Kampars: tā nozaru greizsirdība ir novedusi mūs strupceļā

19.augusta publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” (KNL) iezīmējās dažādi riski veiksmīgai Latvijas ekonomikas atveseļošanai. Ja viens no tiem ir saistīts ar to, vai politiķi spēs pareizi izvēlēties īstenojamo politikas virzienu un mehānismus, tai skaitā nosakot vai nenosakot prioritāras tautsaimniecības nozares, tad cits risks ir saistīts ar varas pārstāvju spēju iecerētos soļus īstenot, pat ja tie izvēlēti pareizi.

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis, kas pārstāv koalīcijā esošo Tautas partiju, komentēdams sava partijas biedra, reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Edgara Zalāna ekonomikas plānošanas aktivitātes, atzina, ka valdībā vairāki darbi notiek paralēli un īsta kopā saiešana dažādu iemeslu dēļ ir „apgrūtināta”. Viņš solīja ļoti ātri caur komisiju virzīt likumu paketi par mikro uzņēmumu atbalstu, ja tāda būs, bet norādīja uz izpildvaras atbildību par atbalsta mehānismiem.

Savukārt ekonomikas ministrs Artis Kampars no premjera partijas „Jaunais laiks” izteica vēlmi, lai nākamajā nedēļā paredzētajā konferencē par ekonomikas atveseļošanu izdotos kopā vienoties par precīziem instrumentiem plāna realizēšanai. Ministrs brīdināja, ka, ja valdība turpinās tēlot opozicionārus savā starpā, nebūs rezultāta, un šobrīd Latvijā esošā nozaru greizsirdība un „mēģinājums tikai ap sevi apvākt visu” ir noveduši mūs strupceļā. Viņš nosauca konkrētus ministrus, kam jābūt vienai komandai.


Video: Vents Armands Krauklis un Artis Kampars par nozaru greizsirdību un komandas darbu ekonomikas atveseļošanā. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 19.08.2009.)