Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 21.06.2024.
 
Dalībnieki 17.februāra publisko debašu „Kas notiek Latvijā?” (KNL) studijā sprieda par Valsts ieņēmumu dienesta datu noplūšanas skandāla tiesiskajiem aspektiem. Attiecībā uz Ceturtās atmodas tautas armijas (4ATA) jau veikto datu lejupielādi būtisks arguments pārkāpumam, iespējams, ir apstāklis, ka dati tika vākti apzināti, kā norādīja „IT centrs” direktors Agris Krusts. Savukārt attiecībā uz iespējamu lejupielādēto datu tālāku izmantošanu pilnu skaidrību neviesa arī Datu Valsts inspekcijas direktore Signe Plūmiņa, kas gan atzina, ka datu aizsardzībā eksistē atkāpes attiecībā uz žurnālistiku.
??    14:20  |  18.02.2010.

(c) lejupielādētie dati nav paredzēti publiskošanai personu identificējošā veidā un nevar tikt publiskoti, jo tas ir likumpārkāpums."" Skatoties kā di dati!! Ja nopublicē kādas personas VISU deklarāciju, kur ir gan atlīdzība no kāda sia + sievasmātes dāvinājums + alga par darbu FM kā ierednim + atalgojums par konsultanata pakalpojumiem lielbudzēta ES projektā, ko kūrē FM. Tad par tādas info publiskosanu varētu diskutēt. Bet ja nopublisko tās pa\sas personas sadaļu par darbu FM kā ierednim + atalgojums par konsultanata pakalpojumiem lielbudzēta ES projektā, ko kūrē FM, tad te nekas nepublicējams nav! (tas vai to tā persona grib publiskot, ir ""pie kājas"") Jo algas par nodoklu maksātāju naudu ir publiskas (tām ir Jābūt!) un ES projektu budžets arī publisks (jaut.vai tā tās ir, ir cits)> 

2@2.eu  14:13  |  19.02.2010.

Daži te izsakās, ka netic tāda 4ATA eksistencei vispār! Es arī pieņemu, ka pilnīgi varētu gadīties, ka šo nosaukumu izperēja veiklie zēni jau pēc veiksmīgās operācijas - pilnīgi pamatoti pieņemot, ka būs arī liels līdzjutēju un applaudētāju skaits. Viss varētu risināties arī apmēram tā... Iespējams, ka kāds developers jau agrākā EDS izstrādes stadijā ir "atsaucies" uz augstas VID amatpersonas (kuras?) lūgumu to caurumiņu atstāt. Un tas caurumiņš arī, iespējams, jau sen un pa mazumiņam šīs amatpersonas interesēs ir šad un tad klusu un nemanāmi ekspluatēts. Un tā tas arī klusi turpinātos, ja ne šī liktenīgā sagadīšanās - skurbulī izpļāpāšanās cilvēkiem, kas spēja novērtēt šāda cauruma potences. Lai gan šeit ir arī pamatotas šaubas, jo zināmais caurumiņš faktiski nebija piemērots KONKRĒTAS informācijas ieguvei - varēja pumpēt tikai "uz dullo". Pilnīgi pieļauju, ka realizētā datu nopumpēšanas akcija nebija nekad iepriekš plānota un pat sapņos rādijusies (nebija jau tehnisku iespēju), bet pēc šādas nejaušas vērtīgas informācijas saņemšanas tika uzcepts atbilstošs sākotnējais plāns vismaz pamēģināt to "paurbināt"! Bet nu, ja tie lohi - VIDa admini nejēdza pat elementāri ar loģisku skatu pakontrolēt pieslēgumu logfailus un noreaģēt uz faktu, ka pēķšņi no NE Latvijas IP adresēm SESTDIENĀS un SVĒTDIENĀS tik aktīvi pumpēti ĀRĀ (nevis ievadīti iekšā) no DB dati lielos apjomos, tad nu skaidrs, ka nieze var parādīties pamēģināt novilkt visu, ko dod - "avos" tur kaut ko pēc tam no tā visa var izrakt noderīgu. Varbūt tikai pēc tam ir radusies idea fix par 4.ATA. un noformulēti tās cēlie mērķi! Nu kaut kā tā ;}} Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: