Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 01.06.2020.
 
Divas nedēļas pēc tam, kad Latvijas valdība atzina, ka uzsāktas sarunas ar Eiropas Komisiju (EK) un Starptautisko Valūtas fondu (SVF) par „iespējamo atbalstu makroekonomiskās situācijas stabilizācijas pasākumiem un finansējumu to īstenošanai” jeb naudas aizņēmumu, valdība lemj par Latvijas ekonomikas stabilizācijas programmas projektu. Pirms Latvijas pēdējo mēnešu finanšu un ekonomiskās krīzes laikā aizņēmumus jau saņēmušas vairākas valstis gan Eiropas Savienībā, gan ārpus tās. Pētot un salīdzinot šo valstu atbalsta programmas, jāsecina, ka gandrīz visās, izņemot bezprecedenta krīzi piedzīvojušo Islandi, budžeta deficīts tiek samazināts, atšķirībā no Latvijas, kas to nākamgad vēlas paaugstināt. Latvijā arī joprojām nav definēta atbalsta politika bankām, bet atbalsts finanšu sektoram ir viena no sadaļām SVF aizdevumu programmās citās valstīs.
1-20 ; 21-38 ;
Vija    15:59  |  03.12.2008.

Pilnīgi piekrītu iepriekšējam komentāram (molders)Gribas piebilst, ka tauta ir gatava savilkt jostas, tikai, redzot to, kas notiek valts ierēdniecības kantoros, nu negribas būt muļķīšiem un samierināties šo iedalīto lomu.Reiz visi bija gatavi pastalām kājās mīt brīvības taku, bet daudzi pavisam nemanot pastaliņas veikli nomainīja pret mersedesu. Krīzi pārvarēsim visi kopīgi - nost visas pašu iedalītās privilēģijas! Kamēr daļa ļaužu, kuri ēd valsts maizi, būs vienlīdzīgāki par citiem, neticēšu, ka tiek darīts viss, lai pārvarētu krīzi. 

Uvis    15:59  |  03.12.2008.

Shodien raidījumā: 1.Godmanis - izturēsies, kā partizāns 2.Slakteris - apgalvos, ka viss OK un spraudīs batonus tautai ausīs 3.Rimševics - es jau sen teicu, ka ziepes būs... Bet kāds mums vnk cilvēkiem, no shī teātra labums, par vēlu zhēloties. Vai tikai tas nevelk uz tautas celšanos vistieshākajā nozīmē??? 

ojaars    16:14  |  03.12.2008.

man vnk pat nav vaardu ar ko komenteet.... taadu valsts apzagshanu no valdoshajaam personaalijaam laikam mees veel neesam piedziivojushi, visa kleets tuksha, miljonaaru kaa grantes.... un tagad veel uzradiisies, jaaseko Lapsas informaacijai, tad jau maniisim, kuraas kabataas atkal buus piepluudums... Kaa Apinis teica, mees nupataas esam peedeejaa vietaa ES sociaalaas apruupes jomaa, nonsens... 

ome  gaujasigulda@inbox.lv  16:25  |  03.12.2008.

jā,valsts kase nu laikam galīgi tukša jo pat pensijas maksā pēdējā brīdī,par uznē'mumu algām vispār nav ko runāt .zinu daudzus uzņēmumus kuri ir dīkstāvē.Jau 4 mēn. par savu uzņēmumu VID iesniedzu atskaites ar tukšām ailēm.Ja nav darba nebūs arī budžetu ar ko pildīt. 

maldi    16:38  |  03.12.2008.

Nu,un kas notiks, ja uzņēmēji sadumposies un tikai vienu mēnesi nemaksās nevienu nodokli valstij? 

doma    16:43  |  03.12.2008.

Varbut tomer beidzot ir jaatskatas uz vajam vietam musu parlamentaras republikas valsts parvaldes ievelesana un veidosana: - kapec tiek ieveleti vairakuma tadi kuriem galva ir pilna ar salmiem un prognozes un domas mainas ne pa dienam bet pa stundam - kapec vini nonak valsts parvaldes veletos un neveletos postenos atkartoti - kapec proieksvelesanas ir naudas izskiesana kautkadu oranzu zilu un citu krasu lokomotivju, buldozeru un citas tehnikas izrade, nevis ppaveikta analize un politisko speku atklatas diskusijas, kuras ir atseviski veltitas ari Vidzemei, Latgalei, Kurzemei, Zemgalei un Rigai, ja jau mums tas velesanas iecirknu sadalijums tads ir; - vai pirmsvelesanu solijumus par % pensiju pieaugumama, par % IKP pieaugumam uz vienu iedzivotaju nevaretu pec 4 gadiem izvilkt un nolikt so valdibas koaliciju veidojoso prieksa, lai atskaitas. Acimredzot bez kriterijiem, ko var izmerit ar skaitliem politiku darbs un valsts ierednu darbs, neuzlabosies un "pastaves, kas mainisies", bet tos kas nestrada tautas vairakuma laba un nespej mainities nevar laist klat valsts parvaldei. Sie nebeidzamie eksperiemnti ar tautu un valsti vienreiz ir jabeidz. Bet daziem vel ir neapturama velme nodzivot sos 7 treknos lidz galam un tad kautvai .... uz siltam zemem, jo latvija par tautas naudas izskiezsanu lielos apmeros aiz stulbuma vai apzinati vel neviens nav "sedejis" un "nesedes" un atpakal ari neko tautai nav atdevusi. Savadak ka par mulka dzisanu patreizejo darbosanos valdosaja koalicija nosaukt ir gruti, jo ja siem cilvekiem ir salmi galva un dzivosana pec principa "no rokas mute", tad ir jamekle cilveki, kas ir spejigi stradat. 

LK    17:48  |  03.12.2008.

Paga, un Jubalts un Ķīlis nebūs? kā tad tā, šie speciālisti nebus? 

....    20:11  |  03.12.2008.

Savukārt aizvakar TV3 teica, ka daudzus kredītņēmājus šokē fakts, ka pēc kredīta īpašuma atdošanas bankai problēmas nebeidzas un jāsedz starpība arī. Pat puse no summmas ! Parādnieku esot (24 000 pagājušogad 15 000). Kāda banka savā mines zeme deviņdesmitajos gados jau esot prasījusi papildu nodrošinajumu kredītam PĒC krīzes ! LNT Godmanis teica, ka 180 000 mājsaimniecibu esot kredīti ( pavisam ir 980 000 mājsaimniecību). Vēl tika pieminēts, ka 2 000 000 vajagot banku sindiceto kredītu atmaksai. TV1 pārsvarā intervēja "" neatkarīgos"" ekspertus. 

787    20:12  |  03.12.2008.

2 miljardi nevis miljoni 

maģistrs    22:38  |  03.12.2008.

Godmaņa kungs varētu pajautāt blakus sēdošajam Finanšu ministram,cik reāli liela ir nauda valsts pārvaldes kapacitātes stiprināšanai. Ne tuvu nav tik maza summa, kā viņš nosauca. 

Arnis    23:26  |  03.12.2008.

Vai tiešām politiķiem ir grūti saprast ka,nu neesam mēs,tie "parastie" tik gudri politikā un ekonomijā,...lai vairāk runā saprotamu valodu ar TAUTU! Paldies Dombura kungam,ka raidījuma beigās tomēr izdevās izspiest kaut cik saprotamus teikumus no politiķiem par rīcības plānu tuvākajā nākotnē ! Un aicinātu pašus politiķus vairāk runāt skaidru valodu TV,jo TV skatās TAUTA,kurai ilgus gadus bij liegts izglītoties !jo bij jāstrādā(ilgas stundas) Valsts,bērnu labklājībai.Nav pārāk gudram jābūt,lai saprastu ka,TAUTA ,kā bērns, redz-kad "tētis" nevar nopirkt bērnam konfekti :) un tas "bērns" sāk domāt par lietām,par kurām viņam nevajadzētu satraukties,jo "tētis" tak ir stiprs un varens,viņš visu nokārtos !Varbūt bērnešķīgi-bet viss vienkāršais ir saprotams uzreiz.Un ne jau tā TAUTA(bērns) tos s.dus sataisīja..... 

Papa Karlo    23:48  |  03.12.2008.

Tieši tā - tauta ir tupa kā bērns un tāda arī paliks, ja neizdarīs secinajumus, ka speciālisti, mediji, politiķi, izņemot vienu aprtiju, kas prims vēlēšanām teica, ka krīze būs, nejēdz nekā. 

combe  combe@one.lv  08:05  |  04.12.2008.

Nabaga pasniedzēju par taisnigiem pieņēmumiem iebāza aiz restēm,muziķiti lai pārāk daudz nedzied sapurināja,bet īstenos kangarus Krasavicki un Karginu bezmazvai sauc par goda vīriem...sakot rekā šie jau neaizlaidās no grimstoša guģa,bet ziņoja glābējiem Valdībai!Glābēji Godmanis,Slakteris ucc. bija klāt...va velos glābšanas plosts izrādās caurs un nu ir jāglābj paši glābēji!Nav saprotams kadeļ šie baņķieri ir vēl uz brīvām kājām un ar tiesībām rīkoties ar bankas darījumiem!?Un kārtējo reizi valsts vēl piemaksā šiem gudreļiem sakot ka šiem nabadziņiem jau nekā nav, visu jau viņi īrē un nomā izņemot kautkādas dohlajas akcijas...Pašā sākumā jau bija jāarestē viņu konti.Laksa arī jābāž aiz restēm par tautas maldināšanu un Krasavicka,Kargina apmelošanu ierindojot viņus kā lielāko miljonu īpašniekus. Šī valdība steidzami jāatlaiž jo viņu smadzenēs ir viena doma kā vairak nozagt un acīs cipariņi vien griežas! Te ir jāsauc:Mosties Latvju Godīgā Tauta,velc pastalas un dodamies iznīdet kangaru midzeni!Mēs atkal tiekam nodoti un pārdoti! 

Puma    14:14  |  04.12.2008.

:) Nu tad beidzot vismaz raidījuma beigās aizgāja. Raidījumam bija asums un tas bija baudāmi. Ļoti patika Raita Karnīte ar savu labestīgo un mierīgi analītisko attieksmi. Ļoti izcēlās uz pārējo fona. Prieks, ka Dombura k-gam izdevās patrenkāt valdības pārstāvjus. Vienīgi, varbūt nevajadzētu aizrautiees ar premjera apsmiešanu par mazo nabadziņu... Tā kā skolā... :( Tas izleca no nopietnas diskusijas formāta. Bet citādi labs raidījums pa ilgiem laikiem... :)) 

viess    18:54  |  04.12.2008.

vakar paskatijos raidijumu, ka jus tur pa makoniem visi godatie kungi planejat, un kad uz beigam Karnites kndze meginaja beidzot kaut cik sakarigi iepiksteties par to, ka nav jau analidzes kadas kludas ir bijusas lidz sim kapec mes esam tur, kur esam un tapec ir acimredzams, ka valdibai nav skaidrs, kas butu jadara nakote, ta temats veikli tika novirzits citur. Naudas dabusana vien jau neko neatrisina, ja mums saimniecibaa viss butu kartibaa, tad jau tik liela bedre mes nebutu. Tikai to nez kapec neviens negrib atzit - runa rinki apkart par nekompetenci utt. Savas domas jau izteicu te vien atkartosos. Daudzdzivoklu nams - ka jau daudzdzivoklu nams - kads uz kredita ielicis zelta podu, cits piebazis savu sturiti ar ubertehnologijam, bet jumts tek (kad list - finansu krize pasaule:)), trepjutelpaa logi izsisti, vejs svilpo, komunikacijas novecojusas. Ziema tuvojas un dzivokla iemitnieki sanak uz sapulci sudi bus - daudz par siltumu jamaksa, naudas nevienam isti nav, visiem kaut kadi krediti jamaksa. Lemums tiek pienemts atri OK - janem vel kreditu un tad jau redzes. Un ne varda par to, kaa salabot durvju sledzeni, kodu uzlikt, logu sataisit, lai mazaki siltuma zudumi, ka salabot jumtu, varbut to maju vajadzetu nosiltinat... praktiski: Kadu konkuretspeju un produktivitati Godmanis sagaida no ekonomikas un uznemejiem, ja attiecibas ar vid ir tada birokratija - taisni sorit nodevu parskatu visaas ailees smukas nulles, bet man tas parskats katru menesi jauzraksta, janogada vida, tur kads to pieniem, apstrada ieraksta, kur vajag, un ja nulles neizskatas pietiekami apalas - raksta vestules uz kuram es rakstu atbildes - nah ar to visu ir janodarbojas uznememumiem, kur gada apgrozijums pat nesasniedz ministru prezidenta algu! IBIO. vai nepietiek pilnu parskatu iesniegt reizi gada? tiek bezjedzigi izniekoti resursi gan uznemuma, gan valsts parvalde. Tikko izrakstits rekins, ta uznemums dabu maksat PVN. Kur to naudu raut, ja rekins vel nav apmaksats nevienu neinterese. Valdiba tik ierosina doties uz banku pec karteja kredita, lai varetu avansa norekinaties ar valsti - tas viss palielina pasizmaksu un samazina konkuretspeju - tadi ir realie valdibas darbi un 'atbalsts' uznemejiem. Personiga paterina precu pirksana uz uznemumu pamatlidzekliem, lai izvairitos no PVN ir sistema, kam valdiba vispar nepievers uzmanibu. Tad varbut vajag skaidri pateikt un novienkarsot to visu, ko drikst ko ne, lai uznemejiem par to nebutu galva jalauza, kaa kaut ko izkombinet un vidam nebutu jakontrole un jateeree resursi. Nekustama ipasuma nodoklis joprojam pat sajos grutajos laikos, kad valdiba telo, ka nav kur naudu raut netiek iekasets pilna apmera! Es, pateicoties 25% pieauguma ierobezojumam maksaju, skiet, kadus 80% no likuma sakotneji noteikta, citi maksa vel mazak, citi maksa 100% turklat tas nekadi nav saistits ar to vai ipasums ir bijis mantots no vecakiem, tiek izmantots razosana, jeb ir juridiskas personas ipasums, kas to un vel daudzus tadus ir iegadajusies ka finansu nodrosinajumu un pat nedoma pienacigi apsaimniekot. utt utjp Vienigais mierinajums varetu but, ka SVF nav ta organizacija, ko vares tik viegli aptit ap pirkstu ka savas valsts iedzivotajus. 

kika  kika@inbox.lv  20:52  |  04.12.2008.

vispaar cilveeciigi zheel godmaniisha, buus galiigi sabeidzis savu veseliibu ar visu sho kas nu tagad notiek!!! cilveeks censhaas un dara, kameer opoziicija ar rudo lapsu priekshgalaa tik breec un breec..bet risinaajumu nekaadu nedod?! un skolotajiem,aarstiem un policistiem kuri taa breeeca peec algu paaugstinaajuma, streikoja un ganiijas- vispaar buutu jaanosarkst!!! martaa vispaar valstii var pietruukt naudas un taa buus arii breeceeju atbildiiba!!! lai turaas valdiiba!!! ir gruuti bet ir jaatic ka buus labi!!! Dievs sveetii Latviju!!!!!!!!!!! 

zahi    22:33  |  04.12.2008.

skatījos vakardienas KNL un kaut kā atkal vairāk iekrita acīs tas, ka žurnālisti arvien darbojas, lai sakūdītu politisko gaisotni... it kā jau bija centieni arī no opozīcijas prasīt precīzus skaitļus, bet tā vēlme pēc kaut kāda skandāla tomēr ņem virsroku par normālu procesu analīzi. Kāpēc jārunā ar visādām pravietiskām frāzēm, jāsakūda atmosfēra valstī (prese tomēr ietekmē to, ko cilvēki domā un saprot), reizēm ir sajūta, ka žurnālisti neapzinas savu vārdu lomu, māk tikai prasmīgi piesaukt preses brīvību. kā savas jomas speciālisti cienu Karnītes kundzi, šķiet, ka uz raidījuma beigām viņa arī aptvēra to, ka šo raidījumu ne tikai filmē televīzijā, bet arī, ka to skatās visā Latvijā, un uzmanīgāk sāka lietot vārdus... 

vasjad    13:00  |  11.12.2008.

Kas notiks Latvijā ar šo aizdevumu? p.I - 0.5 miljardi - fonda darbinieku algām. 1 milj - LV. 1 miljards tiks izzāgts. Un 10% no aizdevuma summas SVF dos latvijas ierēdņiem kukuļos par viņu atļaušanu aizdot naudu un priekšroku SVF plānām. T.p. vajag uzreiz, jau šodien veidot komisiju, kura meklēs un nesameklēs pazudūšo miljardu. Un nākamā gada beigās lūgt vēl vienu aizdevumu, lai nosegtu nenokļuvušo šeit pazaudēto naudu, par kuru tik un tā būs jāmaksā! Un nākāmos 3,5 miljārdus sagaida šāds liktenis. Bet tālāk: 2010. gads - sk. pantu I. 2011. g - sk pantu I, ......... 2110. g. - sk. p. I .................. 1-20 ; 21-38 ;
Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: