Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 04.06.2020.
 

Kā meklēs atbildīgos par pārkāpumiem tilta būvniecībā?

Rīgas dome video_f

26.03.2009. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 3

25.marta publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?”, nedēļu pēc Valsts kontroles (VK) revīzijas ziņojuma par Dienvidu tilta būvniecību publiskošanas, valsts kontroliere Inguna Sudraba atzina, ka vēl nav saņēmusi konkrētu informāciju par to, ka Rīgas dome mēģinātu atgūt izšķērdētos 27 miljonus latu. Viņa gan secināja, ka dome revīzijas ziņojumu nav nolikusi plauktā, jo par to tiek pieņemti konkrēti lēmumi par darbībām.

Pašreizējais Rīgas mērs Jānis Birks uzsvēra, ka plānotajai ekspertu darba grupai, kam būs jādod atzinums, būs laiks strādāt līdz 1.oktobrim, jo veicamā darba apjoms ir ļoti plašs. J.Birks konkrēti neatbildēja uz jautājumu par to, vai daļa no miljoniem nav jāatgūst no paša un iepriekšējiem Rīgas mēriem, norādot uz Ģenerālprokuratūras pienākumu to izvērtēt. Aivars Aksenoks, kurš bija Rīgas mērs no 2005.gada līdz 2007.gadam, apgalvoja, ka nekādi nevar piekrist to miljonu izšķērdēšanai, kas norādīti VK atzinumā, taču bija izvairīgs, kad viņam vaicāja par citu miljonu izšķērdēšanu. Partijas „Jaunais laiks” Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs Olafs Pulks kritizēja J.Birku par savas pozīcijas nepaušanu un norādīja, ka mērs citreiz saka, ka ļoti uzticas I.Sudrabai, citreiz – ka attīstības departamentam.

O.Pulks arī pievērsa uzmanību gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām un tam, ka prokuratūras izmeklēšana līdz tām noteikti nebūs pabeigta. Vēlēšanas uzsvēra arī Rīgas mērs no 2001.gada līdz 2005.gadam Gundars Bojārs, kurš nesaprata, kāpēc VK „analfabētiskais vai apzināti provokatīvais dokuments” tapis tieši tagad. Viņš apgalvoja, ka ar divu būtisku lapu izņemšanu no revīzijas ziņojuma notiek manipulācija ar sabiedrības apziņu. I.Sudraba to, ka izņemts Dienvidu tilta salīdzinājums ar citu tiltu izmaksām, argumentēja ar vēlmi būt pilnīgi korektiem, jo VK rīcībā nebija informācijas, vai citu tiltu izdevumi ietver arī finansēšanas izdevumus. Viņa kritizēja amatpersonas par to, ka atbildība netiek prasīta no tiem, kas darbu izpilda, un atzina, ka viņa šai lietā redz kriminālus pārkāpumus.

Video: Inguna Sudraba, Jānis Birks, Aivars Aksenoks, Olafs Pulks un Gundars Bojārs par Valsts kontroles revīzijas ziņojumu un atbildīgo meklēšanu. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 25.03.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: