Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 28.10.2020.
 

Zalāna plāns pret Godmaņa plānu: kurš labāks?

Ivara Godmaņa valdība video_f

19.02.2009. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 1

18.februāra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” dalībnieki sprieda, vai un ar ko Tautas partijas sagatavotais valdības reorganizācijas plāns, kas nedēļas sākumā guva prezidenta atbalstu, ir labāks par premjera Ivara Godmaņa sagatavoto reorganizācijas plānu. Premjera biroja vadītājs un „LPP/LC” valdes loceklis Juris Radzevičs pauda viedokli, ka salīdzināt, kurš plāns ir labāks, nevar, un attiecībā uz ministriju reorganizāciju plānos būtisku atšķirību patiesībā nav.

Valsts kontroliere Inguna Sudraba gan notiekošo raksturoja kā darbības imitāciju un atzinās, ka sajūta visu laiku ir tāda, ka par valsti neviens nedomā. Viņa piekrita, ka 16 politikas veidotāju vietas tik mazā valstī nav vajadzīgas, taču konstatēja, ka valdība divu mēnešu laikā nav izdarījusi neko, lai saturiski redzētu, kā valsti pareizi vadīt un uz kurieni to vest. Reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrs, tautpartijietis Edgars Zalāns savukārt norādīja, ka valsts kontroliere var iet un „stāstīt visu šo” premjeram, tāpat viņš uzsvēra, ka puse no I.Sudrabas minētajiem jautājumiem ir ekonomikas ministra sektorā. E.Zalāns pauda pārliecību, ka reorganizācijas īstenošanai ir ļoti svarīgi vienoties par principiem, un nemainīja savu atbildi arī pēc kritikas par valsts pārvaldes mērķu trūkumu.

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātņu docente Iveta Reinholde gan atzina, ka viņai labāks šķiet premjera plāns. Viņa norādīja uz to, ka priekšvēlēšanu gaisotnē ierēdniecības reorganizācija ir „ļoti tīkama parādība” vēlētājiem, bet brīdināja no nestabilitātes radīšanas ierēdņiem, kā rezultātā viņi var nestrādāt.


Video: Juris Radzevičs, Inguna Sudraba, Edgars Zalāns un Iveta Reinholde par valsts pārvaldes reorganizāciju. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 18.02.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: