Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 13.04.2021.
 

TV3 pret padomi – kāpēc jāpāriet uz apraidi ciparu formātā?

Digitālā televīzija video_f

10.12.2009. Lāsma Rozenfelde  A A A Komentāri: 0
Pēdējās dienās telekompānijas paudušas savas pozīcijas attiecībā uz nākamā gada plāniem – ja LTV1, LTV7 un LNT no 1.marta plāno pāriet no analogās uz zemes ciparu TV apraidi, tad TV3 nolēmusi, ka vēlas palikt analogajā apraidē. 9.decembra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” notika karstas debates par to, vai TV3 šādu scenāriju maz varēs īstenot, ja tam nepiekrīt Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTP). Taču padomes pārstāves pamatojumā nebija pretargumentu kritikai par lielajām izmaksām.
LTV ģenerāldirektors Edgars Kots savu lēmumu pamatoja ar to, ka dubultu apraidi ar piešķirto budžetu viņš nevar nomaksāt, un aicināja Finanšu ministriju un Saeimu atrast līdzekļus, lai kādu laiku nodrošinātu analogo apraidi arī pēc 1.marta.

Gan Latvijas Valsts radio un televīzijas centra valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta, gan satiksmes ministrs Kaspars Gerhards („Tēvzemei un brīvībai”/LNNK) pauda viedokli, ka pārejas periodam, kad tiek nodrošināta dubultā apraide, jābūt pēc iespējas īsākam, citādi tiks „nokurināta” liela nauda un visi to pārmetīs centram. K.Gerhards uzskatīja, ka TV3 ir jāizvēlas, vai iekļauties bezmaksas vai kādā maksas paketē. Tomēr „Lattelecom” biznesa atbalsta nodaļas vadītājs Toms Meisītis solīja, ka nākotnē „noteikti tiks nodrošināts” tāds bezmaksas programmu apjoms, kādu noteiks NRTP. Viņš gan nepaskaidroja, kā grasās to nodrošināt, ja TV3 nevēlas bezmaksas paketē iekļauties.

Lielākie strīdi tieši par šo jautājumu bija starp TV3 ģenerāldirektori Baibu Zūzenu un NRTP priekšsēdētāja vietnieci Daci Bucenieci. B.Zūzena novērtēja, ka uzņēmums ir iedzīts stūrī, jo lēmumus pieņem padome un „Lattelecom”, kas nepārskata piedāvājuma cenu. D.Buceniece notiekošo pamatoja ar iepriekšējām tikšanās reizēm, kur šīs televīzijas bija paudušas atbalstu palikšanai bezmaksas paketē arī ciparu apraidē, bet viņa bija spiesta atzīt, ka tobrīd maksa par to vēl nebija zināma. B.Zūzena skaidroja, ka bija paļāvusies uz lielu izmaksu samazinājumu līdzīgi citām valstīm. Taču D.Buceniece skaidri debatēs paziņoja – ja valsts nolems, ka pāreja no 1.marta notiks, „tad tai pārejai ir jānotiek”. Atstājot B.Zūzenu brīnāmies, kāpēc visi pieņem to, ka apraide Latvijā ir dārgāka nekā citur, līdzīgi kā šeit viss kas cits „sanāk dārgāk”.


Video: Dace Buceniece, Edgars Kots, Andrejs Ēķis, Toms Meisītis, Baiba Zūzena, Jānis Bokta un Kaspars Gerhards televīziju izvēles iespējām un argumentiem pāriet vai nepāriet uz zemes ciparu TV apraidi. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 09.12.2009.)


Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: