Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 05.06.2020.
 

Kā panākt, lai māju siltināšanas programmu izmanto?

Ekonomika, bizness video_f

15.05.2009. Lāsma Rozenfelde  A A A Komentāri: 0
13.maija publisko debašu „Kas notiek Latvijā?” (KNL) dalībnieki, spriežot par ekonomikas atveseļošanas iespējām, diskutēja arī par māju siltināšanu, ko gan valdības pārstāvji, gan eksperti ir saukuši par labu risinājumu ekonomikas sildīšanai, būvniecības nozares atbalstam un energoresursu patēriņa samazināšanai. Taču diskusijas parādīja, ka programmā, kas jau ir „palaista”, ir veicami daudz uzlabojumi, lai to kāds izmantotu.

Eiropas Savienības fondu aktivitātē „Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi” pirmā atlases kārta, kas ilga mēnesi, vakar jau ir noslēgta, bet šodien sākas nākamā atlases kārta, kas arī ilgs mēnesi. Ekonomikas ministrs Artis Kampars („Jaunais laiks”) uzsvēra, ka tikai pirmajā palaistajā sadaļā ir pieejami četri miljoni latu, bet kopā māju siltināšanai būs pieejami 40 miljoni latu. Ministrs secināja, ka iepriekšējā valdībā izveidotie noteikumi diemžēl bija tādi, ka iedzīvotāji līdzekļus neņem, un raksturoja viņa iecerētās izmaiņas – to skaitā tipveida projektu izmantošanu un energoauditu „aizmiršanu”. A.Kampars pauda gatavību „burtiski pāris nedēļu laikā” mainīt noteikumus un uzrunāt Latvijas iedzīvotājus ar „lūdzu, lūdzu, jūsu mājām ir pieejams Eiropas Savienības finansējums”.

Bijušais premjers Ivars Godmanis („LPP/LC”) brīdināja ministru, ka Lietuvas prakse rāda, ka ar privāto māju siltināšanu ies grūti. Nosaucis vairākus grūtību iemeslus, I.Godmanis ierosināja, ka neatsaucības gadījumā būtu jāsiltina sabiedriskās ēkas, kam A.Kampars piekrita. Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Teodors Tverijons norādīja uz problēmām programmas apguvē, ko rada nevis resursu trūkums, bet māju kooperatīvi, un Saeimas deputāts Aigars Štokenbergs („Sabiedrība Citai Politikai”) ieteica A.Kamparam juridisku risinājumu sabiedrisko ēku siltināšanas problēmām.

Video: Artis Kampars, Ivars Godmanis, Teodors Tverijons un Aigars Štokenbergs par māju siltināšanas programmu. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 13.05.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: