Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 13.06.2024.
 

Kā Repše atbildēs, ja Jakānu atlaidīs nelikumīgi?

Nodokļu politika, VID video_f

14.01.2010. Lāsma Rozenfelde  A A A Komentāri: 35
Finanšu ministrs Einars Repše („Jaunais laiks”) šonedēļ paziņoja, ka pieņēmis lēmumu sodīt no amata atstādināto VID ģenerāldirektoru Dzintaru Jakānu ar atbrīvošanu no amata – lai gan disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas atzinumā šāds sods nav rosināts. Ministrs 13.janvāra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” skaidroja, kāpēc lēma par atšķirīgu sodu nekā komisija, jo viņa lēmumu apšaubīja ne tikai klātesošais Dz.Jakāns.

Latvijas Nodokļu maksātāju asociācijas valdes priekšsēdētāja Dana Muceniece atklāja savu konstatējumu, ka komisijas vadītāja ir departamenta direktore E.Repšes vadītajā ministrijā, un līdz ar to D.Muceniecei negribējās apšaubīt viņas kompetenci, gatavojot atzinumu. Savukārt Kārlis Ketners, RTU Muitas un nodokļu katedras vadītājs, kurš laikā no 2003. līdz 2004.gadam bijis VID ģenerāldirektors, skaidri atzina, ka viņam ir jāpiekrīt komisijai un Dz.Jakāna pārkāpumi nav tik stingri, lai viņu atbrīvotu no amata.

E.Repše savukārt pavēstīja, ka „nebūt neizslēdz” iespēju tagad ierosināt disciplinārlietas pret visu komisiju, jo viņa rīcībā esošā informācija un juridiskais vērtējums liecinot, ka „komisijas locekļi strādājuši ļoti nekvalitatīvi un nav ņēmuši vērā pienācīgās juridiskās normas”. Ministrs arī apgalvoja, ka ir konsultējies ar „ļoti nopietniem” juristiem, bet kādu no viņiem nosaukt nepiekrita. E.Repše savu lēmumu pamatoja arī ar to, ka no viņa kā atbildīgās nozares ministra tiek prasīta atbildība par VID darba sekmēm un notiekošajiem procesiem, un šādā formā realizēt atbildību viņam uzdod un ļauj likums.

D.Muceniece gan atgādināja, ka Latvijai jau ir bijusi pieredze ar kompensāciju izmaksām nepamatoti atbrīvotiem VID ģenerāldirektoriem, savukārt Finanšu ministra padomniece valsts pārvaldes reformu un vadības jautājumos Baiba Fromane („Jaunais laiks”) atgādināja citu gadījumu, kad tiesa nekādas kompensācijas nelika maksāt. Kad Dz.Jakāns prasīja, vai Repše ir gatavs maksāt no savas kabatas, ja kompensācija būs jāmaksā, B.Fromane atbildēja vien ar pārliecību, ka jāmaksā nebūs. Vēlāk arī pats Repše, lai gan uzsvēra, ka atbildēs par to, ja būs darījis kaut ko nelikumīgu, nepaskaidroja, kā šī atbildība izpaudīsies. Vaicāts par vekseļa izrakstīšanu, arī viņš pauda pārliecību, ka tiesā nezaudēs, bet aicināja nenovest lietas līdz absurdam.


Video: Dana Muceniece, Baiba Fromane, Dzintars Jakāns, Kārlis Ketners un Einars Repše par lēmumu sodīt Dz.Jakānu ar atbrīvošanu no amata. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 13.01.2010.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

         Dalibnieki         


Autors: