Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 21.09.2020.
 

Vai Zatlers devās cīņā ar pistoli bez patronām?

Ivara Godmaņa valdība video_f

19.02.2009. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 1

18.februāra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” pozīcijā un opozīcijā esošo partiju pārstāvji izteica savus viedokļus par valsts prezidenta Valda Zatlera rīcību, dažu dienu laikā nākot klajā ar atšķirīgiem paziņojumiem. „LPP/LC” valdes loceklis Juris Radzevičs un Tautas partijas Reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrs Edgars Zalāns prezidenta vērtējumos bija izvairīgākie. J.Radzevičs, kas ir premjera biroja vadītājs, nevarēja komentēt pat jautājumu, vai premjeram tagad ir prezidenta uzticība, savukārt E.Zalāns tā arī neatbildēja uz jautājumu, vai tas ir adekvāti, ka prezidents parlamentārā valstī partijām saka, kas jādara. E.Zalāns vienīgi uzsvēra, ka Tautas partija neko neuzspiež un tās plāns šonedēļ „kaut kādā veidā” ir kļuvis par prezidenta uzstādījumu.

Zaļās un Zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis stāstīja, ka būtu nekorekti nodarboties ar augstāko valsts amatpersonu kritiku, tomēr atzina, ka „viņu vietā tā nedarītu”. Savukārt Apvienības TB/LNNK Saeimas deputāts Juris Dobelis atklāti ieteica jebkurai Latvijas valsts amatpersonai, pirms kaut ko pateikt, „ievilkt elpu un noskaitīt līdz desmit”.

Partijas „Jaunais laiks” Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis secināja, ka ir sanācis neliels misēklis, jo prezidents piektdienas vakarā devies cīņā ar pistoli bez patronām. Dz.Zaķis pauda uzskatu, ka galvenā problēma šim misēklim bija prezidenta nepietiekamais politiskais briedums. Bet apvienības „Saskaņas Centrs” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs notiekošo raksturoja kā vājprātu un vājuma demonstrēšanu gan no valdības, gan prezidenta, gan premjera puses.


Video: Juris Radzevičs, Edgars Zalāns, Augusts Brigmanis, Juris Dobelis, Dzintars Zaķis un Jānis Urbanovičs par prezidenta rīcību. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 18.02.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: