Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 04.03.2021.
 

Apinis: līdzekļu rezerves veselības sistēmā arī mazliet ir

Veselības aprūpe video_f

13.08.2009. Lāsma Rozenfelde  A A A Komentāri: 1
Ārstu biedrības prezidents un premjera padomnieks veselības jautājumos Pēteris Apinis 12.augusta publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” pauda viedokli, ka naudas veselības aprūpei Latvijā šobrīd ir daudz par maz, taču vienlaikus norādīja uz dažādām izdevumu pozīcijām, kur, viņaprāt, varētu līdzekļus ietaupīt.

To skaitā bija jaunu mašīnu īrēšanas plāns neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienestam, par ko veselības ministrei rezolūciju ir nosūtījis arī premjers Valdis Dombrovskis, administrācijas budžeta samazināšana, e-veselības projekts, kas šobrīd nav tik aktuāls, 14 miljoni kvalitātes atbilstības ekonomiskajam novērtējumam un tirgus uzraudzībai un „vēl vesela virkne lietu”.

P.Apinis arī pauda pārliecību, ka ministrija attiecībā uz NMP ir izdarījusi divus „principiāli aplamus” pieņēmumus. Rezultātā viņš secināja, ka ministrijas iecerēto traumpunktu atstāšana diennakts NMP nodaļu vietā var radīt ļoti lielus materiālus zaudējumus un bieži vien racionālāk būtu atstāt nomaļākās vietās kaut vai vienu ārstu ar „normālu uzņemšanas nodaļu”.


Video: Pēteris Apinis par iespējām ietaupīt veselības budžeta līdzekļus un nepareiziem pieņēmumiem par neatliekamo medicīnisko palīdzību. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 12.08.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra
Veselības aprūpe  

     Kas notiek ar finansēm un reformām veselības aprūpē?

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: