Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 20.10.2021.
 

Vai jauni pavērsieni Latvijas-Krievijas jautājumā?

Ārlietas

04.12.2007. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 114
Šonedēļ raidījumā „Kas notiek Latvijā?” debašu temats būs par to, kādi pavērsieni un kādas pārmaiņas Latvijas – Krievijas attiecībās gaidāmi pēc Satversmes tiesas sprieduma par robežlīgumu, Krievijas Domes vēlēšanām un skandāla ap filmu „Putina sistēma” LTV.
Aizvadītās nedēļas nozīmīgākais iekšpolitiskais notikums – Satversmes tiesas spriedums par Latvijas – Krievijas robežlīguma atbilstību Satversmei gluži likumsakarīgi izraisījis arī debates par abu valstu attiecībām ne tikai šī brīža skatījumā, bet arī vēsturiskā aspektā, atjaunojot diskusijas par okupāciju, aneksiju, robežu negrozāmību un valstu suverenitāti.

Cik lielas ir politiskās un ekonomiskās iespējas un riski, kurus šobrīd varam atļauties abu valstu interešu saskaņošanai un attiecību noregulēšanai? Konkrēti - šobrīd plaši apspriestajos iespējamo enerģētikas projektu pamatjautājumos un tranzītpolitikas principos, ko robežlīgums ļautu risināt daudz konkrētāk un izdevīgāk abām pusēm. Visbeidzot – ko nozīmē skandāls ap filmas „Putina sistēma” (ne)demonstrēšanu Latvijas TV dienu pirms Krievijas Domes vēlēšanām, ja tas radījis virkni jautājumu par politiskas cenzūras esamību Latvijā un par to, ciktāl vienas valsts viedoklis var būt saistošs citas valsts sabiedriskajam medijam.

Raidījumā piedalīsies: LR Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Andris Bērziņš ("LPP/LC"), Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Normans Penke, „Latvenergo” prezidents Kārlis Miķelsons, „Itera Latvija” prezidents Juris Savickis, Sandra Kalniete (JL), ārpolitikas komentētājs Pēteris Viņķelis, Nacionālās radio un televīzijas padomes priekšsēdētājs Ābrams Kleckins, fonda „Baltijas asociācija – transports un loģistika” prezidents Jānis Jurkāns, bijušais Krievijas televīzijas kanāla „RTR” korespondents Latvijā Andrejs Jakovļevs un Rīgas Stradiņa Universitātes mācībspēks, politologs Andris Sprūds.


Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: