Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 13.04.2021.
 

Kas ir jāsasniedz – katrs mežsargs vai 85% iedzīvotāju?

Digitālā televīzija video_f

10.12.2009. Lāsma Rozenfelde  A A A Komentāri: 2
Vieni no būtiskākajiem jautājumiem par pāreju no analogās uz zemes ciparu TV apraidi Latvijā ir saistīti ar pieejamību – cik lielā Latvijas teritorijā apraide tiks nodrošināta un vai maznodrošinātajiem iedzīvotājiem, kas nevar atļauties iegādāties dekoderus, būs iespēja to skatīties? Savas versijas un par un pret argumentus izteica arī 9.decembra publisko debašu „Kas notiek Latvijā?” dalībnieki.

LTV ģenerāldirektors Edgars Kots izteica vēlmi studijā redzēt arī kādu mežsargu, līdz kuram analogajā apraidē LNT un TV3 izvēlējās nenokļūt, tādējādi samazinot savas izmaksas. Viņš pauda viedokli, ka bezmaksas kanālu paketei pēc ciparu TV ieviešanas būtu jābūt uztveramai 99% valsts teritorijas, kā to paredz nacionālā koncepcija. Līdzīgi domāja arī „Lattelecom” biznesa atbalsta nodaļas vadītājs Toms Meisītis, kurš sacīja, ka ciparu TV varētu nodrošināt visiem iedzīvotājiem vienlīdzīgas iespējas saņemt saturu, kas šobrīd netiek nodrošinātas. Viņš arī pauda viedokli, ka iedzīvotājiem nevajadzētu uztraukties par 14 projektā ieguldītajiem miljoniem, jo tie tiekot ieguldīti Latvijas Valsts radio un televīzijas centra infrastruktūrā, lai tas „varētu ilgtermiņā pelnīt naudu un maksāt valstij dividendes”.

Atšķirīgi uzskati bija Elektronisko komunikāciju asociācijas valdes priekšsēdētājam Ilmāram Muulam, kurš prognozēja, ka, tehnoloģijām mainoties, zemes ciparu TV apraidi izmantos tikai puse no tiem 27% mājsaimniecību, kas šobrīd skatās analogo TV. I.Muuls sacīja, ka komerctelevīzijām optimāli būtu nevis aptvert 99% valsts teritorijas, bet gan 85% valsts iedzīvotāju.

Viņa ierosinājums mazapdzīvoto apvidu iedzīvotājiem bija nopirkt satelīta komplektu, un I.Muuls skaidroja, kāpēc tas neizmaksās „neko daudz dārgāk” par zemes ciparu TV uztveršanu. Kā zināms, šobrīd valsts nav atradusi risinājumu, kā trūcīgākiem iedzīvotājiem nodrošināt dekoderus, kas maksā 39 latus. LNT ģenerāldirektors Andrejs Ēķis debatēs pauda viedokli, ka dekoderus par velti varētu nodrošināt tad, ja licence „Lattelecom” būtu iedota nevis uz pieciem, bet vismaz 10 gadiem. „Baltkom” valdes priekšsēdētājs Pēteris Šmidre gan tādā versijā saredzēja iespējas vienkārši dārgāk pārdot.

„Lattelecom” komercdirektore Kerli Gabriloviča noraidīja iepriekš teikto, ka gandrīz visiem iedzīvotājiem būs jāmaina antenas, lai gan tā arī neprecizēja, cik lielai daļai to varētu nākties darīt. Viņa atklāja, kāds uzņēmumam šobrīd ir ciparu TV maksas klientu skaits, un kā risinājumu trūcīgajiem cilvēkiem piedāvāja dekoderus īrēt.


Video: Edgars Kots, Toms Meisītis, Andrejs Ēķis, Pēteris Šmidre, Ilmārs Muuls un Kerli Gabriloviča par zemes ciparu televīzijas pārklājumu. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 09.12.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: