Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 12.07.2020.
 

Saruna par prioritātēm šai brīdī–nepieciešamība vai luksuss?

Ekonomika, bizness video_f

20.08.2009. Lāsma Rozenfelde  A A A Komentāri: 0
Ne visi 19.augusta publisko debašu „Kas notiek Latvijā?” dalībnieki uzskatīja, ka šobrīd valstī ir jānosaka prioritārās nozares – ne tāpēc, ka tas nebūtu jādara vispār, bet primāri tāpēc, ka šobrīd ekonomikā ir jārisina akūtākas problēmas. Tā Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Tautas partija) atzina, ka visvairāk uztrauc šodienas situācija un paralēli vidējā termiņa plānam bija jābūt konkrētiem instrumentiem šodienai. Bet bijušais „Latvijas Krājbankas” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars uzsvēra atšķirību starp prioritārajām nozarēm un prioritātēm šobrīd ekonomikā.

M.Bondars aicināja domāt, kā 10% no bezdarbniekiem padarīt par pašnodarbinātiem, ja šogad rudenī būs 20% bezdarbs. Ekonomikas ministrs Artis Kampars („Jaunais laiks”) atzina, ka šodien runā par vidēja termiņa plānu, bet pauda viedokli, ka mums ir nepieciešams raudzīties, kas būs pēc pieciem gadiem. Viņš arī apgalvoja, ka vesela pakete ar īstermiņa risinājumiem ir ieviesta.

Rīgas Ekonomikas augstskolas docents Vjačeslavs Dombrovskis ierosināja sākt no valsts pamatfunkcijām – izglītības, veselības aprūpes. Savukārt M.Bondars arī aicināja atcerēties, ka daudzus nākošos mēnešus Latvija dzīvos ugunsdzēsēja režīmā, un sarunu par prioritātēm konkrētajā situācijā novērtēja kā mazliet luksus lietu. Viņš par divām pamata darāmajām lietām nosauca prognozējamību – gan priekš saviem cilvēkiem, gan ārējās vides – un uzticības atjaunošanu, bet atzina, ka tas ir citu lietu plāns nekā Ekonomikas ministrijas izstrādātais.


Video: Vents Armands Krauklis, Mārtiņš Bondars, Artis Kampars un Vjačeslavs Dombrovskis par īstermiņa risinājumiem un vidēja termiņa plānu. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 19.08.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: