Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 31.05.2020.
 
Racionāli vērtējot, protams, bankrots šībrīža Latvijas ekonomiku vērtējot, ir krietni pārspīlēts jēdziens – nav ne karš, ne bads, ne bezdarbs trīsdesmito gadu lielās depresijas mērogā. Tomēr situācijā, kad valsts vara nospraudusi ceļu uz ārkārtas lēmumiem gan attiecībā uz valsts budžetu un nodokļiem, gan ārējo aizņēmumu, pārspīlējums ir adekvāts. Latvijas drauds nav tikai maksātnespēja finansiālā nozīmē, bet, iespējams, galvenokārt morāls bankrots – tāds ir pamatsecinājums pēc šīsnedēļas debatēm „Kas notiek Latvijā?” par valsts ekonomikas stabilizācijas programmu.
abia    12:19  |  11.12.2008.

Vai nevajadzētu "izslēgt gaismu tuneļa galā", tā patiešo. Vai mēs Latvijas iedzīvotāji nevarētu vienoties kādā akcijā, paužot savu nepmierinātību. Kā tas varētu izpausties? Pārtraucam uz 10 vai vairāk minūtēm darbu, pārstājam apkalpot klientu, izslēdzam elektrību, pārtraucam runat pa telefonu utt. Vienkārši esam vienoti savā nostājā uz kādu brīdi..... 

ukija2@inbox.lv  12:28  |  11.12.2008.

Kas glābs vienkāršo cilvēku? Ko darīt, ja vienīgais kredīts ir kredīts dzīvoklim? Bet nav to iespējams nomaksāt, jo nav darba. Kredits vienkāršam dzīvoklim, ne jaunam vai ekskluzīvam? Darbs nav, jo uzņējdarbība bankrotē. Esmu pakalpojuma sniedzēja. Grāmatvedībā. līdz šim tika stimulēts mazais uzņēmējs un līdz ar to pieprasījums pēc maniem pakalpojumiem. Šobrīd viss apstājas. Arī tie uzņēmēji, kuri uzsāka savu biznesu ar ALTUM atbalstu. Aizgāja no darba, dibināja savu uzņēmumu, paņēma kredītu un saņēma Eiropas atbalstu. Kā izpildīt noteikumu - būt sekmīgam uzņēmējam 5 gadus, ja ne atmaksāt Eiropas atbalstu? Ja šobrīd viss apstājas??? Kāpēc neviens nebremzēja nenormālo kreditēšanu? Papētot dokumentus, kas iesniegti bankā, lai saņemtu kredītu, varēs redzēt, ka lielai daļai ir vienkārši safabricētas izziņas par darba algu. Lai tikai izpildītos noteikumi un dabūtu kredītu. Kāpēc Zviedrija un tās SWEDBANK šobrīd neatbild par savu kreditēšanas politiku? Tieši Hansabanka sniedza visiem kredītu. Bija jābūt galīgi stulbam, lai saņemtu atteikumu. Ko darīt, ja mūsu bruņotie spēki pārceļ darbiniekus nenodrošinot dienasta dzīvokli, bet īres kompensācija ir tikai gūltas vietas izīrēšanas apjomā. Viņu bērniem iespēju tikt bērnu dārzos ārpus kārtas? Šobrīd ģimenes ir izškirtas, jo pieaugot pieprasījumam pēc dzīvokļiem pilsētās, uz kurām tika pārcelti karavīri, dramatiski auga dzīvokļu cenas un līdz ar to lielas kredītsaistības. Glābj Parex, bet ļauj Karginam savākt visu, kam vērtīuba. Kas glābs vienkāršo cilvēku, kam nebija pat tikdaudz, lai noguldītu Parex bankā? 

janis  mazulis255@inbox.lv  12:36  |  11.12.2008.

Sveiki! Šodien SWH dzirdēju Māra Zandera stāstu, ka viņš esot nofilmējis vakardienas Kas Notiek Latvijā video kurš uzņemts reklāmas pauzē. Vai nav kādam info, vai tāds video jau pieejams un ja ir, tad kur? Paldies jau iepriekš! 

juris bogdanovs  juris.bogdanovs0505@inbox.lv  12:40  |  11.12.2008.

Godmanis lieliski pierādīja ne tikai savu, bet visu "valdošo ekspertu" ekonomikā pilnīgu impotenci. Viņi tā arī nav sapratuši, kāpēc šī krīze sākās. Tas pats Miglavs ar Gerhardu, kad pēdējo reizi bija studijā, stāstīja, ka viņi cerot..., ka notikumi attīstīties tā un tā... Sviests kaut kāds, nevis valsts. Un tieši tāpat būs ar "L" veida ekonomikas kritumu, jo par to liecina VISI PIEEJAMIE SKAITĻI... Bet šie ne vienu saprata, ne otru sapratīs. Ko darīt? Bankas ir uzskarsējušas un izkropļojušas tirgu, un, likumsakarīgi, tām tagad būtu jācieš zaudējumi. Tomēr, viņi, kopā ar šo nesekmīgo, noziedzīgo valdību ir raduši veidu, kā "izglābt" banku neveiksmīgo biznesu, to visu noveļot uz tautu un vēl vairāk pasliktnot tautas stāvokli. Lieliska valdība. Tiešām pārstāv tautu. Tas viss izskaidro, kāpēc tik ļoti tajā visā iesaistās Zviedrija. Jo valsts parāds valstij vairs nav bizness, un tad neviens vairs nevarēs atkratīties no parādiem... Tātad, banku alkatība, apvienojumā ar valdības un banku vadības noziedzīga līmeņa nekompetenci jau atkal tiek nogrūsta uz tautas pleciem. Viņi nav pelnījuši atlaisšanu. Viņi ir pelnījuši padzīšanu no valsts. Gan bankas, gan valdība. Mans piedāvājums tam visam ir diena.lv. zem "Tautas balss", blogā "juris bogdanovs". 

juris bogdanovs    12:41  |  11.12.2008.

Un bankrots ir visīstākais vārds šī brīža situācijai. Pirmkārt, jau valdošajai filozofijai un partijām. Otrkārt, ja nebūs aizdevuma, tad gaida vistīrākais finansiālais sabrukums. Bankrots. 

Puma    14:10  |  11.12.2008.

Tieši tāpēc, morāles principu ignorēšanas dēļ, visticamāk ir tapis tāds plāns, kas lielākajā daļā cilvēku rada iespaidu, tēlaini runājot, ka taupības dēļ tiek izslēgta gaisma tuneļa galā. ------------------------------------------------------------------------- Nu MŪZA sēž uz pleca, kad kaut ko tik trāpīgu var uzrakstīt... :)Vakardienas raidījumā man, apmēram, kļuva skaidrs kāpēc ar Godmaņa valdību ir tā, kā ir. Nav šaubu par Godmaņa vadīšanas autoritārisma manieri. PUNKTS!!! Kad viņš uzvelkas, lai neviens neiedomājas iepīkstēties... Viņš nedzird citus aiz lielās vēlmes darīt.Tā vien šķiet, ka visi ar saviem viedokļiem ir traucējošais faktors, lai koncentrētos situācijas stabilizēšanai. Pareizi Domburs teica, ka ir bīstami, ja vienam cilvēkam liekas, ka viņš vienīgais šajā valstī zina kas jādara... Un vēl, Gribas, lai Domburs ātrāk aptur tos bla-bla-bla. Ja nav atbildes, tad nav ko mocīties ... Lai runā tie, kas var parunāt... 

Liene  lienegudkova@inbox.lv  15:16  |  11.12.2008.

Parasti nekomentēju, bet šoreiz vairs nevaru noturēties. Jāžmiedzas, jātaupa, jāpalielina nodokļi (tātad pieaugs cenas visam un ne jau par 3%, bet vismaz par 30-50% - būsim godīgi). Tātad kā vārdā šādi jāmokās? un galvenais, cik ilgi? Tas nav skaidrs vispār. Atnāk Godmaņa onkulis, nu tik kārtos ekonomiku (kas esot haosā), taču nenoskaidro kas tad īsti ir noticis (piemēram valsts pārvaldes audits nav nolicis), nepieaicina speciālistus, nekonsultejas ar vēlētājiem- uzņēmējiem, speciālistiem,par arodbiedribu parstāvjiem publiski izsakās nievajoši. Man nav pieņemama Godmaņa kunga ne morāle, ne ētiskā, ne sociālā nostāja. Izsaku visdziļāko neuzticību šim cilvēkam gan kā personībai, gan kā politiķim, gan valdības vadītājam. Un ko tālāk? Es izteicu neuzticību, citi izsaka un viss ... rullējam talāk. Godmanis paliek kur bijis. 

Inga>  J.D.  23:14  |  11.12.2008.

Raksta beigu daļa drosmīga.. Kaut kā mēs visi savā nodabā tā domājam.:( 

vasjad    10:33  |  12.12.2008.

Latvijā ir atrasts ļoti derīgais izraktenis, kurš nes vislielāko PVN! Un to ieguvei nevajag nekādu rūpnīcu būvēt un ņemt aizdevumus! Tas ir pats 18% PVN. Pašlaik tam pievieno pazemināto 3 % PVN likmi. Kopā sanāk 21%. Bet ar laiku šo likmi varēs paaugstināt līdz 18%. Ja un tad naudas nepietiks – tad līdz 200% un vairākiem procentiem 18% PVN paaugstinās. Tā kā ciparu loks ir bezgalīgs, PVN Latvijā var būt 1 000 000%! Tāpēc ekonomiskais bankrots mums nedraud - ekonomikas nav! Bet ja nesapņosim par PVN 1 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000%, tad mūs noteikti skars morālais bankrots! Tāpēc mums jādzīvo ar saukli "Latvija ir derīgo PVN zeme." Un visur jāpopularizē savu PVN! Šeit PVNi ir visur! LV+PVN=LPVN (LatviajasPievienotasValstsNodoklis) saīsināti LV –LatvijasVertības. Tad deputāts būs dePVNtāts, vai saīsināti – dePutaNts. Visur ceļ pieminekļus zemju glābējiem. Un mums jāuzbūvē pieminekli Latvijas PVNam, kurš glāb šo zemi! Kāpēc nodokli aug, inflācija aug, pensijas vecums aug, bet kriminālkodeksa termiņi nepalielinās? Cien. dePutaNti, pieņemiet normu, ka vajag 1 reizi gadā paaugstināt cietumā atrašanas laiku par gada inflācijas likmes termiņu valstī - kā ar pensijām! 

andža    20:47  |  13.12.2008.

Krasts labi pateica - tas nav ekonomikas stabilizācijas, bet naudas aizņemšanās plāns. Šādi haotiski nodokļu grozījumi, bez aprēķiniem un prognozēm, naktī, paklausīgajam Saeimas vairākumam klusējot, jo, lai kā opozīcija ārdītos, lēmums jau ir kritis – vairākums atbalstīs JEBKĀDU plānu, lai tikai nebūtu jādomā, jāprasa, jārēķina, jādiskutē – Godmanis parunāja no tribīnes un izlemts. Koalīcija par katru cenu grib aizņemties, jo 1) paši šo putru ievārījuši – nedaudz baidās, 2) grib paildzināt savu agoniju – nespēju rēķināt, nespēju pieņemt radikālus lēmumus PRET saviem maizes tēviem, - labāk vispirms padarīsim tautas dzīvi grūtāku, bet tūlīt pat patēriņam iepludināsim SVF miljardus. Šī valdība iet to pašu ceļu, ko treknajos gados – nestimulē ražošanu, eksportu, darba ražīgumu, bet stulbi sajūsminās par bijušo vājprātīgo IKP pieaugumu, vienmēr aizmirstot piebilst, ka tas radās uz patēriņa un nekustamo īpašumu spekulāciju rēķina, noklusējot, ka ne jau iedzīvotāji vai bankas radīja šo absurdo situāciju, nesaprotot, ka tikai valdības rīcībā ir ekonomiskās sviras, kas to varēja nepieļaut vai vismaz savlaicīgi apturēt. Valdība negribēja neko bremzēt, jo – ar ko tad plātīsies? Kā stāstīs pasaulei, ka mēs bijām visstraujāk augošā valsts, tikai, ai, neraža, Lehman Brothers nobankrotēja un iegrūda mūs peļķē!! Pasaule gan klaji ņirdz par šo Slaktera lielummāniju! Tagad ar SVF naudu gatavojas darīt neko citu, kā strauji aizbāzt nezināma izmēra un skaita caurumus, - vienkārši bāzīsim iekšā, avosj caurumi pazudīs. 

vēl    20:47  |  13.12.2008.

Kur aprēķini, cik naudas un kādām vajadzībām mums tiešām nepieciešams? Cik trūkst šodien un cik trūks janvārī, ja budžeta ieņēmumi samazināsies par tik un tik? Cik nepieciešams valsts pārvaldes uzturēšanai mēnesī, cik visu no budžeta apmaksāto algām citās nozarēs? Salīdzināsim atdevi, vidējo algu un valstisko nepieciešamību. Kur aprēķini, cik naudas mēnesī var ietaupīt nekavējoties likvidējos visus vadības līgumus? 10 000, 500 000? Cik? Vai ar to nepietiek? Cik iegūsim, likvidējot visas piemaksas, kompensācijas valsts pārvaldē? Konkrēti, cik? Kur aprēķini, cik naudas mēnesī var ietaupīt likvidējot visas apmaksātās partiju vietas uzņēmumu padomēs? Kur aprēķini, cik naudas mēnesī var ietaupīt likvidējot kaut pusi no valsts aģentūrām? Vai ar to var apmaksāt neatkarīgu funkcionālo auditu ar ieteikumiem par funkciju pārdalīšanu, apvienošanu? Var? Kādi tiek plānoti PVN ieņēmumi pēc paaugstinājuma februārī? Ko darīt, ja tie neattaisnos cerības? Mainīt atpakaļ? Cik strauji augs bezdarbs – prognoze – un bezdarbnieku pabalstu apjoms? Cik ilgi iztrūkuma segšanai pietiks ar speciālo LM uzkrājumu? Cik naudas var iegūt, ieviešot progresīvo nodokli no ienākumiem virs 25 000 gadā? Un no 40 000? No kapitāla pieauguma? Apliekot visus patēriņu ienākumus bez izņēmuma? Kur likuma izmaiņas par obligātu īpašnieku un labuma guvēju publiskošanu Latvijā darboties gribošām „ārzonām”? To ātri nevar pieņemt? Par Parex atbalstu un PVN izmaiņām gan var ātri izlemt, vai ne? 

leo  Leosmithloancompany@gmail.com  16:04  |  15.01.2010.

Good Day Sir / Madam, I am Mr leosmith privāto naudas aizdevēju. Es esmu Iebraukšana vēstuli iecelšanu par mazu naudu un lieliem darījumu pakalpojumus, par Jūsu Vēlaties, mēs esam šeit, lai mazāk previllage, kam nav cerību vai scamed ar fraudstars Neuztraucieties, ar Dievu šausmīgi jums vēl ir cerība, Jūs varat sazināties ar mums ar šo pa e-pastu; Leosmithloancompany@gmail.com Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: