Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 20.10.2021.
 

Ploriņš: Tiesa ir sankcionējusi aizdomas!

Veselības aprūpe video_f

12.11.2009. Lāsma Rozenfelde  A A A Komentāri: 4
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir paziņojis, ka oktobrī uzsākts kriminālprocess par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem no 2007.gada līdz 2009.gadam saistībā ar publiskajiem iepirkumiem Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Tāpat KNAB ir paziņojis, ka kriminālprocesa ietvaros veiktas vairāk nekā divdesmit kratīšanas, kuru laikā izņemti finanšu līdzekļi dažādās valūtās vairāk nekā 700 000 latu apmērā. Bet 11.novembra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” atklājās, ka atbildīgās personas slimnīcā un ministrijā ne tikai nekādi nevar ieraudzīt, kur varēja nozagt tādu summu, bet nezina arī visu ko citu – tai skaitā to, par ko ir apcietināti cilvēki.
Pēc tam, kad KNAB publiski izziņoja dažādus faktus – tai skaitā nosauca konkrētus Krimināllikuma pantus – , bija grūti saprotami Veselības ministrijas valsts sekretāra Armanda Ploriņa apgalvojumi, ka ministrijas rīcībā nav ne informācijas par to, par ko „sēž” apcietinātie, ne par to, cik liela ir nauda, ne par to, kur tā ir, ne par to, kas tā ir.

Izbrīnu par šādu „ļoti burvīgu retoriku” pauda kustības „Lielie Bērnu slimnīcai” pārstāvis Gints Knoks, kurš izteica viedokli, ka apstākļos, kad Bērnu slimnīcā ir nozagta nauda, amatpersonām būtu jājūtas šokētām un jārunā par to, ko darīt. Slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dzintars Mozgis tad pavēstīja, ka viņš ir šokā un nesaprot, kur varēja figurēt 700 000 latu. „Bet es viņus neredzu, kurā vietā viņus nozagt varēja?!” neizpratni pauda Dz.Mozgis.

Izbrīnīta debatēs bija arī KNAB Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas vadītāja Ilze Jurča – bet par to, ka atbildīgās personas neko nezina. „No viņu acu priekšas, tā teikt, kaut kas prettiesiski tika aizvilkts, un viņi nezina! Pie šādiem tekstiem normālā, civilizētā sabiedrībā, demokrātiskā sabiedrībā, šādiem vadītājiem būtu momentāni jādemisionē!” viedokli izteica I.Jurča, kura teikto pamatoja ar secinājumu, ka menedžments nepārvalda situāciju un riskus. Dz.Mozgis gan iebilda šādam secinājumam un apsolīja demisionēt, ja viņam iedos pierādījumus par vāju menedžmentu un 700 000 latiem.


Video: Armands Ploriņš, Gints Knoks, Dzintars Mozgis un Ilze Jurča par to, vai un kur varēja nozagt 700 000 latus, un atbildību. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 11.11.2009.)


Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: