Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 10.07.2020.
 
Nākamā gada valsts budžeta izdevumu caurskatīšana un valsts pārvaldes funkciju vērtēšana valdības kārtējās un ārkārtas sēdēs aizvadītajā un šajā nedēļā, budžeta politika kontekstā ar starptautiskā aizdevuma nosacījumiem un mērķiem – tās ir pamattēmas šīvakara debatēm „Kas notiek Latvijā?”.
molders  molders@inbox.lv  12:07  |  23.09.2009.

Jebkuru funkciju novērtēšanai sākumā jāvienojas par kritērijiem. Ļoti gribētos dzirdēt, vai vispār ir kādi kopēji kritēriji un uz ko tie balstās. manuprāt par galveno kritēriju vajadzētu izvirzīt cilvēka eksistenci un labklājību. No šāda viedokļa visas funkcijas vajadzētu sagrupēt pēc svarīguma. Pirmā grupa cilvēku eksistencei nepieciešamās. Veselība, sociālā un fiziskā drošība. Otrā grupa attīstībai nepieciešamās izglītība, kultūra, ekonomikas attīstība. Trešajā grupā varētu būt tas, kas var pagaidīt - infrastruktūras objekti, kas ir vēlami, bet bez kuriem varētu iztikt, informācijas kampaņas, pētījumi, kas nav saistīti ar reformām un funkciju izvērtēšanu. šo ideju var turpināt, bet valstī taču ir struktūras, kas var kritērijus precizēt. Lielākā valsts problēma šobrīd ir premjers un finansu ministrs, kuri nespēj nodrošināt secīgu un konsekventu procesa norisi. 

Maris    12:37  |  23.09.2009.

Es domāju, ka tā funkciju izvērtēšana ir tikai acu aizmālēšanai. Reāli diez vai kaut kas tiek nopietni izvērtēts un veikti strikti aprēķini, cik reāli ši funkcijas nodrošināšana izmaksā. Ne velti Dombrovskis paziņoja, ka samazinājums būs 20%. Kārtējie 20%. Tā teikt, lai kāds neapbižotos, solidāri nogriežam par 20%, kā visiem. Dombrovskis ir vienkārši par mīkstu, lai stingri pretotos ierēdniecībai. Nožēlojami! 

marais    13:03  |  23.09.2009.

Jā, Dombrovskis ir par mīkstu lai stingri paustu un pastāvētu uz savu viedokli. Viņš izdod norādījumus un katra ministrija tos pilda vai nepilda pēc saviem ieskatiem. Rezultātā - veselības Rozentāle nolemj iznīcināt slimnīcas, līdz ar to likvidēt pieejamību medicīnai, bet nemaz nerunā par a) nejēdzīgo medikamentu sadārdzinājumu valstī, kura rezultātā radušies slimnīcu parādi par zālēm, - kas lobē ražotāju neaizskaramību, kādi ir t.s. kontrolētie piecenojumi, kādēļ atlaides ir slēpjamas un uzraudzības organizācijas - tīrā fikcija? b) iekārtu nenoslogotību, to apkalpojošo, sertificēto mediķu monopolstāvokli dārgās apmācības sistēmas dēļ, rezultātā iekārtas ir, bet valsts kavē to izmantošanu, līdz ar to padara nepieejamas; c) kā ar katras (veselības) ministrijas pakļauto / meitas / saistīto uzņēmumu KOPĒJAJIEM izdevumiem/statusu? Vai tie jau izvērtēti/samazināti jeb tiek rūpīgi slēpti? d) kādēļ tieši Rozentāle drīkst atļauties nesagatavot saturīgu redzējumu/termiņplānu/atskaites, tā vietā tukši kladzinot "ģeņgi davaj" un "es pret"? 

Zigurds  zigurds.pinne@inbox.lv  13:25  |  23.09.2009.

Visu laiku tiek runāts, ka jānolaižas 2006 gada līmenī un tas tiek darīts ar tiem kas tajā visā neko nevar ietekmēt. Tai pašā laikā ministri un deputāti turpina saņemt algas kas galīgi nav 2006 gada līmenī. Kādu uzticību viņi grib no tautas sagaidīt? Kamēr tas nemainīsies tikmēr viņi nesapratīs cik apskaužamā situācijā ir tauta un lai nebrīnās par nemieriem. Ar,cieņu Zigurds 

Zigurds  zigurds.pinne@inbox.lv  13:26  |  23.09.2009.

Visu laiku tiek runāts, ka jānolaižas 2006 gada līmenī un tas tiek darīts ar tiem kas tajā visā neko nevar ietekmēt. Tai pašā laikā ministri un deputāti turpina saņemt algas kas galīgi nav 2006 gada līmenī. Kādu uzticību viņi grib no tautas sagaidīt? Kamēr tas nemainīsies tikmēr viņi nesapratīs cik apskaužamā situācijā ir tauta un lai nebrīnās par nemieriem. Ar,cieņu Zigurds 

Jautājums    14:35  |  23.09.2009.

Vai vienreiz šajā valstī kāds apjēgs, ka nedrīkst visus vērtēt ar vienu debīlu mērauklu! Ar savām griešanām jau tiktāl piegriezušies, ka rokas sāk trīcēt jau kādu no tiem varas ģīmjiem ieraugot. Nav jāsēž valdībā, lai ģenerētu vienīgo ideju - griezt! Kur ir idejas, kā radīt darba vietas un veicināt ražošanu, vai vismaz ļaut cilvēkiem pašiem pelnīt bez birokrātijas uzkrautā kupra uz muguras? Likvidējiet beidzot mākslīgos monopolus, uzskaitiet visus importus un meklējiet iespējas vismaz daļu no tiem aizstāt ar vietējiem ražojumiem vai pakalpojumiem! 

sponger    14:44  |  23.09.2009.

Ja strādājot valsts pārvaldē alga ir uz rokas tuvu minimālajai, tad jautājums ir, vai atkal sekos griešana? Vai ir tik grūti vēl vairāk samazināt algas tiem, kam ir četrciparu skaitļi, lai tiem, kam ir tik, cik es jau rakstīju, ziemas vidū nebūtu jāiet dzīvot zem koka mežā? 

Andris    16:52  |  23.09.2009.

Šiem raidījumiem jābūt asākiem, tādiem, kas kaut ko dod, uz kaut ko motivē cilvēkus, valdību, politiķus. Vienas un tās pašas sejas. Jāaicina cilvēki, kas vistiešāk saskarās ar šīs valdības radītajām problēmām, mātes, kurām jāceļ sešos bērni, lai tie varētu tikt uz 8-30 stundu sākumu, slimniekus, kuriem valsts liedz iespēju ārstēties, dzemdētājas, kurām jādzemdē mašīnās, pensionārus, kuru ienākumi nepietiek elementārai eksistencei, zemniekus, kuru sētas iet izsolē, bezdarbniekus, kuri nevar atrast iespēju kaut ko nopelnīt un kuriem ir izbeidzies bezdarbnieku pabalsts un t.t., varbūt tad gan valdības vīri, kurus varētu pieaicināt pasēdēt paklausīties, gan politiķi būtu spiesti reiz sākt reāli risināt valstī samilzušās problēmas. A, ko tā, parunāja savā starpā, pasmēja un viss tas ka pīlei ūdens!!! Citādi šis raidījums ir sevi izsmēlis, tur nav nekā, kas nebūtu jau bijis vai zināms!!! 

to Andris    18:31  |  23.09.2009.

Vai tiešām pēc n-tajām intervijām ziņās un visur medijos, vajag turpināt rādīt sociālo bēdu stāstus, un tad tērēt laiku un taisīt šovu, lai šie bēdustāstu autori sakliegtu uz politiķiem, kuri atbildētu budžeta kategorijās ar funkcijām un miljoniem? Vai tomēr nevajag jaukt debates par budžeta politiku, kurās šobrīd ir jāsmeļ un jāsmeļ analīze par valsts stratēģiju, ar sociālo stāstu ilustrācijām, kur nav nekā, kas nebūtu jau zināms!? 

Valdis    18:37  |  23.09.2009.

kur ņemt 500 miljonu? pavisam vienkārši bez glupībām pat pēri paliks nākamajai reizei. noskataties 1 janvāra panorēmu 2009 gada. gandrīz miljardu var saekonomēt tautai atslodze, elektrības cena 5 santīmi, apkures izmaksas smieklīgas, telekoms cena lejā, lmt cenu lejā , 

Saule    18:41  |  23.09.2009.

Varētu jau kaut ko pajautāt tiem valdības večiem, bet tak atkal melos un kam man tas.... 

rolands    20:09  |  23.09.2009.

Latvijas ekonomikas atlabšanu un nodokļu ieņēmumus var nodrošināt tikai šādas lietas: 1. Latvijas iedzīvotājiem beidzot jāsāk patērēt Latvijā ražotas. Šādu frāzi es sen neesmu dzirdējis raidījumā Kas notiek Latvijā.!!!!!! Cilvēkiem tas ir jāstāsta, jo daudzi tādas lietas nesaprot. 2. Jāveicina eksports samazinot tos nodokļus, kam ir vislielākais īpatsvars ražošanā. 3. Jāpaaugstina PVN gāzei un elektrībai iedzīvotājiem līdz 21 %, jo elektrību un gāzi vairāk tērē turīgie iedzīvotāji nevis pensionāri. un nevajag aiztikt neapliekamo minimumu, kas vairāk skar mazturīgos iedzīvotājus Jācer kad kāds nošīs lapas veidotājiem arī izlasa šos komentārus!!!!!!!!!!!!!! 

>>>    20:54  |  23.09.2009.

Pajautā labāk, kāpēc univeristātēs māca skolas vielu un kādi būs jaunie speciālisti! Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: