Repše: komisijas secinājumi ir labi saskaņoti ar TP

„Jaunā laika” (JL) un Tautas partijas (TP) nesaskaņas saistībā ar izmaiņām Valsts ieņēmumu dienestā (VID) ir bijušas vērojamas jau mēnešiem ilgi, taču tagad, kad Repše ir paziņojis lēmumu virzīt valdībā jautājumu par atstādinātā VID ģenerāldirektora Dzintara Jakāna atbrīvošanu no amata, savstarpējie pārmetumi ir pieņēmušies spēkā. 13.janvāra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” apvainojumus viena otrai izteica abas puses – Saeimas Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (TP) izteica versiju, ka šobrīd kritērijs darbinieka derīgumam valsts pārvaldei ir saistība ar JL politiķi, bet finanšu ministrs Einars Repše (JL) apgalvoja, ka ar TP ir saskaņoti disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas secinājumi. V.A.Krauklis veltīja laiku Andra Jacino līdzšinējo sasniegumu analīzei – šis disciplinārlietu izmeklēšanas komisijas loceklis pievienoja komisijas atzinumam atsevišķo viedokli, kurā viņš atšķirībā no pārējās komisijas rosinājis Dz.Jakānu atbrīvot no amata. Viena no V.A.Kraukļa norādēm bija uz to, ka A.Jacino ir JL poltiķa Edgara „Jaunupa cilvēks”, izraisot Repšes aicinājumu nenodarboties ar personu nomelnošanu. Tāpat V.A.Krauklis pauda uztraukumu par to, ka tiek dots signāls – neatkarīgi no tā, vai ministra rīkojums ir likumīgs vai nelikumīgs, tas ir jāpilda, pretējā gadījumā cilvēks tiks atlaists no amata. Viņš arī uzsvēra, ka VID ir iestāde ar „samērā represīvām funkcijām”, un izteica versijas par to, kā politiska vadība varētu ietekmēt VID darbu.

E.Repše savukārt izteica viedokli, ka tieši TP laikā personas, kuras nepakļāvās, tika nelikumīgiem paņēmieniem atstādinātas, savukārt citas personas tika ilgstoši piesegtas. Viņš arī aicināja V.A.Kraukli pārāk pa gaisu nevicināt komisijas secinājumus, „kas acīmredzot ir ar jums labi saskaņoti”.

V.A.Krauklis turpināja pārmetumus par „Jaunupa cilvēku” kritēriju darbam valsts pārvaldē, bet tālākajos pārmetumos pieminēja pat Amerikas fondu tirgus un Austrumu robežas būvi, uz ko E.Repše atbildēja ar ironiju.


Video: Einars Repše un Vents Armands Krauklis par „Jaunupa cilvēkiem”, nepakļāvīgu ierēdņu atlaišanu un ar Tautas partiju saskaņotiem komisijas secinājumiem. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 13.01.2010.)