Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 28.10.2020.
 

Piektdiena ir sagaidīta. Ko darīs Tautas partija?

Ivara Godmaņa valdība video_f

20.02.2009. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 2

Šodien ir paredzēta gan Tautas partijas (TP) tikšanās ar valsts prezidentu Valdi Zatleru, gan koalīcijas pārstāvju sanāksme, kurā būtu jākļūst skaidram, vai pārējās koalīcijas partijas piekrīt TP sagatavotā reorganizācijas plāna īstenošanai un vai esošā valdība turpina darbu. Skaidri pateikusi, kā šodien grasās rīkoties, TP nav – arī 18.februāra raidījumā „Kas notiek Latvijā?” Reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrs Edgars Zalāns vairakkārt atkārtoja, ka ir jāsagaida piektdiena.

Tomēr viņš pauda uzskatu, ka gadījumā, ja valdība neīstenos arī TP plānu, par kura realizēšanu ir vienojušies premjers ar prezidentu, situācija iegūs „kaut kādu jaunu pavērsienu”. E.Zalāns raidījumā arī nebija gatavs apgalvot, ka partija uzreiz ies prom no valdības un atsauks savus ministrus, taču norādīja, ka tā pagaidīs piektdienu un „paskatīsies”.

Valdības rīcība izpelnījās E.Zalāna kritiku saistībā ar to, ka vairāk uzmanības tiek pievērsts tam, kas strādā, nevis tam, kā strādā. Viņš uzsvēra starptautiskā aizdevuma piešķīrēju bažas nevis par stabilitātes zaudēšanu, bet valdības darba kvalitāti un atzina, ka atsevišķiem ministriem vai valdība būs jāiet prom, ja „mēs nevaram pārliecinoši pateikt, ka tas, kā mēs strādājam, ir pareizi un nes rezultātu”. Zināms, ka valdības pieņemtie lēmumi saistībā ar starptautiskā aizdevuma izlietošanu, budžeta izdevumu samazināšanu un ekonomikas stimulēšanu ir saņēmuši dažādu iedzīvotāju grupu un ekspertu kritiku.

E.Zalāns arī nebija ar mieru pateikt, ka TP aicinās valsts prezidentu atlaist Saeimu. Viņš norādīja, ka Saeimā pret partijas priekšlikumu par pirmstermiņa vēlēšanām nobalsoja pret un „tas ir tikai normāli, ka katrs aizstāv savu priekšlikumu”, tāpēc partija negrasās rosināt citādu veidu, kā pārjaunot tautas uzticību saviem priekšstāvjiem.


Video: Edgars Zalāns par Tautas partijas rīcību pēc piektdienas sagaidīšanas. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 18.02.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: