Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 22.10.2020.
 

Rimšēvičs pret Feiferi: vai jāsilda konkrētas nozares?

Finanses, bankas, Parex banka video_f

12.02.2009. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 1

11.februāra publisko debašu „Kas notiek Latvijā?” dalībnieki asi diskutēja par ekonomikas sildīšanas pasākumiem un nevarēja vienoties, vai valstij būtu jādefinē konkrētas nozares, ko atbalstīt. Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs pauda viedokli, ka šobrīd ir nepietiekami akcentēta māju siltināšana, kas varētu būt megaprojekts, kas izšķirtu, vai Latvijā būs cietā piezemēšanās vai „tāda drusku cietā” piezemēšanās.

Latvijas Hipotēku un zemes bankas valdes priekšsēdētājs Inesis Feiferis savukārt pauda uzskatu, ka bankai, lemjot par aizdevuma piešķiršanu uzņēmējam, ir jāizvērtē piedāvātā biznesa plāna dzīvotspēja. Viņš norādīja, ka vienmēr ir bijis pret to, ka valsts nosauc un atbalsta tikai konkrētas nozares, bet finanšu ministrs Atis Slakteris pat paziņoja, ka „patiešām neieteiktu” I.Rimšēvičam tādas nosaukt.

LB prezidents savu pozīciju nemainīja un uzsvēra, ka valstij jāierāda virziens, ko tā vairāk atbalsta. I.Rimšēvičam un I.Feiferim bija atšķirīgi viedokļi par to, vai pirtsslotu eksportspējīgs uzņēmums būtu vai nebūtu jākreditē, un I.Feiferis apgalvoja, ka ar vairākiem atbalsta saņemšanas kritērijiem valsts prioritātes jau tiek noteiktas.

Video: Ilmārs Rimšēvičs, Inesis Feiferis un Atis Slakteris par konkrētu nozaru izvēli ekonomikas sildīšanai. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 11.02.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: