Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 22.10.2020.
 

Vai opozīcijai ir labāki risinājumi ekonomikas problēmām?

Ekonomika, bizness video_f

05.02.2009. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 2

Opozīcijas partiju pārstāvji 4.februāra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” diskutēja ar premjeru par kļūdām valdības darbā un izteica savus priekšlikumus ekonomiskās krīzes risināšanai. Partijas „Jaunais laiks” domes priekšsēdētājs Artis Kampars sacīja, ka neplānotu palielināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi un nosauktu valstī prioritārās nozares, kas būtu spējīgas tuvāko gadu laikā „pavilkt” eksportu. Arī apvienības „Saskaņas centrs” valdes priekšsēdētājs Nils Ušakovs apgalvoja, ka PVN būtu samazinājis, nevis palielinājis līdz 21%. N.Ušakovs debatēja ar premjeru un partijas „LPP/LC” līdzpriekšsēdētāju Ivaru Godmani par to, vai lēmums nepalielināt nodokli nozīmētu vēl 15% izdevumu samazinājumu veselībā, izglītībā, iekšlietās un citur, vai arī, tieši otrādi, lielākus ienākumus budžetā.

Partijas „Sabiedrība citai politikai” Valsts pārvaldes darba grupas vadītājs Aleksejs Loskutovs savukārt pievērsās starptautiskā aizdevuma izmantošanai un pauda bažas, ka nauda aizies „vienkārši banku notekcaurulē”, uz ko saņēma asus I.Godmaņa iebildumus. Aizdevuma izmantošanu apšaubīja arī Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas priekšsēdētājs Jānis Dinevičs, kura priekšlikums bija daļu līdzekļu paredzēt tiešajām valsts un pašvaldību investīcijām infrastruktūrā, lai saglabātu esošās un veidotu jaunas darba vietas. Partijas „Visu Latvijai!” līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars savukārt uzsvēra nepieciešamību arī Eiropas Savienības ietvaros atrast iespējas atbalstīt nacionālos uzņēmējus.


Video: Artis Kampars, Ivars Godmanis, Nils Ušakovs, Aleksejs Loskutovs, Jānis Dinevičs un Raivis Dzintars par priekšlikumiem ekonomisko problēmu risināšanai. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 04.02.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: