Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 20.10.2021.
 

Knoks: traģiskākais, ka kopā ar naudu nozagta arī uzticība

Veselības aprūpe video_f

12.11.2009. Lāsma Rozenfelde  A A A Komentāri: 0
Vērtējumus ar Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu saistītajam korupcijas skandālam 11.novembra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” izteica arī šīs slimnīcas bērnu ķirurgs un sabiedriskie aktīvisti, kas strādā ar ziedojumu piesaisti vai paši ir ziedojuši slimnīcai. Viņiem nebija vienota skatījuma par to, kā tagad būtu labāk rīkoties slimnīcas valdes priekšsēdētājam Dzintaram Mozgim, taču ļoti līdzīgas atbildes izskanēja, runājot par skandāla sekām uz slimnīcu un tās darbu.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu ķirurgs Džeimss Rozītis sacīja, ka notikušais met ēnu uz visiem, tai skaitā desmitiem slimnīcas darbinieku, kas iesaistīti visu līmeņu iepirkumu veikšanā, bet kuri „neviens neko nav ņēmuši”. Viņš uzsvēra godaprāta nozīmi un izteica viedokli, ka Dz.Mozgis ir uzticējies saviem darbiniekiem, bet nesaprata, kāpēc ir cenšanās uzreiz nolinčot vadītāju. Dž.Rozītis arī atklāja, ka viņam – kā daudziem kolēģiem slimnīcā – šobrīd ir grūti strādāt.

Kustības „Lielie Bērnu slimnīcai” pārstāvis Gints Knoks ilustrēja, kā izpaužas „nozagtā” daudzu cilvēku uzticība, un atšķirībā no Dž.Rozīša pauda viedokli, ka Dz.Mozgim vajadzētu „paiet malā”, lai izdarītu pakalpojumu slimnīcai, noņemot jebkādu aizdomu ēnu no tās. Savukārt „Bērnu slimnīcas fonda” valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa nejutās kompetenta spriest par slimnīcas vadītāja darbu, bet tam, ka uzticēšanās lielā mērā pašlaik ir nozagta, gan viņa piekrita. Pastāstījusi par kādas konkrētas sievietes palīdzību slimnīcai, L.Dambiņa secināja, ka cilvēki slimnīcai grib palīdzēt, bet radies risks – jo neviens negrib palīdzēt iestādei, kas netiek galā ar savu saimniecību. Savukārt Elmārs Tannis, kurš ir ziedojis akcijā „Saulainas dienas mūsu bērniem”, atzina, ka 17 gados nekad nav varējis saprast, kā mēs, normāli un labi cilvēki, nevaram sakārtot veselības sistēmu. Viņš pievērsās mērķu trūkuma problemātikai.


Video: Džeimss Rozītis, Gints Knoks, Liene Dambiņa un Elmārs Tannis par korupcijas skandāla sekām. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 11.11.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: