētu vienoties ar TP. Var tikai mīļā miera labad kaut kā novilkt līdz vēlēšanām , protams ka neko prātīgu nedarot kā tikai pucējoties vēlēšanām. Nevaru piekrist arī Ulmanim ka esošās partijas iet uz savu galu. Tā izskatās ka iet uz galu , bet kad pienāks pie tā it kā gala , tad izrādīsies ka nav jau nekā cita , ir tikai tas kas ir. 

valdis ne zatler    23:50  |  06.01.2010.

Raidijums jau sen pazaudējis asumu-viens un tas pats.Šovā jāmaina sejas,citādi kā krievu estrāde-Pugačova,Kobzons,Gurčenko.Es saprotu,ka ir figūras ,kuras ietekmē procesus, bet, vai vaina formātā,vai kaut kādā apātijā,sīki kašķi,ļurināšana.Koalīcijas partijas ir kā organizētās noziedzības grupas-dalījušas dažādās kombinācijās valsti,sfēras ,amatus.Visi sasmērējušies,sasmērējuši ierēdņus ,nu nemainīs viņi savu attiecību morālos pamatus,visi grib Rīgā dzīvot,pa gaiteņiem staigāt.Vellos-vai tiešām SC izies.Nu kādi valstvīri Kristovskis,Šlesers-uzaiciniet padomnieku Lansmani.Neviens jau tautai nestāstīs ,kurš īstenībā rausta striķīšus,ta ne Latvijā viņi dzīvo.Jāsapurinās ,jāattīrās! 

Daina    00:04  |  07.01.2010.

Man arī liekas,kā IM,ka ir tikai tas kas ir.Nu nav neviena partija,par kuru varētu balsot!Ausīs griež vārdi MĒS PIE TĀ STRĀDĀJAM!Jau kuro gadu...un kas mainās?Maza saujiņa paliek turīgāki,bet pārējie visiem spēkiem cenšas izdzīvot-ši vārda vistiešākajā formā.Vienīgais sakarīgais šovakar diskusijā bija Ījabs un vēl Ķīlis...Zalāna runā ir daži varianti kam varētu piekrist,bet Āboliņa nu vispār zem katras kritikas-maļ tikai sev saprotamus tekstus neko nepasakot(atzīšos,ka esmu pat balsojusi par JL savā laikā).Visās partijās redzamākie politiķi ir galīgi garām-Kristovskis(brrrr-varas kāre lien pa ausīm laukā)Grīnblats-tas pats u.t.t.Bet ko darīt mums vēlētājiem???? 

IM    00:07  |  07.01.2010.

Visa nelaime ir tājā ka latvieši ir sadalījušies divās pingvīnu sugās - parastajos un imperatora. Parastie pingvīni ir blēži , zagļi un viss cits. Imperatorpinvīni nekad nezog , strādā tikai valsts labā utt.. Nevar normali strādāt valdība kas sastāv no abu sugu pingvīniem. Vai nu ruļī tikai parastie pingvīni , vai ar pie ruļīšanas imperatorpinvīni tīrā veidā (Repšes mūžsenais un tā ar nekad nepiepildītais ,cerams , sapnis). 

doma    01:14  |  07.01.2010.

Man šovakar vislabāk patika, godīgi sakot pirmo reizi- Ijabs, jo virzījās uz pareizo pusi, tad Ulmanis, kaut cieša draudzība ar TP vecbiedriem, bet runāja skarbi un patiesi, tad Āboliņas kundze kā politiķe, tas ārzemnieks nespēja īsi un konkrēti izteikt savu domu. Ar katru reizi vairāk nesaprotu Ģīļa kunga gudrības. Un radās doma, lai to savu projektu sagatavo arī vienkāršā valodā, kā grāmatas cilvēkiem ar aizturēm, īsāku tekstu, lielākiem burtiem, vienkāršākiem vārdiem. Ja būs atkal simtiem lappušu, tad tas paliks tikai uzkāršanai uz "nagliņas", bet ne sabiedrības saprašanai. Nu un mūsu novadu reformu ministrs - tas ārpus katriem rāmjiem, izlaists kā "vaukšķis" pārbaudīt teritoriju. Varbūt kaut ko zin, ko TP perina, varbūt tikai izliekas , ka zin. Bez TP vadoņa šis raidījums īstenībā sevi pilnībā neattaisnoja. Tad dažiem izturēšanās būtu citāda, arī varētu vairāk izprast, kas tiek perināts. Tagad nebija līdzvērtīgi pretinieki. 

ods    01:30  |  07.01.2010.

-.....,bet Āboliņa nu vispār zem katras kritikas-maļ tikai sev.... DAINAI> Te jau ir problēma mūsu sabiedrībā, jo nesaprot būtību. Āboliņa runāja kā politiķe, kura strādā ar politiskām metodēm, un arī visa JL komanda ir POLITIĶI, ne uzņēmēji, kā pārējās partijas un te jau nu rodas tas konflikts. Te jau arī dzimst mūsu VADOŅI- Repše ar Dombrovski, pēc kuriem tā daudzi ilgojas, bet redz, Zalāns neapmierināts, ka netiek pie sarunām ar SVF. 

Zuzanna    09:58  |  07.01.2010.

Labs rīts, godātais Jāni Dombur! Jūsu raidījumu skatos reti, bet vakar, gluži nemanot, noskatījos visu raidījumu. Kas mani tajā piesaistīja? Pirmkārt, Jūsu miers un teikums par to, ka tagad Jūs nevēlaties radīt strīdus, bet gan noskaidrot katras partijas nostāju (nu apmēram tā:) Otrs - pateicoties uzaicinātajiem, spēcīgajiem!!! raidījuma viesiem ekspertiem - eksprezidentam Ulmanim, politologiem Ģīlim, Ījabam, - tika trāpīgi izgaismotas šo divu (un vienlaicīgi arī daudzu citu) partiju vājās puses. Manuprāt, tas ir labs veids - uzaicināt ekspertus, kas ar savu redzējumu un "neērtajiem" jautājumiem taču beidzot liek partiju vadītājiem un visai sabiedrībai atjēgties un saprast - mums trūkst loģiska, vienota, vispatveroša, stratēģiskā plāna Latvijai!!!:( Par piemēru šajā raidījumā, kad man kā nepolitiķei pat bija nēērti Āboltiņas vietā par viņas tukšvārdību: viņa šķita kā skolniece, kas pat jautājumu nesaprot! un izgāžas valsts eksāmenā. Es nevēlos apvainot viņas personību, man tikai žēl un dusmas, ka tāds cilvēks darbojas neīstajā laukā.... Nu jā, tas arī viss. Es reti rakstu komnetārus internetā. Lai Jums laba dieniņa! Ar cieņu - vakardienas TV skatītāja 

vilnis  triums@inbox.lv  10:25  |  07.01.2010.

ulmanis beidzot pateica taisnību ,kādu premjeru prezidents nosauks pēc saeimas vēlēšanām?tā kā darās tagadējās partijas visas neatkarības laikā,tas arī ir novedis valsti tādā situācijā,kad nav vairs par ko vēlēt!diemžēl politiķi nedzird,neredz reālo tautas izturēšanos pret partijām,staigā rozā brillēs!neredzu vairs nekādu protesta veidu ,kā vēlēšanās aploksnēs likt nederīgus biļetenus!tas būs mans protesta balsojums!ja lielais vairums tā izdarītu,varbūt tad partijas uzdotu sev jautājumu;KAPĒC TĀ NOTICIS?varbūt tad nokristu rozā brilles?man ir vienalga kāda valdība,ja tā pirmkārt rūpējas par savas valsts iedzīvotājiem ar darbiem,nevis ar tukšiem solījumiem 

Māris  deksters200@inbox.lv  12:14  |  07.01.2010.

Kā jūs domājat, kāpēc Zalāns un tautas partija ir tik stresaini? līdz šim tautas paritijas lielākā daļa ir iztikusi no sazagta, bet tagad kaut kads tur JL viņus vairs pēkšņi nelaiž pie lielas naudas izsaimniekosanas, nelaiž pie SVF, kā tad viņi tagad zinās kur viss lielais piķis grozās?! loģiski tādā gadījumā jāmēģina čakarēt dzīve visiem. Vakar jau īstenībā daži kungi to arī atklāti pateica! Visu cienu viņiem! 1-20 ; 21-25 ;
Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: