Publiskās debates „Kas notiek Latvijā?” Latvijas Televīzijas 1.kanālā sākotnēji bija skatāmas no 2001. līdz 2011. gadam un kļuva par populārāko un tradīcijām bagātāko diskusiju raidījumu Latvijas televīzijās. “Kas notiek Latvijā?” turpinās kopš 2021.gada - video un publikācijas var skatīt šeit. Raidījuma autors un vadītājs ir žurnālists Jānis Domburs.

 

VēsturePublisko debašu raidījuma iniciatori bija Latvijas inteliģences pārstāvju grupa - Māra Zālīte, Jānis Vanags, Imants Ziedonis, Pēteris Bankovskis, Alberts Bels, Juris Rubenis, Ilmārs Lazovskis un Jānis Rožkalns, kuri aicināja Nacionālo radio un televīzijas padomi un Latvijas televīziju veidot šādu programmu.
„Kas notiek Latvijā?” vairākkārt saņēmis Nacionālās radio un televīzijas padomes balvas.
Raidījums kļuva par Latvijas politiskās un sabiedriskās dzīves sastāvdaļu – debašu temati aptvera gandrīz visas Latvijas politiskās, ekonomiskās, tiesiskās, sociālās, vides, kultūras un citu nozaru aktualitātes.  „Kas notiek Latvijā?” debates notikušas pirms un pēc Saeimas, pašvaldību un Eiroparlamenta vēlēšanām, Valsts prezidenta un citu amatpersonu ievēlēšanas, valdību izveides un krišanas, Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā, un daudziem citiem notikumiem.

 
Foto: Raitis Puriņš, Diena
Jānis Domburs, Valsts prezidenta amata kandidāts Valdis Zatlers un iekšlietu ministrs Ivars Godmanis pirms debatēm ar un par Valsts prezidenta kandidātiem. 2007.gada maijs.

 

 

Foto: Kristaps Kalns, Diena
Jānis Domburs „Kas notiek Latvijā?” pirmajā sezonā. 2002.gads.

„Kas notiek Latvijā?” debašu dalībnieki bijuši Latvijas populārākie politiķi, augstākās amatpersonas, nevalstisko organizāciju pārstāvji, eksperti, uzņēmēji un citi. Kopumā raidījumā piedalījušies 1330 dalībnieki.

 

Kopš 2007.gada raidījumam izveidota mājaslapa, kur vienkopus pieejami raidījumu un būtiskāko fragmentu video, raidījumu atšifrējumi, raidījuma vadītāja un redakcijas raksti, kā arī raidījuma publicitāte citos medijos.
Raidījuma vadītāja raksti un video publicēti arī portālā www.delfi.lv.

 

Komanda


 

Kopš raidījuma izveidošanas raidījuma režisors bija Armands Zvirbulis, bet LTV producente, vēlāk projekta vadītāja bija Ilze Strenga.
Tomēr redakcionālo darbu veica raidījuma vadītājs Jānis Domburs viens pats.
Pēc strīdiem ar Latvijas Televīziju, pateicoties NRTP un sabiedrības atbalstam, tika piešķirti līdzekļi raidījuma veidošanai, kas bija pamats 2006.gada rudenī izveidot uzņēmumu SIA „Domburs”, kas nodrošināja raidījuma „Kas notiek Latvijā?” redakcijas un režijas darbu, un strādāja pie raidījuma attīstības.

 

Raidījuma radošajā grupā strādāja producente Agnese Štrause un žurnāliste Lāsma Rozenfelde.

 
Foto: Jānis Mednis, Izdevniecība Rīgas Viļņi
Nacionālās radio un televīzijas sēdē, kopā ar Latvijas Televīzijas vadību apspriežot „Kas notiek Latvijā?” attīstību. 2006.gada jūlijs

Auditorija 
Foto: Raitis Puriņš, Diena
Jānis Domburs un Ministru prezidents Aigars Kalvītis pirms debatēm ar un par Valsts prezidenta kandidātiem. 2007.gada maijs.

Katru mēnesi „Kas notiek Latvijā?” bija starp LTV 1 20 skatītākajiem raidījumiem.
Laika posmā no 2001.gada maija līdz 2010.gada decembrim raidījuma auditorija bija vidēji 135 500 skatītāju.
Visvairāk skatīts raidījums bijis 2004.gadā, kad skatītāju auditorija bija 181 500.
Pievienotajās tabulās apskatāmi izvērstāki TNS Latvia dati - vidējais raidījuma skatītāju skaits tūkstošos pret visiem Latvijas iedzīvotājiem, vidējais raidījuma skatītāju skaits, kopējais raidījuma skatītāju skaits, kā arī kopējais raidījuma video ekspozīciju skaits www.knl.lv.
Pēdējo divu gadu www.knl.lv video apmeklējumu skaits bija vidēji 25 000 mēnesī un 300 000 gadā.

                                                                             
                                                                                      

StudijaViens no būtiskākajiem notikumiem „Kas notiek Latvijā?” attīstībā 2007. gadā bija jaunas studijas izveide.
Studijas dizainu veidojis dizaineris Guntars Ošenieks ( SIA „Gosh Design”), sadarbībā ar mākslinieku Gintu Gabrānu.
Studijas dizainā ietvertas tehnoloģijas, kādas līdz šim Latvijā nebija izmantotas - īpaša materiāla firmas „3M” projekcijas ekrāni VikuitiTM un firmas „Neonita Latvija” izstrādātas gaismas iekārtas.

         Dalibnieki         


Autors: