Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 04.03.2021.
 

Rozentāles reformu diagnozes un to ārstēšanas versijas

Veselības aprūpe

12.08.2009. Jānis Domburs  A A A Komentāri: 77
Finanšu apjoms un to sadale veselības aprūpes sistēmai, proporcijas starp dažādiem sistēmas līmeņiem, reformu varianti starp budžeta, pacientu un mediķu interesēm – tādi ir šīvakara „Kas notiek Latvijā?” debašu pamatjautājumi.
Veselības ministru nomaiņai sekojušais jaunās ministres un premjera attiecību saasinājums aizvadītās nedēļas beigās it kā norimis, solot mēneša laikā radīt jaunus plānus un risinājumus. Tomēr tagad atklāts kļūst jautājums par šo plānu un risinājumu būtību un pamatotību.

Baibas Rozentāles striktās prasības pēc 45 miljonu latu papildus finansējuma veselības aprūpei, no vienas puses, bija respektējamas kā cīņa par rezultātu nozares interesēs, taču, no otras, neradīja caurspīdīgumu, lai novērtētu, vai un kāpēc tieši šāda summa ir šīs ministres „sarkanā līnija”, atceroties viņas priekšteča sauktās citas summas.

Nenoliedzami, īsajā „Rozentāles laikā” veselības aprūpe reformas turpinās, gan attiecībā uz pārvaldes sistēmas optimizāciju, gan ārstniecības iestāžu struktūru. Rīgas 1.slimnīcas darbības būtiska sašaurināšana, kas tikko sākusies, ir kārtējais, nu jau ļoti ievērojamais solis slimnīcu tīkla izmaiņās. Tomēr, jauna struktūrplāna jeb māsterplāna vēl arvien nav, līdz ar to vēl arvien trūkst kopskata, kāds ir paredzams reformu galarezultāts. Turklāt runa nav tikai par slimnīcu skaitu, bet arī par to, vai un kā mainīsies arī ambulatorās un stacionārās aprūpes sasaiste, ārstēšanas izcenojumu noteikšana, no izmaksu efektivitātes un kvalitātes viedokļa, medikamentu iepirkšana un tā tālāk. Krīzes laikā klāt nāk arī jautājumi par investīciju apjomiem un aprūpes pieejamību mazturīgajiem - ko valsts un pacienti var atļauties, un ko nedrīkst neatļauties?

Raidījumā piedalīsies:

Veselības ministre Baiba Rozentāle, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Arnolds Atis Veinbergs, Rīgas 1. slimnīcas valdes priekšsēdētājs, medicīniskais direktors Andrejs Pavārs, Ministru prezidenta padomnieks veselības jautājumos un Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis, Ārstu biedrības valdes loceklis Jānis Ozols, Medicīnas sabiedrības "ARS" valdes priekšsēdētājs Māris Andersons, Rīgas Stradiņa universitātes lektors Uldis Mitenbergs, Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija „SUSTENTO” valdes locekle Iveta Neimane.

 Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra
Veselības aprūpe  

     Kas notiek ar finansēm un reformām veselības aprūpē?

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: