Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 27.01.2020.
 

Vai Godmanis atzīst kļūdas ekonomikas stabilizācijas plānā?

Ivara Godmaņa valdība video_f

15.05.2009. Lāsma Rozenfelde  A A A Komentāri: 0
13.maija publisko debašu „Kas notiek Latvijā?” (KNL) temats bija ekonomikas kritums un atveseļošanas iespējas. Centrālā statistikas pārvalde bija paziņojusi, ka iekšzemes kopprodukts šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušā gada pirmo ceturksni, ir kritis par 18%, un savu šīgada iekšzemes kopprodukta prognozi bija pasliktinājusi arī Latvijas Banka. Protams, daļēja atbildība par izdarīto un neizdarīto ir jāuzņemas Valda Dombrovska vadītajai valdībai, taču tā tika izveidota tikai pirms diviem mēnešiem un daudzi būtiski lēmumi tika pieņemti iepriekšējās – tagad partijas „LPP/LC” Saeimas deputāta Ivara Godmaņa vadītās valdības laikā. Viņa valdība arī bija tā, kas radīja „Latvijas ekonomikas stabilizācijas un izaugsmes atjaunošanas programmu” un vienojās par starptautiskā aizdevuma nosacījumiem. Taču I.Godmaņa izteikumi KNL neliecina, ka viņš atzītu kādas savas valdības pieļautās kļūdas.

Bijušais premjers paskaidroja, ka finanšu ministru Eināru Repši par „vājo punktu” nosaucis tādēļ, ka tobrīd ministrs teica, ka varētu arī neņemt starptautisko aizdevēju kredītu, un tas I.Godmani uztraucis. Taču uz jautājumu, vai bijušais premjers kritizē arī sevi, viņš apgalvoja, ka tagad teiks „samērā cieši un tieši”, bet kritizēja eksportētājus, kuri grib subsīdijas, un uzņēmējus, kas garantijas „tā īpaši ņemt nemaz negrib”. Pēc atkārtota jautājuma par kļūdām viņa radītajā plānā I.Godmanis norādīja, ka vispirms runās par ekonomiku. Līdz savu kļūdu nosaukšanai viņš KNL tā arī netika.

Arī pēc jautājuma par straujo IKP kritumu un Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča kritiku, ka valdība nav pietiekami darījusi, bijušais premjers pievērsās nevis saviem neizdarītajiem darbiem, bet I.Rimšēviča kritizēšanai.

Video: Ivars Godmanis par savas valdības kļūdām. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 13.05.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: