Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 14.04.2021.
 

300 tūkstoši piena mašīnām: ko Rozem prasīja piensaimnieki?

Lauksaimniecība, Meži video_f

21.07.2008. Gunta Niparte  A A A Komentāri: 2
Rīt Ministru kabineta sēdē ir paredzēts lemt par atbalstu piena ražotāju kooperatīvo pakalpojumu sabiedrībām ar piena cisternām apgādātu transporta līdzekļu un piena cisternu iegādē. Kopējais finansējuma apjoms ir Ls 300 000, bet ne vairāk kā Ls 60 000 (bez PVN) vienam pretendentam. Šāda informācija izriet no grozījumu projekta noteikumos par valsts atbalstu lauksaimniecībai 2008.gadā.

Kā KNL? redakcijai atzina Latvijas Piena ražotāju asociācijas vadītāja Ilze Aizsilniece, tad šāda valsts subsīdija statistiski dos ļoti maz. Vidēji vienas jaunas piena mašīnas iegādes cena ir ap 150 000, tādēļ palīdzība sastādītu ap 40% no cenas. Aizsilniece uzsvēra, ka daudz labāk būtu, ja tiktu dota iespēja iegādāties lietotas mašīnas, kuru cenas ir nesalīdzināmi zemākas, kas ļautu par piešķirto summu tās iegādāties lielākā skaitā. Šobrīd Latvijā ir 20 piena kooperatīvi, tādēļ nav grūti aprēķināt, ka šāda vienreizēja subsīdija nebūs nopietns atbalsts piena ražotājiem. I.Aizsilneice vienlaikus piebilda, ka, šāds Zemkopības ministrijas rosināts solis, nenoliedzami, ir labāk nekā nekas.

2008. gada 21. aprīļa publisko debašu raidījumā „Kas notiek Latvijā?” piena un lauksaimniecības nozaru pārstāvji Zemkopības ministram Mārtiņam Rozem pārmeta nesakārtotību piena ražošanas nozares atbalsta politikā, nesamērīgi zemo piena iepirkuma cenu un „tukšu runāšanu” par palīdzēšanu piena ražotāju kooperatīviem. Vai šī brīža Zemkopības ministrijas iniciatīva par papildu atbalsta piešķiršanu ir tas, ko nesenās piena krīzes laikā prasīja piena ražotāji? Atbildi uz šo jautājumu sniegs video fragments no pirms trijiem mēnešiem notikušās diskusijas.

 

Video: Raidījumā par tēmu - "Kas notiek ar krīzi piensaimniecībā un lauksaimniecībā?", piensaimnieki izsaka savus viedokļus, kas būtu jādara valdībai, lai uzlabotu situāciju. (Fragments no "Kas notiek Latvijā?", 21.05.2008)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: