Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 25.10.2021.
 

Kas Zalānam ir nianses; kas Gerhardam – ne tik liels kāpums?

Nodokļu politika, VID video_f

26.11.2009. Lāsma Rozenfelde  A A A Komentāri: 0
Ja Saeima budžetu pieņems esošajā variantā, autovadītājiem nākamgad būs lielākas izmaksas – gan tāpēc, ka ar nodokli tiks aplikta dienesta auto izmantošana privātām vajadzībām, gan tāpēc, ka tiks palielināta ikgadējā transportlīdzekļu nodeva. Politiķi 25.novembra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” gan savus priekšlikumus arvien īsti nespēja pamatot.


Daudz neskaidrību joprojām ir par valdības atbalstīto „dienesta auto” nodokļa variantu, taču reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns (Tautas partija) piedāvāja savu versiju, kurā darba ņēmējam mēnesī būtu jāmaksā mazāk, tikai 15 lati, taču jāmaksā būtu visiem un līdz ar to neiekasēšanas risks būtu „ļoti mazs”. To, ka šādā variantā vienāda summa mēnesī būtu jāmaksā gan par mazu un lētu mašīnu, gan dārgu luksus auto, E.Zalāns raksturoja ar vārdu „nianses”.

Tikmēr attiecībā uz ikgadējās nodevas palielināšanu politiķi pārliecināti apgalvoja, ka viss ir sagatavots tā, lai atjautīgajiem latviešiem nebūtu iespēju izdomāt veidu, kā no maksājumiem izvairīties. Mierīgs par šo jautājumu bija gan premjers Valdis Dombrovskis („Jaunais laiks”), gan satiksmes ministrs Kaspars Gerhards („Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”), kurš apgalvoja, ka nodeva ir vienkārši iekasējama un turklāt kāpums „jau nav tik liels”.

Savukārt „Pilsoniskās savienības” valdes priekšsēdētāja Ģirta Valda Kristovska versijas par to, kurās citās pozīcijās varbūt varēja meklēt vajadzīgo naudu, izraisīja Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektores Elīnas Egles reakciju ar komunisma pieminēšanu.


Video: Edgars Zalāns, Valdis Dombrovskis, Kaspars Gerhards, Ģirts Valdis Kristovskis un Elīna Egle par palielinātajiem auto lietotāju maksājumiem. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 25.11.2009.)


Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: