Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 13.06.2024.
 

Urbanovičs: „Vienreiz vajadzētu šīm cūkām sacelties!”

Valda Dombrovska valdības video_f

21.01.2010. Lāsma Rozenfelde  A A A Komentāri: 2
21.janvārī Saeima pieņēma lēmumu uzdot valdībai aizņemties finanšu līdzekļus starptautiskā aizņēmuma programmas ietvaros, taču atbalstu lēmumam izdevās panākt tikai ar opozīcijas palīdzību – par nobalsoja septiņi partijas „LPP/LC” deputāti, savukārt „Saskaņas centra” deputāti balsojumā nepiedalījās. Iepriekšējā vakarā publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” opozīcijas pārstāvji, skaidri neatklājot savu gaidāmo balsojumu, tomēr izteica argumentus, kas ir viņu nostājas pamatā.

„Saskaņas centra” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs kritizēja citas partijas par to, ka tās ir piesmējušas 2008.gada nogalē parakstīto tā saucamo Adventes vienošanos, savukārt uzteica to, ka valdošā koalīcija beidzot uzskatīja par iespējamu deputātus vairs neturēt „par aunu baru” un ļāva iepazīties ar slepenajiem dokumentiem. Viņš tā arī neatklāja, par ko grasās balsot, taču pauda personisko viedokli, ka, „ja jau reiz nauda ir paņemta, tad ir jādara viss, lai nedarītu kaunu valstij”. Ar pretēju noskaņu gan viņš vēlāk par „lūzeru” viedokli nosauca to, ka mēs piekritīsim jebkuriem nosacījumiem naudas dēļ. Turklāt J.Urbanovičs, kritizēdams 15 gadu valdošās koalīcijas par to, ka tās ir pārvērtušas valdošās koalīcijas deputātus par balsojamām pogām, izteica viedokli, ka vajadzētu „sacelties un sākt interesēties, un nekad nebalsot par lēmumiem, kurus paši nezina”.

Ceturtdien izrādījās, ka apvienības deputāti nebalso ne par, ne pret, bet balsojumā vispār nepiedalās. J.Urbanovičs arī izteica vēlmi dzirdēt no valdības atvainošanos par izdarīto pensiju jautājumā. Premjers Valdis Dombrovskis („Jaunais laiks”) raidījumā atvainošanos nepateica, tomēr viņa partijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa nākamajā dienā no Saeimas tribīnes to izdarīja.

„LPP/LC” deputāts Oskars Kastēns notiekošos procesus raksturoja kā traģiskus un arī vēl nezināja, kā Saeimas sēdē balsos. „Bet nu balsot par kaķi maisā mēs šobrīd neesam gatavi,” viņš apgalvoja. O.Kastēns pieļāva, ka partijas atbalsts lēmumiem varētu būt, ja premjers vai finanšu ministrs skaidri pateiktu vairākus punktus, kas tiks izdarīti. Jāsecina, ka ar Saeimas sēdē dzirdēto „LPP/LC” deputāti bija apmierināti un bija guvuši skaidrību par to, kāds kaķis tad īsti ir maisā, jo vairums tomēr nobalsoja par lēmuma projektu. Savukārt partijas „Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Juris Sokolovskis aicināja lemšanu atlikt un diskutēt par visiem svarīgajiem jautājumiem, kurus valdība sola aizdevējiem. Viņš pauda gatavību arī „sēdēt no rīta līdz vakaram” šā mērķa īstenošanai.


Video: Jānis Urbanovičs, Ilma Čepāne, Valdis Dombrovskis, Oskars Kastēns un Juris Sokolovskis par opozīcijas argumentiem, lemjot par vai pret valdības pilnvarojumu. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 20.01.2010.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: