Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 25.10.2020.
 

Partiju prasības un plāni: kā jāmaina esošā koalīcija?

Ivara Godmaņa valdība video_f

05.02.2009. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 2

Pēc tam, kad Saeima 4.februārī noraidīja premjera Ivara Godmaņa demisijas pieprasījumu, gan pozīcijas, gan opozīcijas partijas raidījumā „Kas notiek Latvijā?” definēja savas prasības un tālākos rīcības plānus koalīcijas mainīšanai. Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns (Tautas partija) uzsvēra, ka nekavējoties ir jāsāk sarunas par koalīcijas paplašināšanu. Atbildot uz jautājumu par „jauno seju” nepieciešamību, kas ir viena no valsts prezidenta prasībām, E.Zalāns gan pauda viedokli, ka arī esošās sejas spēj būt kompetentas un nemācēšana runāt angliski ir nesvarīga detaļa. Vides ministrs Raimonds Vējonis (Zaļo un Zemnieku savienība) stāstīja, ka koalīciju varētu paplašināt un tajā iesaistīt arī citus kolēģus no Saeimas, taču minstinājās, meklējot atbildi, kāpēc šī versija nenozīmē pašreizējo koalīcijas partiju dominanti. Savukārt „Tēvzemei un brīvībai”/LNNK Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Grīnblats nevarēja nosaukt konkrētu piedāvājumu sarunām ar opozīciju, bet uzsvēra, ka raidījumā tiek runāts „publikai”, kas ir atšķirīgas sarunas no partiju savstarpējām runām.

Aleksejs Loskutovs, kurš nu ir kļuvis par partijas „Sabiedrība citai politikai” Valsts pārvaldes darba grupas vadītāju, norādīja, ka valdības paplašināšana nozīmēs koalīcijas dalīšanu vecākajos partneros un jaunākajos partneros. Arī Saeimas deputāts Nils Ušakovs („Saskaņas centrs”) pauda viedokli, ka vienīgā iespējamā pieeja ir jaunas koalīcijas veidošana no nulles, bet deputāts Artis Kampars („Jaunais laiks”) kā vienīgo izeju nosauca ārkārtas Saeimas vēlēšanas.

E.Zalāns raidījumā tā arī nespēja definēt, ko Tautas partija darīs, kad 31.martā būs pienācis valsts prezidenta noteiktais termiņš, bet solīja divas nedēļas skatīties, kā premjeram ies sarunās ar opozīciju, un pēc tam pašiem sarunās izrādīt „zināmu iniciatīvu”. Savukārt Saeimas deputāte Sandra Kalniete („Pilsoniskā savienība”) pavēstīja, ka brīdī, kad Tautas partija pateiks, ka uzņemas jaunas valdības stādīšanu, to pašu teiks arī opozīcijas partijas, kas izveidojušas bloku.

Video: Edgars Zalāns, Raimonds Vējonis, Māris Grīnblats, Aleksejs Loskutovs, Nils Ušakovs, Artis Kampars un Sandra Kalniete par prasībām un plāniem jaunas koalīcijas veidošanai. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 04.02.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: