Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 04.03.2021.
 

Cik efektīvi tiek izlietota veselības sistēmas nauda?

Veselības aprūpe video_f

13.08.2009. Lāsma Rozenfelde  A A A Komentāri: 10
Rīgas Stradiņa universitātes lektors Uldis Mitenbergs 12.augusta publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” izteica viedokli, ka veselības aprūpes sistēmā esošā nauda diemžēl ne vienmēr tiek apsaimniekota efektīvi un racionāli, un aicināja vispirms veikt analīzi un izstrādāt plānu un tikai pēc tam censties veikt strukturālas izmaiņas.

Viņš norādīja, ka Latvijas iedzīvotāji ļoti ilgi un daudz guļ slimnīcās, tomēr noslogojums ir relatīvi zems. U.Mitenbergs secināja, ka situācijā, ja slimnīcās nesamazina gultas un platības, iemesls ir viens no diviem – vai nu apmaksas sistēma ir ļoti devīga, vai arī slimnīcas slīkst parādos, un tādā gadījumā vietā ir jautājums par to, ko dara slimnīcu pārvaldītāji. U.Mitenbergs arī nosauca pacientam saprotamus kritērijus slimnīcu kvalitātei un pievērsās izmaksu efektivitātes analīzei.

Runājot par jauno tehnoloģiju iegādi, U.Mitenbergs uzsvēra, ka medicīnā īsti nestrādā brīvā tirgus principi, un skaidroja inducētā pieprasījuma būtību. Viņš sacīja, ka no sabiedrības veselības viedokļa nebūtu īsti labi arī tas, ja cilvēks privāti maksātu par pakalpojumu, kas viņam nav vajadzīgs, savukārt, ja tas notiek caur valsts pakalpojumiem, tas ietekmē tarifus. U.Mitenbergs secināja, ka valstij pār tehnoloģiju iepirkumiem ir jāveic kontroles funkcija.


Video: Uldis Mitenbergs par efektivitāti, apmaksas sistēmu un tehnoloģiju iepirkšanas kontroli veselības aprūpē. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 12.08.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra
Veselības aprūpe  

     Kas notiek ar finansēm un reformām veselības aprūpē?

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: