Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 28.01.2020.
 
Divas nedēļas pēc tam, kad Latvijas valdība atzina, ka uzsāktas sarunas ar Eiropas Komisiju (EK) un Starptautisko Valūtas fondu (SVF) par „iespējamo atbalstu makroekonomiskās situācijas stabilizācijas pasākumiem un finansējumu to īstenošanai” jeb naudas aizņēmumu, valdība lemj par Latvijas ekonomikas stabilizācijas programmas projektu. Pirms Latvijas pēdējo mēnešu finanšu un ekonomiskās krīzes laikā aizņēmumus jau saņēmušas vairākas valstis gan Eiropas Savienībā, gan ārpus tās. Pētot un salīdzinot šo valstu atbalsta programmas, jāsecina, ka gandrīz visās, izņemot bezprecedenta krīzi piedzīvojušo Islandi, budžeta deficīts tiek samazināts, atšķirībā no Latvijas, kas to nākamgad vēlas paaugstināt. Latvijā arī joprojām nav definēta atbalsta politika bankām, bet atbalsts finanšu sektoram ir viena no sadaļām SVF aizdevumu programmās citās valstīs.
1-20 ; 21-38 ;
Linda  Haraldam  14:07  |  01.12.2008.

Taa ir diezgan interesata filma, bet gan tikai dala no lielaa Zeigeist projekta, kas tagad ir uzneemis apgriezienus unko par briivu var redzeet YouTube. Marksisti gatavojas uz lielo revoluuciju, lai pirmoreiz pasaules veesturee vareetu pastaaveet komunisms, kaa Karls Marx to bija iecereejis. Bet tas nu taa, lai arii daudzas utopiskas, tomeer dazhas vinu domas nav tiiri zemee metamas, mazliet utopiskas gan, nemot veeraa cilveeka savtiigo dabu. 

patriote-mazohis    21:48  |  01.12.2008.

Es vēlētos uzzināt, vai gadījumā, ja Latvijai tiks piešķirts aizdevums un gadījumā, ja pat atradīsies saprātīgi cilvēki, kas ieteiks jocīgajiem ministriem saprātīgu veidu, kā izlietot piešķirto naudu Latvijas ekonomikas labā, nevis tērēt visādiem nesakarīgiem jokiem, vai šie valdības darbinieki spēs savā mūžā pirmo reizi pārkāpt paši sev un kaut ko darīt ne tikai savā un savu draudziņu labā, bet patiešām izdarīt pēdējo iespējamo brīnumu, lai izglābtu Latviju no bezcerīga "bankrata"! Laikam jau diezgan drīz visi uzzināsim.. 

LLU  lenchik6121@hotmail.com  20:25  |  02.12.2008.

Ja Latvija panems to aizdevumu,vai tad to nevajadzes atdot?(retorisks jautajums) Un to atdos,darot ko?Paaugstinot PVN?Bet vai tad tas neradis lielaku inflaciju....un tad tas bus ka aplis....bezgaligi...:(((( 

jana    21:46  |  02.12.2008.

Augšējos ešalonos dzird runas, ka ši krīze jāizmanto, lai gūtus SEV kādu labumu. Šīs runas nav bez pamata, jo 90.-tajos gados tā notika ar G -24 kredītiem.Šos kredītus toreiz nelaida caur bankām, jo caur bankām bija stingra kontrole par to, lai kredītus iekasētu termiņā. Tautu mierināja - tepat mūsu valstī un mūsu tautsaimniecībā tā nauda paliek.-- Tas vadoņus nesatrauc, ka kred;itus saņēma daži, bet atmaksāja visa tauta. Es to vairs negribu piedzīvot. |Loti lūdzu ceturto varu stingri uzraudzīt valdību.! 

Nafta    21:56  |  02.12.2008.

jau 7 miljardi šovakar, izrādās, vajadzīgi, lūdzu 4.varu pajautāt, kā Latvija paredz tos atmaksāt, vai nafta tiks atrasta mūsu teritorijā vai kā? Turies, Dombi! we love you 

jumts ir aibrauc    22:03  |  02.12.2008.

Paslaik dazi ir atvezejusies ne pa jokam uz tautas rekina pagrabt 1->2->3->4->5->6->7->8->9.... nu jau miljardus, jo acimredzot kautkadi tur eksperti (drosi vien tie pasi kas pirms menesa vel prognozeja 1% IKP kritumu) vajadzetu dzirdet uzzvardus. Septinu trekno gadu strategija dzivo un uzvar. Skaidribas protams kur to naudu izskiedis nav nekadas, tauta gan jau sametis no katra pat zidaina un pensionara vismaz pa 2500EUR. redzot sitadu cucibu veselo sapratu nezaudejusam cilvekam ir 2 iespejas pateikt "tautas referenduma savu viedokli" vai mainit pilsonibu, jo tads vajprats, kad spej paskaidrot cik naudas aiznemties, bet nespej paskaidrots precizi kur teres, atgadina kaut vai pedejo piemeru, MK iesniegtais budzets ir nekam nederigs, bet tads ir japienem jo citadi kritis valdiba un talak oranzi zali ... un citas varaviksnes krasas krasotajai koalicijai atkapties vairs nav kur. Nu ko acimredzot uz tautas rekina daziem parazitiem 7 treknie gadi turpinasies 7x7 gadus. Un pedejie notikumi ar 200 mlj Parex banka un Pfeifera atlugums ari vairs neruna par labu sai oranzi zali krasotai valdibas koalicijai un vispar so partiju seklajam valstiskas domasanas spejam. Ir jaaicina cilveki ka Freiberga, Sudraba u.c. kam izpratne par valsts parvaldi ir skaidraka, dzilaka un versta uz Latviesu tautas vairakuma interesem, nevis mazas naudasmaku saujinas interesem. 

muna    22:03  |  02.12.2008.

Es Jūs visus apsveicu! Saņemot šos miljardus, Latvijā uzradīsies vēl kādi 800 miljonāri, bet esošie varbūt ne visi, bet kļūs par miljardieriem. Bet mēs kā aitu bars tik dziedam, stāvam ar lietussargiem, un kaut ko diedelējam, lai tak kundziņi ko atsviež no sava galda. Neticu nevienam, arī ceturtai varai, tie arī ir pērkami un pārdodami, sorry, ar ļoti retiem izņēmumiem. Nēesat aizmirsuši par to pasniedzēju no augstskolas, kuru pat arestēja, it kā par Latvijas finansu sistēmas graušanas mēģinājumu. Un kas? Kur tad bija tie masu mēdiji? Ko? Un kas tad īstenībā ir sagrāvis Latvijas ekonomiku, finansu sistēmu utt.? Pieriebušās tās runājošās galvas, ar savu politkorektumu, ar sulaiņu pietāti, ar savu runāšanu riņķī un apkārt, daudz runājot, bet neko nepasakot. Pieriebies! 

Atis    11:10  |  03.12.2008.

Whartonam ideāls video! Perfekti atspoguļo mūsu valsts kompetences līmeni - kārtējais pierādījums titulam: "Gada banānu republika"! Es ieteiktu knl šo video paanalizēt un uzdot dažus jautājumus diskusijā: piemēram, kā var aizmirst jautājumu uz kuru atbild? Kādi ir Jūsu nākamie satraukuma punkti: bezdarbs, industriju krīze, utt. un ko Jūs darīsiet, lai ar to cīnītos? - hmmmhh, a good question!! I can't tell you - if i would tell you, then the sector is going to be harmed - kā kaut ko tādu var atbildēt? 

revs    12:08  |  03.12.2008.

cerams ka šodien Jānim nebūs neredzamā oranžā šlipste, un nevajadzēs reāli štruntīgo situāciju dēvēt par vaimanalogiju. 

Puma    12:13  |  03.12.2008.

Man ir dusmas uz žurnālistiem, arī uz Jums Dombur, jo Jūs savos raidījumos nespējat panākt, lai politiķi atbild. Skaidrības no medijiem kopumā par situāciju nav. Žurnalisti ne ar ko neatšķiras no "nežunalistiem". Kas ir izrakts? Atrasts ātrāk par visiem un izvilkts, izbļauts?! Vai šobrīd trūskt sensāciju..? Varas pārstāvji vienā mierā muld sviestu, un ir ok, mums iet raidījums, viss notiek! Viņi locās, bet neatbild. Jā, Jūs mēģināt un demonstrējat, ka Jums tas nepatīk, bet kas no tā mainās? Cilvēki dzīvo bez informācijas, mēs visu uzzinām par vēlu... Šobrīd ir pienācis laiks PIEPRASĪT atbildes. Nu klūstiet taču tiešāks, neļaujiet viņiem tur gorīties... Par pārējām "vistām" ar mikrafonu rokā un dūdojošu jautājumu :"Kā jūs komentēsiet pašreizējo situāciju?", nemaz nerunāju... Tomēr ceru, ka Jūs to spējat, ja labi gribat. :) 

gunārs  gunis12@inbox.lv  13:27  |  03.12.2008.

Pievienojos Pumas rakstītajam.Jāni,nu davaj saņemies! 

ita    13:29  |  03.12.2008.

visu mūžu esmu taupīgi dzīvojusi, nekādus kredītus neesmu ņēmusi un pirkusi tikai to, ko varu atļauties, tagad negribu ar saviem nodokļiem un nedod Dievs vēl savu bērnu nodokļiem finansēt ,piedodiet, alkatīgus banķierus, kuri ar savu sarausto bagātību sēž uz zelta podiem attiecīgā vietā. 

Jurģis    13:40  |  03.12.2008.

Mjā, es arī katru trešdienu veltu laiku šim raidījumam bet ar vien biežāk sanāk tāda tukša vāvuļošana, diemžēl. Bet nu par to naudu tiešām ir absurda situācija ka kāds to sadrukā uzraksta kā valsts ārējo parādu un nodod mums kredītā, lai mēs radītu ar saviem sviedriem šai naudai segumu. Ļoti izdevīgi, tikai kam. Ne mums kas vergo tai naudai. Bet pasaule tā pakārtota un diemžēl izskatās ka mūsu valdība vispār to neredz. Paldies Dievam Merkelei pietika dūšas pateikt ka ar ASV lēto naudu (lasīt sadrukāto bez pamata) ārā no krīzes netiksim bet vēl vairāk iesim purvā. Mūsējie vai nu to nesaprot vai vienkārši atsakās atzītm bet skrien šiem papīriem tik pakaļ. Dombur, šai idejai par naudas segumu ir pievērsuši aci miljoniem domājošu cilvēku pasaulē. Visiem skaidrs ka naudas vērtība vairs netiek segta ar zeltu nav svarīgi kāda valūta tā ir. Jautājums ar ko tā tagad tiek segta jo tas nozīmē ar ko mums būs jāizpērk šie miljardi. Lūdzu, pieskaries šim tematam par naudas vērtību pasaulē. 

Čau, Dombi    14:01  |  03.12.2008.

apollo.lv raksta, ka nu jau varot iet līdz 13 miljardiem. Hehehe, Latvija rullē. 

bize    14:49  |  03.12.2008.

Reāli ir, ka bankām vairs nav naudas, ko aizdot Latvijas valstij.Tāpēc arī vajadzīgi tie aizņemtie miljardi.Šādā kontekstā absolūti tukši un muļķīgi skan labi zināmu politiķu aicinājumi bankām aktīvāk kreditēt galvenos nodokļu maksātājus - ražotājus. Pie kam - uz salīdzinoši zemiem procentiem. Kāpēc lai bankas iesaistītos šādos pasākumos, ja pašai LV var aizdot (un kas labprāt ņem) ar 11-12 procentiem??Lai kāds no tiem, kas šovakar piedalīsies KNL-ā, apstrīd šo faktu, ja var! Tāpat kā to, ka apēsta ir jau arī tā Eiropas nauda,kas šogad bija paredzēta ražotāju atbalstam un par ko vēl pirms pusgada solīja, ka tā pie sava galamērķa nonāks! Bet par miljardiem, ko vēl tikai aizņemsies - svarīgāks par ciparu,ko galu galā lūgs, ir kādi citi divi - kādi būs procenti,ko par aizdošanu paprasīs un uz kādu termiņu aizdos? Protams,protams,ne bez nozīmes ir arī miljardu lielums,kas rullē un rullē, bet par tām pārējām divām pozīcijām nav PAT MIN"EJUMU!!! Paprasi,Jāni,par šīm lietām! Gribu redzēt tos šaudīgos acu skatienus un muļķīgos klusuma brīžus, jo neticu,ka jelkāds šodien var sniegt sakarīgas atbildes uz šiem dažiem tik likumsakarīgajiem jautājumiem! 

Atis  atis.bdl@inbox.lv  15:10  |  03.12.2008.

Cien. Dombura k-gs! Visas problēmas ar krīzi Latvijā sākās tad,kad MK un Rimševics pieņēma ārkārtīgi kļūdainu un bīstamu lēmumu - apturēt tautas kreditēšanu ( VID algas izziņu pieprasīšanas uzspiešana bankām).Jeb- pretinflācijas plānu.. Tas bija tas pats kas - slimam ar 39 grādu temperatūru uzlikt žņaugu uz kakla ,nevis dzert tējiņas un pakāpeniskiski organisms pats tiks galā.... Tikai budžetā šīs kļūdas sekas varēja pamanīt pēc apmēram gada, nevis uzreiz.... Tādi lūk mums šie ekonomisti .... Ja nesaprot elementāras lietas, tad ko tad viņi tur dara ? Rimševica satrauktā figurēšana liecina, ka ir vismaz apjautis ,ka neizdosies atdzīvināt neko pēc lielās dzesēšanas..... 

kiki    15:17  |  03.12.2008.

Vai kaads zin par ko shovakar buus raidiijums, vai arii nebuus? 

skaisti    15:22  |  03.12.2008.

RAREX IR 14 VALSTĪS stāvoklis ir 0 naudas tur nav ,bet pieder LV. tauta maksās par šito visu no savas kabatas 

molders  molders@inbox.lv  15:33  |  03.12.2008.

ja mēs salīdzinām valsti ar ģimeni, tad ģimene krīzes situācijā optimizē savus tēriņus. Neatļaujas greznības, ārzemju ceļojumus un kalkulē, kas ir izdevīgāk, vai sajozt jostas, vai aizņemties. Sabiedrība būtu gatava sajozt jostas, bet tas jādara visiem. Nedrīkst būt tā, ka ģimene ēd grūbu zupu, bet māte ar tēvu paslepus pieliekamajā ēd ceptu vistu. Šobrīd pamatoti izskatās, ka valdība nespēj kontrolēt situāciju valstī un notiek haotiska skradīšana pa ķēķi meklējot paslēpušos putraimu maišeli. Sabiedrībai būtu jāpieprasa, lai valdība beidz ākstīties,paskaidro visiem , ko tie dara un ko domā darīt rīt. Konkrēti un bez jebkādiem varbūt. Ja to nevar, tad jāiet prom un jādod iespēju tādiem, kas var. 

Haralds    15:43  |  03.12.2008.

Nav jau nekas tik vienkārši, kā zīmē viens vai otrs, jo taisnība ir vienam un otram. Kā jau pirmajā komentārā norādītā filmiņā var saprast visa ekonomika patreiz strādā uz parādiem. Jo vairāk tu esi parādā, jo aktīvāk darbojas ekonomika. Tik jāņem vērā, ka visā tajā padarīšanā viss gulstās uz nabaga kredīta ņēmēja goda vārdu, bet vinnē vienīgi un tikai baņķieris, kam neprasa atpakaļ visu noguldīto naudu. Kolīdz pieklusināja bankas kredītu pūsli, uzreiz arī ekonomikā iestājās pasīkums. Bet notikumi Latvijas varas gaiteņos diez vai iespaidoja ASV hipotekāro tirgu, kas noveda pie globālākiem satricinājumiem. Ir jānāk jaunai domāšanai politikā un valsts pārvaldē. No vienas puses varbūt vajadzēja ļaut Repšem Latvijas ministru kabinetu pārbūvēt par Banku valsts mērogā, varbūt būtu izveidojies cits scenārijas. Manuprāt ir jānāk pie varas tādiem, kam domāšana apvieno utopiskās Marksisma/komunisma idejas, sociālistu pamatpostulātus, mērenu baņķieru domāšanu ar budisma mērci. Ja veidosies tāds kosmopolītisks rosols vajadzīgās proporcijās, tikai tad būs kādas idejas par to, kā iziet no krīzes šo vārdu tiešā kontekstā. Jauns parāds tikai padziļina naudas verdzības važas!!! (kautkā skan pēc PSRS lozunga) 1-20 ; 21-38 ;
Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: