Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 03.06.2020.
 

Vai Zatlers vispār vēlējās noskaidrot patiesību?

Valsts prezidents doc video_f

04.02.2008. Andris Saulītis  A A A Komentāri: 0
Kaut arī Valsts prezidents Valdis Zatlers nav apmierināts ar Nacionālās Radio un televīzijas padomes (NRTP) priekšsēdētāja Ābrama Kleckina skaidrojumiem par filmas „Putina sistēmas” (ne)demonstrēšanu Latvijas televīzijas (LTV) 7. kanālā, tomēr rīkoties tālāk un meklēt atbildes uz neatbildētiem jautājumiem Valsts prezidents vairs negrasās. Iepriekš V. Zatlers gan norādīja, ka ir ārkārtīgi svarīgi noskaidrot patiesību, bet šī brīža rīcība no prezidenta puses liecina, ka viņa interese acīmredzami noplakusi.

Valsts prezidents raidījumā „100. pants” 29. janvārī pauda, ka nav apmierināts ar A. Kleckina skaidrojumu, jo tas „nav devis īstu atbildi, kā tad patiesībā bija”. Tomēr kaut ko darīt viņš negrasās, jo „paši žurnālisti to ir pārvērtuši jau par vēsturi”. Decembrī gan prezidents bija daudz uzstājīgāks, liecina preses arhīvs. „Ņemot vērā to, ka minētā informācija sabiedrībā var radīt nopietnas bažas par raidorganizāciju darbības prettiesisku ierobežošanu, Valsts prezidents uzskata, ka ir ārkārtīgi svarīgi rast skaidrojumu notikušajam,” ziņo aģentūra LETA, papildinot, ka prezidentam īpaši interesē, vai minētajā gadījumā nav pārkāpta Latvijas Satversme, kurā noteikts cenzūras aizliegums.

Vēstulē prezidentam Ā. Kleckins būtībā pārstāsta bijušā LTV ģenerāldirektora Jāņa Holšteina vēstuli. Izmaiņas televīzijas programmā viņš skaidro ar šaubām par precīzu tulkojumu. „Televīzijā ir bijuši precedenti, kad šādu sensitīvu iepirkto produktu gadījumos tiek īpaši vēlreiz pārskatīta veikto tulkošanas un ieskaņošanas darbu kvalitāte. Filmas „Putina sistēma” gatavais ētera materiāls netika caurskatīts, tāpēc saglabājās zināmas bažas,” rakstīts vēstulē prezidentam. Vēstulē aprakstīts, kādas sarunas notikušas starp LTV ģenerāldirektoru un LTV7 direktoru Arni Kuprišu, taču kādas pārrunas Ā. Kleckinam bijušas ar J. Holšteinu, NRTP priekšsēdētājs neatklāj, kaut gan vēstulē apstiprina to esamību.

To, kādas sarunas starp iepriekšminētajām personām notikušas, var tikai minēt. Taču jāņem vērā Ā. Kleckina personiskie uzskati saistībā ar filmas „Putina sistēma” demonstrēšanu pirms Krievijas Domes vēlēšanām. „Tas ir izaicinājums Krievijai un tikai Krievijai, jo mēs zinām, kā viņa reaģēja citur,” raidījumā „Kas notiek Latvijā?” pagājušā gada 5. decembrī norādīja Ā. Kleckins.

Līdz ar to rodas jautājums – vai Valsts prezidents patiešām ir vēlējies noskaidrot patiesību par šī skandāla aizkulisēm, vai arī skaidrojumu pieprasīšana no Ā. Kleckina par iespējamo cenzūru LTV ir tikai kārtējais publiskā tēla veidošanas paņēmiens, akcentējot rūpes par vārda brīvību un pēc tam visu nodēvējot par žurnālistu pašu radītu kņadu.


Video: Nacionālās Radio un televīzijas padomes priekšsēdētājs Ābrams Kleckins par filmas demonstrēšanu (fragments no „Kas notiek Latvijā?” 05.12.2007.)

NRTP priekšsēdētāja Ā. Kleckina paskaidrojums Valsts prezidentam V. ZatleramKomentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: