Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 26.01.2020.
 
Valdības ārkārtas sēdēs, plānojot 2010.gada valsts budžetu, šonedēļ sākusies nu jau ilgāku laiku solītā budžeta revidēšana pa valsts pārvaldes funkcijām. Ar funkciju sarakstu sabiedrība var iepazīties un arī funkcijas vērtēt ar „atzīmi” var īpašā interneta lapā. „Kas notiek Latvijā?” (KNL) rīcībā nonākuši dati par valsts resoru, kā arī valdības sociālo partneru vērtējumu rezultātiem, kas atklāj pamatīgas viedokļu atšķirības, tai pat laikā trūkst skaidrības, cik lielā mērā šie vērtējumi būs pamats valdības lēmumiem.
Uwix  uwix@inbox.lv  20:01  |  22.09.2009.

Labi gribot publiski internetā apsolīju novērtēt 3 ministrijas. Diemžēl nesanāca. Aplauzos kad gribēju saglabāt Satiksmes ministrijas vērtējumu - poga ir izslēgta. Izķidāju kodu, un šī poga patiešām ir "disabled" visās balsošanas lapās, un mehānisma (skriptu) kas to ieslēgtu nekur neatradu! Kas būtu jādara lai ieslēgtu nekur nav paskaidrots, pat gmail.com accounta aktivizēšana (komentāriem) arī neko nedod. Reāli izbesīja... , ceru kas es vienīgais tāds cietējs par to ka darbojos no Linux Ubuntu vides. 

Lelle  lellevija@inbox.lv  21:46  |  22.09.2009.

Redzams, ka ierēnīši nu baigi centušies!Pašsaglabāšanās instigts... Bet JL izrādās šajā jomā ir pilnīgi impotenti, nu nespēj izrevidēt tos liekēžu barus...pat Jakāns atļaujas Repšem uz galvas taisīt. 

Ieva  romuls@apollo.lv  14:04  |  23.09.2009.

Es, piemēram, apskatījos VK mājas lapā uzskaitītas Veselības Ministrijas funkcijas: 1) nesaprotu, kāpēc tik daudz cilvēku jānodarbina farmācijas regulēšanā, jo EMEA ir visu piereģistrējusi, likusi noteikt indikācijas, kāds būs zāļu lietošanas, ieguvums, salīdzinot ar riskiem, ar ko jaunās zāles ir labākas par vecajām.... Turklāt arī dakterīšiem, īpaši terapeitiem, tomēr šo to skolās māca?;2)Un kāpēc statistikas apkopošanai vai sarakstu uzturēšanai ir vajadzīgs tik daudz cilvēku? Labi, mums nav datorizētas sistēmas, tomēr principā tas ir mazkvalificēts darbs, pa spēkam katram,kas prot lasīt un ievadīt datus datorā; 3) ļoti interesanti ir VOVA uzticētie uzdevumi: No vienas puses informēt, palīdzēt, bet no otras-raudzīties, lai viss notiek saskaņā ar likumiem, turklāt palīdzēšanai ir paredzēts 1000 latu un 0 nodarbināto, toties, lai uzraudzītu, lai likumi stāvētu pāri pacienta interesēm....4)Kāpēc jābāžas veterināro medikamentu jomā, vispār nesaprotu, jo EMEA visu ir piereģistrējusi, turklāt mums ir gan veterinārmediķi, gan pārtikas kvalitātes kontrolētāji, tātad iespēju pieķert ļaunos zemkopjus pārpārēm;5)Un kāpēc VM jānodrošina interešu izglītība veselības aprūpes iestādes, ja visur citur to dara Izglītības ministrija un pašvaldības? 6)Kāpēc 8 cilvēki būtu jānodarbina, lai izstrādātu veselīga uztura rekomendācijas? Pasakiet, piemēram, Neimanei un viņa viena pati tās rekomendācijas izstrādās, īpaši tāpēc, ka pamatprincipi nav mainījušies jau ļoti ilgi; 7)Un kāpēc VM būtu jājaucas Būvinspekcijas lauciņā? Turklāt ja vēl pievienojam smalko sadalījumu, kā dēļ vienam būs jāsaka ā, otram b, trešam o...Nevis vienam pašam "ābols".... 

luteranis    14:28  |  23.09.2009.

Lai novertetu to, no kuram funkcijam valsts varetu atteikties nav jegas so procesu vertet no konteksta man likas svarigi tas tas tas. Ir javeic funkcionalais audits un javerte noslogotiba, cik kur kas tiek darits un tad ari redzetu, kas ir mazsvarigs un ko var samazinat, apvienot ar citu iestadi vai likvidet. 

luteranis    14:39  |  23.09.2009.

Kapec nevar vienkarsi tuksi neteret laiku teoretiskam diskusijam, bet panemt reali kadu ministriju ar tas funkcijam cilvekiem un padotibas iestadem un konkreti runat kur ko ka isinat, piemeram visus muzejus sabazt zem KM. Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: