Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 23.09.2021.
 

Ko starptautisks aizņēmums dos Latvijas bankām?

Ekonomika, bizness video_f

04.12.2008. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 2

Spriežot par valsts atbalstu banku sektoram, ministru prezidents Ivars Godmanis 3.decembra debatēs „Kas notiek Latvijā?” skaidroja, ka Eiropas Komisijas lēmums Latvijai uzliek pienākumu nodrošināt likviditāti banku sektorā un rekapitalizācijas un kapitalizācijas pasākumus bankās. I.Godmanis norādīja uz ierobežotajiem Latvijas valdības resursiem, kas neļauj veikt tādus banku atbalsta pasākumus, kādus īsteno Zviedrijas vai Somijas valdība.

Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Teodors Tverijons atgādināja, ka nākamgad Latvijas bankām ir jāatdod sindicētie kredīti 800 miljonu latu apmērā. I.Godmanis pieminēja banku atbalsta pasākumu, ko īsteno Ungārija, kam Starptautiskais Valūtas fonds jau ir piešķīris aizdevumu, un norādīja, ka Latvija par tādu naudu varēs sākt runāt tikai tad, ja par to vienosies ar fondu. Premjers apliecināja, ka līdzekļi banku sistēmai būs vajadzīgi, bet to izlietojumu paskaidroja tikai ar vārdiem „aizdošanas summa” , nevis „iedošanas summa”, un konkrētu banku sektoram vajadzīgo naudas apjomu viņš nenosauca.

Video: Ivars Godmanis un Teodors Tverijons par palīdzību Latvijas bankām. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 03.12.2008.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: