Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 25.10.2020.
 

Dombrovska plāni: Ko darīt ar budžetu,nodokļiem,ekonomiku?

Valda Dombrovska valdības video_f

27.02.2009. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 3
Starppartiju sarunas par jaunas valdības ministru personālijām un darbu plāniem ir gan iespēja atrast labākus risinājumus, gan risks novirzīties no iecerētā kursa. Trešdien, nominēšanas priekšvakarā, „Kas notiek Latvijā?” debatēs Valdis Dombrovskis definēja savus sākotnējos uzstādījumus par budžeta samazinājumiem, nodokļu politiku un ekonomikas stimulēšanu. Atskaites punktam – premjera amata kandidāta atbilžu fragmenti.
Brīdinot par gaidāmo valsts budžeta ieņēmumu samazinājumu, Dombrovskis atzina, ka administratīvo tēriņu samazināšana ne tuvu neatrisina visas problēmas, bet ir jāiet uz štatu un algu samazināšanu un uzņēmumu padomju likvidēšanu. Dombrovska princips – samazinājumus līdzvērtīgi attiecināt uz pamatdarba darītājiem un administratīvo aparātu, „priekšniekiem un puspriekšniekiem”.

Nodokļu politikā premjera amata kandidāta versija bija, ka jāpārvērtē kapitāla pieauguma nodokļa ieviešana, kā arī, „kad ekonomiskā situācija atļaus”, jāatgriežas pie lēmumiem par PVN paaugstināšanu komunālajiem pakalpojumiem, viesnīcām un grāmatām.

Ekonomikas stimulēšanas sakarā Dombrovska divas pamattēzes bija – palielināt līdzekļus Eiropas Savienības struktūrfondu apguves līdzfinansējumam, lai gan trūkst atbildes par šo līdzekļu avotiem, kā arī mēģināt nodrošināt vairāk līdzekļus nacionālajai enerģētikai un mājokļu siltināšanai. Atbalstot jau uzsākto uzņēmējdarbības atbalstu, Dombrovskis vēl akcentēja kreditēšanas atsākšanas nepieciešamību, izmantojot papildus valsts galvojumus.

Valdības deklarācijā un darbu plānā šīm tēzēm vai nu jābūt iekļautām, vai arī, ja tas nenotiks, atliks konstatēt - vai kandidāts uzreiz jau atteicies no saviem sākotnējiem nodomiem pamatotu pretargumentu vai pavisam citu motīvu dēļ.

Video: Ministru prezidenta amata kandidāts Valdis Dombrovskis par budžetu, nodokļiem un ekonomiku. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?” 25.02.2009.)


Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: