Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 25.01.2020.
 
Šonedēļ Valsts prezidenta sasauktā valdības ārkārtas sēde, kurā viens no jautājumiem ir reformas veselības aprūpē, notiek jau vairāk nekā mēnesi kopš brīža, kad premjers un veselības ministre vienojās mēneša laikā rast risinājumus problēmām veselības nozarē. Drīz pēc tam debatēs „Kas notiek Latvijā?” izskanēja vairāki konceptuāli jautājumi un secinājumi par šo sfēru, un ministre arī izteica virkni solījumu par turpmāko rīcību. Pagājis ir mēnesis, taču ne visi jautājumi ir atbildēti, ne visi risinājumi ir piedāvāti un ne visi solījumi ir izpildīti.
Taisa  tlamberte@hotmail.com  11:09  |  15.09.2009.

Ta ka esmu pensionare ar pensiju 121 ls minuss 10%,piedevam 2.grupas invalide uz muzu ar STOMU ,kurai nepieciesami stomas maisini,lai var pilnvertigi dzivot un darboties! Mani intere jautajums par kompensejamam zalem? patreiz sie maisini tiek kompenseti,pietam uz 3 menesiem dod 120 m1isinus,bet diena vajadzigi 2 gb,kas nu nekadi nepietiek! Viens iepakojums par maksu maksa 35 ls,tas ir pusmenesim,atbildiet ka lai to visu 109 ls pensiju,70 LS maisini,esana,maksajumi cilveks var IZDZIVOT? Man ir 68 gadi un mirt ta ka vel negribas! bet tik nekompetentu valdibu ar visam no ta izrietosam sekam,mana dzive redzu pirmo reizi,un nevienam no viniem neinterese cilveks! Ludzu Dombura kugs sniediet man uz so jautajumu atbildi! Paldies! 

vīr.ap40    11:26  |  15.09.2009.

pakāros... bez paskaidrojumiem. 

Ārste    11:27  |  15.09.2009.

Par vakcīnām līdzīgi domā tikai Rozentāle un Dins ŠMits, visi citi domā savādāk. Viens, ka šādām vakcīnām nav naudas, otrs ir tas, ka šo vakcīnu lietošana masveidā ir klīniski nepamatota. Es savu bērnu nevakcinētu pat tad, ja tas būtu iekļauts valsts programmā, tāpat kā es aizliedzu skolā vakcinēt pret B hepatītu, kas būtībā ir riska grupu vakcīna. 

Ieva  romuls@apollo.lv  09:02  |  16.09.2009.

Tā vakcīna pret papilomas vīrusu ir tipisks piemērs esošajam bardakam: 1) neviens nezina, vai HPV ir vienīgais dzemdes kakla vēža izraisītājs, taču vakcīnas kā likums rada maldīgu priekšstatu, ka nu jau vairs nesaslimšu; 2) dzemdes kakla vēzis nebūt nav no tiem agresīvajiem audzējiem, tāpēc, ja regulāri iet pie ārsta, tad to var pārķert vai nu priekšstadijā vai arī 1. stadijā, kad pietiek ar nelielu operāciju pēc kuras var mierīgi iznēsāt bērnu (ja ir tāda vēlēšanās); 3) ārsts, atšķirībā no vakcīnas, pārbaudīs arī pārējos orgānus, tai skaitā krūtis, kuru audzēji ir daudz nopietnāka problēma, īpaši jauna vecuma sievietēm; 

Ieva  Ārste  09:04  |  16.09.2009.

Nu ar B hepatītu ir citādāk, jo riska grupā varētu neietilpt vienīgi infibulētās āfrikānietes-tīri fizusku šķēršļu dēļ. 

Ieva  romuls@apollo.lv  09:10  |  16.09.2009.

Nesen "Dienā" bija raksts par to, ka Bērnu slimnīcā esot atvēruši ķirurģisko dienas stacionāru, un tas tika pasniegts kā milzīgs sasniegums, lai gan to, ka, piemēram, daudzas brukas un apendicītu bez komplikācijām var mierīgi izoperēt bērnu neliekot slimnīcā....Un kāpēc ambulatorās ķirurģijas centrs Stradiņos jau no sākta gala netika pilnībā noslogots par valsts naudu? Jo vismaz rīdziniekus tajā ārstēt nebūtu nekādu problēmu, taču guļat mīļie slimnīcās. Acīm redzot, lai slimnīcu vadība varētu žēloties, ka nesaņem pietiekami daudz naudas bāzes pakalpojumiem. 

ha!    12:37  |  22.09.2009.

Reformas turpinās - reformēs Ogres slimnīcu no reanimācijas uz morgu. un vēl citas TP nepiederīgas slimnīcas. 

BEeQBycxVzxMsvos  kaRRzUymDvZV  12:42  |  28.07.2012.

Et bien, depuis le temps que je me dnmaedais les chiffres exacts d'e9le8ves dans chaque anne9es scolaire, je ne suis pas e9tonne9e de ces chiffres d'ailleurs.On comprend tout de suite mieux pourquoi les profs ont peu de devoirs de deuxie8me anne9e.Pour la troisie8me e7a m'e9tonne pas, mais je pensais qu'on aurait tout de meame pu de9passer la trentaine d'e9le8ves en 2e8me x) 

emheYIzPqK  xWKDLZwUobudAKhy  18:41  |  28.07.2012.

N4ChN9 cygmtmogtnqr Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra
Veselības aprūpe  

     Kas notiek ar finansēm un reformām veselības aprūpē?

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: