Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 31.05.2020.
 

Kā valsts atdzīvina Latvijas ekonomikas slīkoni?

Ekonomika, bizness video_f

29.01.2009. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 13

28.janvāra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs kritizēja valdības kavēšanos īstenot ekonomikas sildīšanas pasākumus un konstatēja, ka ekonomika jau ir faktiski nosalusi un draud atdzist pavisam. Viņš Latvijas ekonomiku salīdzināja ar slīkoni un uzsvēra, ka jebkuriem līdzekļiem ir jāpanāk, lai Latvijā atdzīvotos kreditēšana. Bet ministri debatēs aizstāvēja valdības darbu un atklāja sabiedrībai jaunāko informāciju par to, kam un kā tiks izlietoti starptautiskā aizņēmuma līdzekļi.

Finanšu ministrs Atis Slakteris (Tautas partija), tāpat kā pirms pusotra mēneša, nenosauca 7,5 miljardus eiro lielā aizņēmuma daļu, kas būtu paredzēta tieši uzņēmējdarbības atbalstam – viņš norādīja uz miljardu latu, kas gada laikā tiks atgriezts banku sektorā tāpēc, ka valstij vairs nevajadzēs aizņemties no bankām naudu budžeta vajadzībām, taču tas nenozīmē, ka bankas šo naudu tālāk izsniegs kredītos uzņēmējiem. Precīzu uzņēmējdarbībai novirzāmo summu nosauca ekonomikas ministrs Kaspars Gerhards („Tēvzemei un brīvībai”/LNNK) – viņš raidījumā jau varēja uzskaitīt, caur kādiem pasākumiem uzņēmējdarbības atbalstam tiks sniegti 603 miljoni latu. Tomēr ministrijai arvien vēl nav skaidrības par to, kādi būs kritēriji to uzņēmumu atlasei, kas atbalstu varēs saņemt, turklāt Darba devēju konfederācijas prezidents Vitālijs Gavrilovs pauda uzskatu, ka gada laikā uzņēmējdarbības atbalstam vajadzīgs miljards latu, tātad par 400 miljoniem latu vairāk, nekā ir iecerējusi valdība.

 

Video: Ilmārs Rimšēvičs, Atis Slakteris, Kaspars Gerhards un Vitālijs Gavrilovs par starptautiskā aizņēmuma izlietošanu un uzņēmējdarbības atbalsta pasākumiem. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 28.01.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: