Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 29.01.2020.
 

Kampars: „Mēs neesam brīnumdari, mēs to nevaram!”

Nodokļu politika, VID video_f

14.05.2009. Lāsma Rozenfelde  A A A Komentāri: 0
13.maija publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” ekonomikas ministrs Artis Kampars, finanšu ministrs Einārs Repše (abi no partijas „Jaunais laiks”) un Saeimas deputāts Aigars Štokenbergs („Sabiedrība Citai Politikai”) diskutēja par to, kādas izmaiņas nodokļu politikā un maksājumos ir jāveic, un centās pamatot, kāpēc to šobrīd nav iespējams izdarīt.

A.Štokenbergs valdību kritizēja par to, ka nav izdarīts „tieši nekas”, lai atvieglotu uzņēmumiem nodokļu maksājumu kārtību. Viņš pauda uzskatu, ka uzņēmējiem attiecībā uz pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksājumiem nevajadzētu avansēt valsts budžetu, un atgādināja, ka viņa pārstāvētā partija atšķirībā no labējām partijām piedāvā ieviest progresīvu ienākuma nodokli, aplikt kapitāla pieaugumu un dividendes.

A.Kampars uz kritiku norādīja, ka divu mēnešu laikā to fiziski nav iespējams izdarīt un uz 2010.gada budžetu valdība gan veiks izmaiņas, lai PVN uzņēmējs maksātu tikai pēc tam, kad būtu saņēmis ienākošo maksājumu no partnera. Ministrs arī sacīja, ka vēlas „argumentēti, pamatoti” samazināt PVN likmi grāmatām un tūrismam, taču atzina, ka „šie aprēķini pagaidām gan tikai top” un budžeta grozījumos tas netiks darīts – lai gan attiecīgo nozaru pārstāvji jau mēnešiem ilgi runā par kritisko PVN likmes paaugstināšanas efektu. A.Kampars uzstāja, ka valdība nav brīnumdari un nevar vienas nakts laikā vajadzīgo sarēķināt. Atskatoties uz pagājušā gada decembrī strauji pieņemto lēmumu par PVN paaugstināšanu, gan rodas jautājums par nevarēšanu vai nepietiekamu vēlēšanos. Ekonomikas ministrs arī solīja, ka divu, trīs mēnešu laikā EM izstrādās likumu, kas būs būtisks mazajiem un mikro uzņēmumiem, un „ļoti, ļoti” cer jau šogad beigās to ieviest.

„Vērtējam, izskatīsim” – skanēja E.Repše atbilde uz jautājumu, kāpēc nevar kapitāla pieauguma nodokli ieviest jau ar drīzumā gaidāmajiem budžeta grozījumiem. Viņš gan norādīja, ka šobrīd nav īstais laiks, lai palielinātu nodokļu slogu Latvijas tautsaimniecībā, un valdība pat „domā, ka vispār vajadzētu izvērtēt iespēju” atgriezties pie vecās PVN likmes. Lai cik kategorisks šāds teksts arī nebūtu, arī PVN likmes samazināšana, kā apliecināja finanšu ministrs, nav plāns uz jūnija budžeta grozījumiem.

Video: Aigars Štokenbergs, Artis Kampars un Einārs Repše par vajadzīgajām izmaiņām nodokļu politikā un to iekasēšanā un (ne)spēju tās īstenot. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 13.05.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: