Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 03.05.2024.
 
Pēc diviem referendumiem, kuros nepietiekamā vēlētāju skaita dēļ Satversmes un pensiju likuma grozījumi netika pieņemti, politiķi un politisko procesu vērtētāji izsaka dažādus secinājumus. Tautas nobalsošanas rezultātu iemesli un sekas, tostarp turpmākās tautas un varas, kā arī pozīcijas un opozīcijas attiecības - šie un ar tiem saistītie jautājumi būs šīsnedēļas temats debatēm „Kas notiek Latvijā?”.
1-20 ; 21-26 ;
Andis  hjuhju@inbox.lv  19:38  |  27.08.2008.

jūs sakāt: "Gruzijas notikumu kontekstā jautājums ir arī par Latvijas politekonomikas nākotni..." ------------------------------------------------------------- - politekonomijas racionālākā puse: ekonomija, liek domāt, ka attiecībās ar Krieviju pārlieku problēmu nebūs; - nedaudz ārēji iracionālākā (kaut īstenībā divkosīgākā) politiskā puse liek domāt par pilnīgu jēdzienu degradāciju: 1) kāpēc jenķi drīkst okupēt Irāku (bez pamata!), bet krieviem jāpacieš agresīvais Saakašvili režīms savā pierobežā? (arī Izraēla "drīkstēja" iebrukt Libānā??!); 2) kāpēc "drīkstēja" bombardēt Belgradu un atdalīt Kosovu, bet osetīniem (un abhāziem) NAV (!) pašnoteikšanās tiesību, kaut bijuši 2 (!!) referendumi un bruņota pretošanās gruzīniem?? 3) kāpēc atzina pēdējās vēlēšanas Gruzijā par "demokrātiskām", kaut opozīcija tika piekauta, izklīdināta un tai tika daudz kas liegts reklāmai??? (rezultāts: Saakašvili karš pret "separātistiem") 4) utt.utml. Tas attiecas arī uz Latviju, jo mūsu politikāņi mums NEĻĀVA balsot par jauno Eiropas Savienības pamatlikumu, viņi augstprātīgi devalvē demokrātijas principus ignorēdami opozīciju (demokrātija NAV vairākuma vara, bet gan visu tiesību ievērošana), aicinādami tautu nepiedalīties demokrātijas pamatprocedūrās, viņi ir privatizējuši tautas kopējo mantu un saka, ka nav ar ko atbalstīt vecumdienās šīs mantas radītājus...... Vienu vārdu sakot: morāli kropļi Ar cieņu Andis P.S. Domburkungs! Kad runājiet par mazajām tautām labāk atcerieties tautu pašnoteikšanās principus, nevis lielvalstu izdomātos "nedalāmības" baušļus, un padomājiet, kāpēc Gruzijas pilsētu centros joprojām ir pieminekļi Staļinam! 

Mariona    20:04  |  27.08.2008.

Manuprāt, ir pietiekami labi saprotama nepeiciešamība izveidot stabilu pensiju sistēmu. Īpaši, lai pilsoņi būtu ieinteresēti godprātīgi maksāt nodokļus, nevis saņemt algas aploksnēs. Tas darbotos ilgtermiņā. Bet referendumi Latvijā līdzinās stihiskām nelaimēm, jo valdība nepaspēj laikus paredzēt un sākt risināt tautai sāpīgākos jautājumus. Varbūt vajadzētu vnk veikt aptaujas internetā u.tml. par aktuālākajām nākamo referendumu tēmām:))) Un Saeimai un valdībai mudīgi ķerties pie darbiem, lai netērētu naudiņu referendumu rīkošanai. Mans ierosinājums: referendums par tēmu - samazināt Latvijā svinamo dienu skaitu, jo to ir par daudz, strādāt vajag vairāk. Es balsotu, ka jāatstāj Jāņi, Ziemassvētki un 18.novembris:))) 

delfīns    22:58  |  27.08.2008.

Godmanis beigās noliedza, ka sirdsapziņa būtu galvenais. Tiešām, kāda politikā var būt runa par sirdsapziņu. 

Ilze  laka1234@INBOX.LV  00:34  |  28.08.2008.

Man ļoti patika šodienas raidījums, tikai varēja Godmanim paprasīt vēl kaut ko dzēlīgāku. Muižniece no Tautas partija svisu laiku manuprāt runāja īsti neatbildot uz jautājumu un izskatījās, pēc apkārtēju reakcijas ieskaitot vadītāja, ka viņa arī brīžiem meloja. Galīgi nelepojos ar savas valsts ministru prezidentu, izskatījās tā it kā viņš vispār neko nevar pateikt. Par tām pensijām arī diezgan nožēlojami. 

L.Brigmanis  blj@tvnet.lv  01:05  |  28.08.2008.

Un visu to redzot un dzirdot, rodas pārliecība, ka mums priekšā vismaz vēl viens referendums - par vēlēšanu sistēmas kapitālu reformu. Ar pašreizējo tiešām nekad nekas nemainīsies un mēs tā arī būsim pirmie Eiropā ar nabadzību un pēdējie ar labklājību. Jautājums tikai, kas to ierosinās un panāks lai tas notiktu, sabiedrība saprastu par tāda referenduma "burtu un garu" un arī nobalsotu "par" vai "pret". Katrā ziņā tā gan nebūs partija no valdošās koalicijas . Bet solijumus, melus, demagoģiju, baidīšanu, patiesības noklusēšanu un referendumu nozīmēšanu uz augustu, un vēl nezin ko savas varas noturēšanai no viņām gan dabūsim garantēti. Un vēl. Mūsu Satversmei ap 90 gadu. No tiem tā reāli ir dabojusies 20. Pasaulē šo 90 gadu laikā ir būtiski mainījušies uzskati par valstiskumu, demokrātiju un citiem sabiedrības atribūtiem. Vai nav pienācis laiks paskatīties uz mūsu Satversmi ar mūsdienu skatienu? Kas to varētu izdarīt? Varbūt juristi? Pie mums to esot ļoti daudz? 

Imants Liberts  kolorado5@.inbox.lv  07:56  |  28.08.2008.

Ja saskaitītu apzīmogotās pases. referendumi ir notikuši! Šis CVK vadītājs, ko iebīdīja mīklainos apstākļos bojā gājušā iepriekšējā CVK vadītāja vietā,atstāj tāda cilvēka iespaidu kuram var piezvanīt un viss notiek. 



1-20 ; 21-26 ;
Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: