Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 15.07.2020.
 

Kādi ir Starptautiskā Valūtas fonda nosacījumi Latvijai?

Ekonomika, bizness video_f

18.12.2008. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 15

Viesnīcu „Gūtenbergs” un „Mārcienas muižas” īpašniece Mairita Solima 17.decembra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” izteica savu pārsteigumu par Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) pārstāvja teikto trīspusējās sadarbības padomes sēdē. Viņa uzsvēra, ka SVF ir ieinteresēti aizdot naudu Latvijai, jo vēlas nopelnīt. Latvijas Bankas prezidenta vietnieks Andris Ruselis, vaicāts, cik lielā mērā SVF nosacījumi ļauj nopelnīt un cik lielā mērā iespējas nopelnīt ir mūsu pašu ziņā, atzina, ka tas ir „apmēram līdzīgi”. Viņš norādīja, ka sarunās ar SVF nav nekā personīga un viņi grib noskaidrot, kā un uz kā rēķina Latvija taisās dzīvot, pēc kā eksperti arī noteiks aizņēmuma summu. A.Ruselis skaidroja, ka uzstādījums saglabāt stabilu valūtas kursu bija Latvijas Bankas un valdības pozīcija, un viņš nesniedza atbildi uz to, kādas bija SVF obligātās prasības Latvijai, taču atklāja, ka līdzekļu iegūšanas forma ir mūsu pašu ziņā.

Premjers Ivars Godmanis veikto nodokļu paaugstinājumu paskaidroja ar to, ka valsts nespētu veikt savas funkcijas nevienā no sfērām, ja vēl par 300 miljoniem būtu samazināti tās izdevumi. Viņš skaidroja, ka pārstrukturēšanu Latvija varēs veikt februāra beigās, ja izdevumu daļā redzēs, ka kāda no struktūrām vai funkcijām nav veicama – tad finansējums no tiem, „kas var dzīvot labāk”, tiks pārlikts tiem, kam ir grūtāk. Bet viņš nepieļāva iespēju pārskatīt nodokļu paaugstinājumu, tā vietā vēl vairāk samazinot budžeta izdevumus, un kā vienīgo iespēju samazināt PVN viesnīcu pakalpojumiem minēja nodokļa paaugstināšanu kādai citai grupai.


Video: Mairita Solima, Andris Ruselis un Ivars Godmanis par SVF prasībām Latvijai. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 17.12.2008.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: