Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 23.01.2021.
 

Dombrovska slaidi: ko viņš mums vēlas pateikt?

Valsts budžets`2010 video_f

10.09.2009. Lāsma Rozenfelde  A A A Komentāri: 5
Premjers Valdis Dombrovskis („Jaunais laiks”) 9.septembra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” vairākkārt pievērsās uzskates materiālu demonstrēšanai un visnotaļ rūpīgai komentēšanai. Neapšaubot grafikos attēlotās informācijas interesantuma pakāpi kā tādu, tomēr radās jautājums par to, cik iederīga un vērtīga šī informācija ir konkrētās sarunas – par 2010.gada budžeta gatavošanu – kontekstā.

Premjers rādīja grafiku, kur varēja salīdzināt, cik lieli ir izdevumi dažādu funkciju veikšanai. Taču, kad viņam vaicāja, vai viņš attiecīgajā grafikā redz, kur iespējams samazināt izdevumus par 500 miljoniem latu, izrādījās, ka vienīgais grafika devums šā brīža lēmumu pieņemšanā ir parādīt sabiedrībai, ka budžeta samazināšana „būs pietiekoši smags un nopietns uzdevums”. Faktiski tādu pašu ziņojumu, nevis kādus jaunus priekšlikumus, premjers gribēja nodot arī ar grafiku, kurā redzami funkciju izdevumu pieaugumi kopš 2004.gada.

Demonstrēdams grafiku ar darbinieku skaita samazināšanos valsts iestādēs, V.Dombrovskis vispirms atzina, ka ierēdņu aparāta samazināšana ir apmēram pusceļā. Taču, stāstīdams par pašreiz notiekošajiem samazinājumiem, premjers neatbildēja uz jautājumu, cik liels samazinājums, viņaprāt, vēl jāveic nākotnē. Savukārt atalgojuma jautājumā premjers izvēlējās skaidrot, kā visu valsts sekretāru algas, tai skaitā gandrīz 9000 latu lielā, jau tika samazinātas, bet nedefinēja nākotnē vajadzīgās izmaiņas līdz ar jaunās vienotās darba samaksas sistēmas radīšanu un ieviešanu. Arī šai gadījumā izskatījās, ka grafiks ir paredzēts kā pierādījums pagātnē notikušajam, nevis bāze šobrīd nepieciešamo lēmumu pieņemšanai.


Video: Valdis Dombrovskis demonstrē un komentē uzskates līdzekļus. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 09.09.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: