Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 28.04.2024.
 
Piens, piena cenas, to veidošanās no piena izslaukšanas brīža līdz pat pārtikas veikala plauktam, ražošanas un pārstrādes efektivitāte. Reālā piena cena Latvijas veikalos kopš pagājušā gada pieaugusi par 50%, apsteidzot pat inflācijas tempus. Šie jēdzieni un no tiem izrietoši secinājumi dažādās kombinācijās vismaz pusgadu ilgā laika posmā tiek virknēti mediju diskusijās un lauksaimniekus pārstāvošu organizāciju paziņojumos līdz pat nepārprotamiem secinājumiem par to, ka Latvijas lauksaimniecība atkal nonākusi kritiskā stāvoklī.
1-20 ; 21-40 ; 41-55 ;
Dina    23:17  |  21.05.2008.

Jauki jau skan, ka lauksaimniecība saņēmusi 200 milj., bet cik nonāk līdz tam pašam zemniekam- caur visādām komisijām, pārvaldēm un vēl visādām institūcijām, kas ne tuvu nav saistītas ar laukiem, galu galā var noņemt pāris miljonus nost. 

spītīgā    23:20  |  21.05.2008.

Brīnišķīgs raidījums šovakar,tikai žēl ka to skatās diezgan maz pilsētnieku.Ja skatītos daudzi,tad zemniekiem nemaz uz Rīgu nebūtu jābrauc,Jo pienu jau visvairāk pērk pilsētā un ja mūs laukos ,pārstrādātāji krāpj,tad Jūs-pilsētniekus,pārstrādātāji un tirgotāji vienkārši dubulti "noslauc". Un kas attiecas uz Rozes kungu,nez vai kādā ofšorā viņam nav" skaists kontiņš". Bet nekas, arī šos brīnumus mēs izturēsim. 

Agnese  abelousova@inbox.lv  23:30  |  21.05.2008.

Man ir kauns par mūsu Valsti un tajā notiekošo.... Tas ir viss, ko varu pateikt pēc šī raidījuma. 

Es  GK  23:32  |  21.05.2008.

Šķiet, Jūs, cienīts cilvēk, neizprotat naudas pārdales mehānismu. Valsts ir izveidojusi plašu nodevu, nodokļu un citu gana obligātu maksājumu sistēmu, kuras mērķis ir naudu paņemt. To, kādā apjomā un no kādām iedzīvotāju grupām nauda tiek paņemta arī nosaka šīs sistēmas iestādījumi. Nedrīkst aizmirst, ka mūsu valstī (un daudzās citās arī ir tā, ka) jo lielāki līdzekļi ir apskatāmā indivīda rīcībā, jo proporcionāli mazākus maksājumus valsts kasē šis indivīds veic. Neliela atkāpe no tēmas. Nodokļu nauda no Jums, cienīts cilvēks, tiks paņemta tā vai tā. Šinī sakarā man nav saprotams Jūsu uztraukums par to, kurai tieši nozarei šī nauda tiks iedalīta. Iepriecinošs būtu pats Latvijas iedzīvotāju atbalsta fakts. Šodien nereti, diemžēl, valsts budžetā ievāktā nauda tiek izsaimniekota projektos, kas katram konkrētajam Latvijas iedzīvotājam ne tikai var nedot kaut kādu labumu, bet netālā nākotnē var kļūt par papildus slogu - % maksājumu veidā, kas atkal radīs nepieciešamību palielināt nodokļu apjomus. Apburtais loks? Nē. Iedzīvotāji nedrīkst palikt pasīvi no malas vērotāji. Tiem pašiem jāķeras pie morāli adekvāta un ekonomiski un loģiski pamatota līdzekļu uzkrāšanas un pārdales mehānisma izstrādes. Tāds ir mans ieteikums. Nobeigumā izteikšu lūgumu. Neskaudiet un, ja kādam iet grūti, iespēju robežās palīdziet. Jo lielāks atbalsts tiks novirzīts sāpīgo jautājumu risināšanai, jo mazāki naudas apjomi tiks nelietderīgi izšķērdēti. 

Doma    23:32  |  21.05.2008.

Šķiet,runa bija par kāda klātesošā saimniecību.Bet ticiet man,tā nav liela summa priekš lielas saimniecības.Un cepuri nost,ja kāds vismaz to ir mācējis saņemt.300:5 gadi=60 tūkst.gadā.Tas nav daudz,jo piensaimniecība ir ļoti darb un resurs ietilpīga nozare. 

kaka    23:32  |  21.05.2008.

ept, vot nahals tas roze. ko shajaa dievadotajaa un idinju paarvaldiitajaa zemee var kautko prognozeet? neatceros nevienu valdiibas prognozi, kura buutu piepildiijusies. 

Janis    23:36  |  21.05.2008.

Skatījos raidījumu un tur ministrs Roze uz jautājumiem atbildēja ar pretjautājumu: "Vai 300 tūkstoši latu gadā vienai saimniecībai kā finansiāls atbalsts ir daudz vai maz ...". Vai kāds varētu nosaukt arī šo saimniecību, kura šo finansējumu ir dabūjusi un parādīt/nointervēt šo cilvēku? P.S. Sainiecība ir vienskaitlī, jo vienkārši neticu, ka tādas Latvijā varētu būt vairākas :) Un ja kāda vispār ir dabūjusi šādu atbalstu, tad ir vērts pievērst uzmanību tam, cik lielā mērā šī saimniecība ir reāls lauksaimnieks un cik lielā mērā tā ir kāda miljonāra atmazgāšanās piesegšana. 

Uvis    23:46  |  21.05.2008.

Tās laimīgās saimniecības īpašnieks noteikti stāv ĻOTI tuvu lieliem vīriem.VAI IR IZVEIDOTA PROTESTA RĪCĪBAS GRUPA,ja ir uzrakstiet kāds. briest bunts un es tajā gribu piedalīties. 

kaka  Janis  23:46  |  21.05.2008.

300k ls 5 gados, nevis vienā. principaa nez, ja liela saimnieciiba, tad nav nekas iipash. jauns trakjis uz 200 zs maksaa ap 90k eur. 

jānis  purmalis@e-apollo.lv  23:52  |  21.05.2008.

Cik saimniecībās latvijā ir virs 50 govīm?Jo pārejiem acim redzot būs bankrots(piensaimniecībā).Par graudaudzētājiem runāsim rudenī. 

ar pienu 20gadus  rese@inbox.lv  00:18  |  22.05.2008.

Paldies Jāni Dombur par samērā labi-profesionāli(tieši lauksaimniecības kontekstā) vadītu raidījumu!Tas viss sākumā uzdzen dusmas, pēc tam emociju lēkmi, pēc tam nāk smiekli, pēc tam paliek skumji, jo tas notiek ar mani,ar mums šajā valstī, ko saucam par savējo......Nu nogulēja ministrija, pārstrādātāji, nesaslēdza līgumus, eksports tu tū.?Pamatproblēma piensaimniecībā Latvijā ir izveidojusies dažu "veiksmīgu" darboņu apzinātas privatizācijas rezultātā, kad pārstrāde nepieder ražotājam.Nevarēja piederēt, jo šai mehānismā piena ražotājs bija un izskatās, ka atkal ir bezprocentu banka! Viens Roze nav spēlētājs, tāpēc ZZS kauns visai partijai,pēdējais brīdis atdot 6gadus sildīto krēslu!!!!!!!!!cerot, ka vēl kāds šo putru var izstrēbt.Sabiedrībai, ļaudīm, kas vēl var nopirkt no piena pulvera samikslētos piena izstrādājumus-paldies, bet tomēr izdariet izvēli par ko jūs maksājat!Piensaimnieki,kolēggi, lai mums izturība, vienotība, jo ar smagu sirdi jāsecina-slīcēja glābšna slīcēja rokās! 

zemniece    00:20  |  22.05.2008.

Ja nogremdēs piensaimniekus,nu ko sāksim,audzēt graudus un rapsi.Bet vai tie nebūs nākamie,kas grims vai tiks gremdēti.jo visā vajag balansu.Disbalans ne pie kā laba nenoved.Tā kā mīļie graudkopji,Jums būtu laiks sākt uztraukties un celties atbalstīt piensaimniekus,jo tas ir arī Jūsu interesēs.Cukura audzētājus Jūs jau uz savas galvas dabūjāt,vai nebūs par daudz,ja arī pieninieki metīsies uz graudim?Šķiet ka Jums pagaidām ir ļoti komfortabli?Redzēs cik ilgi? 

Mūlis    07:46  |  22.05.2008.

kas dzer alu dabuu galu ,kas dzer siivo ilgi dziivo, -piens jau daargaaks par alu, gaidu briidi kad buus vienaa cenaa ar siivo , tad arii varees izveeleeties ,kas labaaks.... 

Ziedonis  ziedoniskalnins@inbox.lv  09:55  |  22.05.2008.

Šeit neviens nav pieminējis vēl piena pārvadātāju problēmu,jo"Valmieras piens"šo darbu ir uzticējis privātām firmām un pie degvielas cenas 0.84 Ls par litru- samaksa par piena savākšanu ir 0.50 Ls par km.Savākšana notiek ar 15-tonnīgām mašīnām kurām degvielas patēriņš ir 33 litri uz 100km,bet tai pašā laikā pa pilsētu riņķo vieglie taksometri kuru maksa par km ir 0.50Ls.Kā to var izdarīt,kāda runa varbūt par izdzīvošanu un par attīstību vispār nerunājot. Tajā pašā laikā"Valmieras piens"peļņa 2007.gadā esot 49 miljoni.Vai nebūtu godīgi kaut nedaudz padalīties? 

mamma    10:13  |  04.02.2009.

1. Mums būtu jāzina, ko pārstrādātāji pievieno pienam, ka to nav iespējams saraudzēt par normālu rūgušpienu. Kas ir tas "pasterizācijas" process, kura rezultātā pēc dažām dienām piens sāk riebīgi smirdēt, bet nesarūgst, daži kļūst rūgti kā vērmele. Uz paciņām jābūt uzrakstiem ar pienam pievienoto vielu pilnu nosaukumu. Ja veļas pulveris, tad kādas markas utt.? Ja tā ir kaut kāda cita ķīmija, tad kāda? Un kādu kaitējumu šie pievienojumi rada cilvēku veselībai. Un, ja neko nepievieno, tad kādēļ piens kļūst nelietojams? Mēs te "cepamies" par pienu, bet sazin ko lietojam ar nosaukumu PIENS. 2. Vai tomēr nebūtu iespējams organizēt TĪRA, nefasēta piena pārdošanu arī Rīgas mikrorajonu tirdziņos. Ne visi var atļauties aizbraukt uz Centrāltirgu, kur arī nav daudz tirdzniecības vietu, visiem piena nepietiek. 



1-20 ; 21-40 ; 41-55 ;
Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: