Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 25.10.2020.
 

Valdis Dombrovskis: „Vara ir nomesta pie kājām”

Valda Dombrovska valdības video_f

26.02.2009. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 4
Nu jau Valsts prezidenta izvirzītais Ministru prezidenta amata kandidāts Valdis Dombrovskis trešdien debatēs „Kas notiek Latvijā?”, raksturojot politisko situāciju, definēja savu versiju par līdzšinējās valdības krišanas iemesliem, kas nu kļūst arī par atskaites punktu jaunas valdības izveidei.
Dombrovskis šībrīža situāciju, kad „visi ar gatavi atbalstīt visus”, raksturoja kā unikālu. Pēc Dombrovska uzskata, Godmaņa valdības krišanas iemesls bija līdzšinējās koalīcijas negatavība pieņemt tos lēmumus, kas tagad jāpieņem – par budžeta izdevumu samazināšanu par 600-700 miljoniem latu, lai izpildītu vienošanos ar Starptautisko Valūtas fondu.
Dombrovska pozīcija ir, ka starp līdzšinējās koalīcijas partneriem jaunajam premjera kandidātam prioritāšu nav, taču iespēja vienoties ar LPP/LC ir atkarīga no gatavības atteikties no Aināra Šlesera ministra amatā.
Dombrovska konkurents tautpartijietis Edgars Zalāns izteica priekšlikumu valdības veidošanā vienoties par prioritāro darbu sarakstu. Tā kā šādu uzstādījumu jau iepriekšējo valdību veidošanas laikā izteicis „Jaunais laiks”, vismaz teorētiski, abiem politiskajiem konkurentiem kaut par šo jautājumu ir vienprātība. Tiesa gan, tikai par formu, ne par saturu.


Video: Valdis Dombrovskis par līdzšinējo un potenciālo koalīciju, valsts budžeta samazināšanu un vienošanos ar SVF, Edgars Zalāns par darbu sarakstu valdības veidošanā. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?” 25.02.2009.)


Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: