Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 12.04.2021.
 

J.Birka atbalstītāji un gāzēji: vieni un tie paši personāži?

Rīgas dome video_f

03.07.2008. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 0
Vēl nav pagājis pat pusotrs gads, kad toreiz svaigi ievēlētais Rīgas mērs Jānis Birks „Kas notiek Latvijā?” (21.02.2007.) debašu skatītājiem ar neslēptu gandarījumu atklāja, ka par viņa kandidatūru esot balsojuši arī vairāki Rīgas domes „Jaunā laika” (JL) frakcijas deputāti. Šobrīd JL uzsācis J.Birka gāšanas procesu un par tā lielāko atbalstītāju kļuvusi Rīgas domes sociāldemokrātu (LSDSP) frakcija, kuras deputātu balsis J.Birka ievēlēšanai savulaik bija visai izšķirošas.

Lai gan toreiz – 2007.gada februārī – amatu zaudēja tieši JL mērs Aivars Aksenoks, atklātībā nonāca ziņas, ka par J.Birku balsojuši arī A.Aksenoka partijas biedri Ivars Gaters un Imants Rākins, kuri pēc balsojuma izstājās no JL frakcijas un pēc tam pievienojās tēvzemiešiem Rīgas domē, kā arī Anatolijs Aleksejenko.

Toreiz varas maiņu Rīgas domē, gāžot A.Aksenoku un par mēru ievēlot J.Birku, atbalstīja valdošā koalīcija - TB/LNNK, Tautas partija, Latvijas Pirmā partija un LSDSP, kurām kopā pašvaldībā bija 27 balsis, kā arī vismaz trīs JL politiķi. Domes kuluāros tika spriests, ka par jauno mēru balsojuši arī visi apvienības „Saskaņas centrs” deputāti, kuri bija balsojuši arī par A.Aksenoka atbrīvošanu no amata. Rezultātā balsojot ar 33 Rīgas domes deputātu balsīm no 60 no amata tika atcelts A.Aksenoks, bet jaunais mērs tika ievēlēts ar 34 balsīm.

Tomēr politisko simpātiju noturībai Rīgas domē ir visai īss mūžs, jo jau šobrīd JL rosināto J.Birka gāšanu no amata atbalsta visi sociāldemokrātu frakcijas deputāti, nesen kā amatu zaudējušais Rīgas domnieks Edmunds Krastiņš (TP), bet iespēju atbalstīt viņa nomaiņu izteicis arī vicemērs Andris Ārgalis (TP).

Kāda būs nākamā Rīgas domes koalīcija, ja šī izjuks, kādas politiskās loģikas, interešu vai simpātiju vadīti sadarbosies dažādu partiju pārstāvji? Atbildēt uz šo jautājumu, šķiet, šobrīd neriskētu neviens politikas vērotājs, jo politiski argumentētu izskaidrojumu Latvijas galvaspilsētas vadības domubiedru grupu tapšanai ir grūti rast. Tie, kas vakar vēl slavēja, šodien ir pirmie parakstītāji demisijas pieprasījumam.


Video: Jānis Birks un koalīcijas partneri par mēra vēlēšanu rezultātiem. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 21.02.2007.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: