Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 11.07.2020.
 

Ko bizness grib no valsts?

Ekonomika, bizness video_f

20.08.2009. Lāsma Rozenfelde  A A A Komentāri: 0
Ekonomikas ministrija tikai septembrī plānojusi valdībā iesniegt priekšlikumus par konkrētiem instrumentiem un pasākumiem, ar kuriem atbalstīt prioritārās nozares un palīdzēt Latvijas ekonomikai atveseļoties. Ieguldījumu nepieciešamo atbalsta pasākumu izvēlē deva arī diskusijas 19.augusta raidījumā „Kas notiek Latvijā?”, jo, kamēr ministrija vēl domā, uzņēmējiem ir skaidrs, kā valsts rīcība tiem traucē un kas jādara, lai uzlabotu stāvokli.

„Grindeks” valdes priekšsēdētājs Jānis Romanovskis neredzēja jēgu piešķirt uzņēmējiem nozīmītes „labākie, izvirzītie”, un uzsvēra, ka ir jāseko nodokļu atvieglojumiem, naudai un eksporta atbalstam – paskaidrojot, kāpēc viņa vadītais uzņēmums uz eksporta atbalsta garantijām nevar pretendēt. J.Romanovskis ierosināja samazināt darbinieku sociālo un ienākuma nodokli un palielināt pievienotās vērtības nodokli, kā rezultātā eksportētājiem būtu daudz vieglāk. „Grindeks” vadītājs arī izstāstīja, ko vēlas no apmācības sistēmas un kā darbību farmācijas biznesā iespaido nodokļu nestabilitāte.

Nodokļu jautājumam kā galvenajam pievērsās arī „Brīvais vilnis” valdes priekšsēdētājs Arnolds Babris, kurš skaidroja gan to, kāpēc Ķīnā eksports iet uz augšu, gan to, kādas sekas uz bankrotēšanas tendenci atstās tādi uzņēmumi, kas nemaksā nodokļus.

RTU Rīgas Biznesa skolas direktors Jānis Grēviņš savukārt uzsvēra valsts lomu klasteru jeb puduru izveidē, jo dabūt kopā izglītību, zinātni un uzņēmumus, viņaprāt, ir diezgan sarežģīti. Arī  „SAF Tehnika” valdes priekšsēdētājs Normunds Bergs piekrita nepieciešamībai attīstīt klasterus, bet uzsvēra, ka tā ir vidēja un ilgtermiņa programma, toties šobrīd krietni vairāk līdzekļu nepieciešams eksporta kreditēšanas un eksporta garantiju shēmās.


Video: Jānis Romanovskis, Arnolds Babris, Jānis Grēviņš un Normunds Bergs par pasākumiem, kas būtu nepieciešami Latvijas uzņēmēju konkurētspējas uzlabošanai. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 19.08.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: