Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 21.09.2020.
 

"Varat teikt šodien, ko jūs gribat, es vairs tam neticu!"

Ekonomika, bizness video_f

11.12.2008. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 3

10.decembra publisko debašu „Kas notiek Latvijā?” dalībnieki, spriežot par Latvijas ekonomikas stabilizācijas un izaugsmes atjaunošanas programmu, daudz uzmanības veltīja ne tikai programmas saturam, bet arī tās pieņemšanas formai. Saņēmusi daudz kritikas par savu komunikāciju ar sabiedrību iepriekšējās nedēļās, valdība savu darba stilu neizmainīja pietiekami, lai vismaz tagad izvairītos no asas kritikas.

Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Pēteris Krīgers pauda viedokli, ka valdība pēdējo mēnešu laikā ir darījusi tikai divas lietas – slēgtās sēdes izskatījusi aktuālus jautājumus, vai arī melojusi un blefojusi, un slēpusi patieso informāciju, ko demokrātiskā valstī nedrīkst darīt. Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētāja Žaneta Jaunzeme-Grende atklāti pateica, ka šodien premjers Ivars Godmanis („LPP/LC”) var teikt, ko grib, bet viņa tam vairs netic, un esošo komunikāciju raksturoja ar vārdu „baisa”. Bet premjers pēc izskanējušā aicinājuma kaut ko darīt uzticības atjaunošanai sāka runāt par to, kāpēc pēdējos divos mēnešos radikāli krīt ekonomika.

„Pilsoniskās savienības” Saeimas deputāte Sandra Kalniete premjeram norādīja, ka Starptautiskais Valūtas fonds, Pasaules Banka un arī Latvijas ekonomisti jau sen paredzēja to, kāda būs situācija, tikai nevienam nebija laika uz to klausīties, jo koalīcijai bija „pavisam citi mērķi”. Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis skaidroja, ka var uzrakstīt vislabāko plānu, bet, ja sabiedrība netic tiem cilvēkiem, kas šo plānu realizē, tad „mūs nekas neglābs”. Žurnāla „Nedēļa” un portāla „Nozare.lv” galvenais redaktors Māris Zanders savukārt veltīja kritiku arī opozīcijai un apšaubīja nacionālā izlīguma iespējas, norādot, ka arī nevalstiskās organizācijas ir elites sastāvdaļa.

Savukārt zemkopības ministrs un ZZS priekšsēdētājs Mārtiņš Roze vispirms konstatēja, ka pašlaik arī administratīvā sistēma valsts institūcijās ir balstīta uz to, ka neviens nevienam neuzticas, bet kā risinājumu piedāvāja vien to, ka ZZS atbalstīs ekonomikas stabilizācijas programmu un nepastāvēs tikai uz tām sfērām, par kurām ir atbildīga.


Video: Pēteris Krīgers, Žaneta Jaunzeme-Grende, Ivars Godmanis, Sandra Kalniete, Andris Jaunsleinis, Māris Zanders un Mārtiņš Roze par valdības rīcību un komunikāciju ar sabiedrību. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 10.12.2008.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: