Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 20.10.2021.
 

Kam „duncis mugurā” un kam „jāpaliek uz tiltiņa”?

Veselības aprūpe

10.11.2009. Jānis Domburs  A A A Komentāri: 64
Vairāku Bērnu slimnīcas vadošu darbinieku un ar būvdarbiem slimnīcā saistītu personu apcietināšana, ne tikai tiesiskā, bet arī morālā, disciplinārā un politiskā atbildība, kā arī konsekvences par saimniekošanu šajā un citās slimnīcās Latvijas veselības sistēmā – tie ir galvenie temati šīsnedēļas raidījumam „Kas notiek Latvijā?”.
Bērnu slimnīcas vadītājs Dzintars Mozgis pirmajos komentāros notikušo novērtēja kā „dunci mugurā”, bet pēc tam, šodienas „Latvijas Avīzē”, izteicās, ka viņš gribot novest līdz galam aizsāktos projektus, lai gan „kad kuģa bocmanis un stūrmanis ir saslimuši ar sifilisu, tauta prasa, lai kapteinis nolec no tiltiņa jūrā”.

Attīstot šos daiļrunīgos izteicienus, šobrīd atklāti ir vairāki neviennozīmīgi jautājumi – gan par to, kurš kopā ar ko kuram un, galvenais, ar kā ziņu, dūris dunčus, gan par to, kuram kur jālec jeb kurš par ko ir atbildīgs. Sākotnēji veselības resorā lemts, ka neapcietinātie valdes locekļi paliek savos amatos, tomēr pretējās domās ir gan slimnīcas sabiedriskie atbalstītāji, gan, pēc pirmdienas paziņojuma, arī premjers. Šis jautājums nu ir, ja tā var teikt, bumba veselības ministres laukuma pusē, bet, vienlaikus, neizpaliek arī versijas par to, ka par notikušo atbildība ar amata zaudēšanu būtu jāuzņemas arī ministrijas vadībai.

Vienlaikus šis precedents ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja iejaukšanos, kā arī medijos vairākkārt publiskotie šaubīgie iepirkumu konkursi, gan būvniecības, gan tehnoloģiju jomās, kombinācijā ar personāla politiku slimnīcu vadībā, kopumā rada pamatīgu kritisko masu, lai revidētu gan morāli, gan iepirkumu pamatojumus, gan korupcijas riskus slimnīcās un veselības sistēmā kopumā.

Raidījumā piedalīsies:
Armands Ploriņš, Veselības ministrijas valsts sekretārs
Juris Bundulis, Veselības ministrijas valsts sekretāra vietnieks
Dzintars Mozgis, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs
Pēteris Apinis, Ārstu biedrības prezidents, Ministru prezidenta padomnieks
Ilze Jurča, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas vadītāja
Džeimss Rozītis, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu ķirurgs
Antra Sakne, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes docente
Gints Knoks, kustības „Lielie Bērnu slimnīcai” pārstāvis
Liene Dambiņa, „Bērnu slimnīcas fonda” valdes priekšsēdētāja
Elmārs Tannis, akcijas „Saulainas dienas mūsu bērniem” ziedotājs


Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: