Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 20.10.2021.
 

Ivars Godmanis – premjera kandidāts

Ivara Godmaņa valdība video_f

14.12.2007. Andris Saulītis  A A A Komentāri: 21
Šodien Valsts prezidents [daļēji] negaidīti paziņoja, ka valdības veidošanu uztic Ivaram Godmanim („LPP/LC”). Pamatojot savu izvēli, Zatlers norādīja, ka Godmanī ir "jūtams briedums un pieredze" un jau no paša sarunu sākuma ir pierādījis, ka iesaistās valdības veidošanas procesā ar valstisku atbildīguma izjūtu. I. Godmaņa izteikumi raidījumā „Kas notiek Latvijā?” liek uzdot jautājumu, cik svaigu piedāvājumu var piedāvāt jaunais premjera kandidāts?
Tieši pirms mēneša raidījumā „Kas notiek Latvijā?” I. Godmanis norādīja galvenos principus, uz kādiem veidojama jaunā valdība – tā nedrīkst būt pagaidu valdība, kā arī partijām paškritiski jāizvērtē padarītais. Valdības galvenais uzdevums būšot cīņa ar inflāciju. „Jaunā premjera uzdevums šajā situācijā ir ne tik daudz nākt ar ļoti radikāliem jauninājumiem, jo jaunie uzdevumi faktiski jau ir noformulēti šīs valdības ietvaros, un es nedomāju, ka tie ļoti mainīsies jaunajai valdībai. Nemainīsies,” teica I. Godmanis pirms mēneša.

Jāņem vērā, ka galvenais uzsvars I. Godmaņa 100 dienu programmā vērsts uz energoresursu pieaugumu un tā iespējamām sekām tautsaimniecībā. Arī raidījumos viņš ir brīdinājis, ka nākamā gada vasara būs īpaši smaga. Tai skaitā I. Godmanis pieminējis, ka varētu pārskatīt skolotāju, ārstu un citu sociālo grupu A. Kalvīša valdības apstiprinātos algu pieaugumu grafikus, iegūtos līdzekļus novirzot energoresursu pieauguma kompensācijai. Tas liecina, ka I. Godmaņa iespējamās valdības darbs būs stipri apgrūtināts un, iespējams, protestu pavadīts.


Video: I. Godmaņa redzējums par jaunās valdības darbu un izveidošanas nosacījumiem (fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 14.11.2007.)

Video: I. Godmanis atbild Guntim Ulmanim, kam jāveido jaunā valdība (fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 12.12.2007.)


Video: I. Godmaņa kritēriji, lai jaunā valdība atgūtu sabiedrības uzticību (fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 28.11.2007.)

Video: I. Godmaņa atbildes uz Baibas Sipenieces kritiku par lēmumu pieņemšanas procesu saistībā ar KNAB priekšnieka atbrīvošanu no amata (fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 17.10.2007.)

Ivara Godmaņa programma valdības neatliekamajamiem darbiem pirmo 100 dienu laikāKomentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: