Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 23.02.2020.
 
Lauksaimnieki un citu nozaru uzņēmēji prasa valdības atbalstu, opozīcija, uzņēmēju organizācijas un Latvijas Bankas vadība kritizē valdību un rada savus priekšlikumus rīcībai, vienlaikus aug neatmaksāto kredītu skaits un kredītņēmēju bažas un pretenzijas. Kā plāno un kā vajadzētu plānot ekonomikas stabilizāciju, kā notiks Starptautiskā valūtas fonda, Eiropas Kopienas un citu aizdevēju piešķirto finanšu līdzekļu izmantošana – tas ir šīvakara „Kas notiek Latvijā?” debašu temats.
1-20 ; 21-40 ; 41-60 ; 61-68 ;
dace    14:25  |  28.01.2009.

Prioritātes naudas ieguldījumos: - "Parex" bankā iepludināts ap miljardu Ls; lidostas eksistēšanai valsts dotē- 5 miljonus Ls; zemniecībai - nav nekā! Es velku paralēles ar konkrētām interesēm augšējos "ešelonos" - koalīcijas starpā.Mums ir pašu kredīti, mums ir pašu starptautiskie lidojumi, bet mēs ievedam lēto pienu, sieru, biezpienu no Lietuvas un Igaunijas("maksimas"tīklā), leišu olas;. leišu, skandināvu cukuru; gaļu, vistas no Holandes. Mans secinājums - Apzināti novesta Valsts līdz bankrotam, lai ar ES un EVF nauam shēmošanas rezultātā uzpirktu bankrotējušos uzņēmumus par lētu naudu.Varbūt kāds var pierādīt pretējo? 

Skatītājs    14:25  |  28.01.2009.

Ierosinājums, turpmāk izlozes kārtā pieaicnāt kādu no malas uz raidījumu. Tiešām no tautas. Viņš/viņa var nebūt pārāk smuks gudrs vai sakarīgs. Bet tomēr lai ir kāds vienkāršs cilvēks. Būtu interesanti vērot šo kontrastu starp šiem valsts vīriem un viņu domāšanu un vienkāršo tautas pārstāvi. Paldies! 

alias    14:28  |  28.01.2009.

Ja no valsts nepārtraukti tiek prasīta nauda, tad jāpāriet no kapitālistiskās iekārtas atpakaļ uz sociālistisko. Jānacionalizē simtprocentīgi viss privātais bizness, bankas, viss cilvēkiem piederošais īpašums, jāveido vecie, labie kolhozi, valsts ražotnes, rūpnīcas, jānosaka, ka uz vienu dušu naseļeņija nedrīkst būt vairāk kā 15kv.m dzīvojamās platības, viens kaķis, viens suns, viena govs, viens auto, pie tam mazlitrāžas. Tad neviens nevienam neko vairs nebūs parādā, nevienai bankai nekādi kredīti nebūs jāatmaksā un visi būs paēduši un laimīgi! Bet, ja godīgi, tracina nepārtrauktās naudas prasīšanas - dodiet, dodiet, dodiet. Jā, ir jāprasa no valdības nodokļu sistēmas maiņa, jā, ir jāprasa, lai Latvijas zemniekiem ir tāds pats subsīdiju līmenis kā citu ES valstu zemniekiem vai jātaisa ciet robežas, jā, ir jāprasa, lai politiskās partijas beidz reiz spēlēt savas trulās spēlītes un sāk reāli beidzot strādāt. Jā, ir jāprasa, lai ierēdniecība tiek samazināta vismaz uz pusi un birokrātija līdzi tai. Bet pietiek bičot naudu no valsts! Starp citu, ja valsti tiešām pārvaldītu kā lielu uzņēmumu ar uzņēmuma vadītāju personisko līdzatbildību, šī valsts būtu ļoti bagāta un ļoti attīstīta! 

dace    14:30  |  28.01.2009.

Kaut ko līdzīgu raidījumā "Skats no malas"izteica arī S.Benfelde. Un vēl - cik patiesi ir neoficāli izteikumi no FM par tiešām šādiem shēmošanas variantiem - apzinātu valsts novešanu līdz bankrotam un ar iedalītajiem līdzekļiem , izmantojot savu dienesta stāvokli, nopirkt valsti. 

dagis  dagis@parks.lv  14:47  |  28.01.2009.

Ļoti labs komentārs TVNET.lv: "njaaVakar 19:06 Ja izmirs piensaimnieki, tad darba nebūs arī visiem pārējiem, kas ar viņiem saistīti: graudkopības pārstāvji, kombainieri, traktoriski, vietējie lauku būvnieki, tehnikas tirgotāji un remontētāji utt. Iznīks viss, kas ar to vien saistīts. Man šis te laiks atgādina tādu mēri, jo tikai 24 miljonu dēļ izkaut govis un nogremdēt visu dzīvi laukos, var tikai vasts ienaidnieks vai pataloģiski slims cilvēks. Godmanis izskatās vai nu ir viens, vai ir otrs. Ar viņa svētību bankā Parex iegrūda 600 vai 800 miljonus dažu dienu laikā. Nauda valstij ir, tikai to nedod. Piemēram Ūdens sportam atrodas uzreiz. Laukiem - piga. Laucinieki klausās radio un tam vajag miljonu latu? Piga. Skolas? Likvidēt. Medicīnu jums vajag? Slēgsim. Utt. Kas ir Godmanis un viņa banda? Kas ir Roze? Kam viņš kalpo???? Es domāju, visam bet TIKAI NE LATVIJAS TAUTAI." 

Pēteris Bērziņš  peterisbe@inbox.lv  14:48  |  28.01.2009.

Rodas iespaids ka mūsu valdība lai varētu turpināt tikpat plaši tērēt arī ir paņēmusi šo lielo aizdevumu,tieši nestimulējot ražošanu un lauksaimniecību ( lielākos bužeta ienākumu devējus) , vienkārši zāģē zaru uz kura ir visa valsts. Tā ir apzināta kaitniecība. Paņemt aizņēmumu un noēst to, vai tad tas ir tas ģeniālais ekonomikas glābšanas plāns??? Skumji un sāpīgi par mums, par to ka pašreizējie deputāti tikkai domā par sevi,par to ko rīt viņi ēdīs un cik trekni, bet nesadzird un izliekas neredzam ka daudziem jau šodien nav iztikai. Un būs atkal vēlēšanas, un atkal tie paši vēži citās kulītēs dos tukšus solījumus.... kā gan var nesolīt... . Skumji ka pašreizējā elite iespējams pat saprot ka vajag mainīt visu sistēmu jo pašreizējā brūk ne tikai pie mums ,bet arī pasaulē, bet ideju kā radīt jaunu nav..... 

Didzis  adidzis@tvnet.lv  14:49  |  28.01.2009.

Kamēr cilvēki te diskutē par to, kā VAJADZĒTU izlietot tos, no SVF, ES un dažādām valstīm aizņemtos līdzekļus, tie, kas pie varas domā par pavisam ko citu. Un Viņus neinteresē tas, ko kādā web forumā, tv pārraidē vai sapulcē Doma laukumā cilvēki domā, par ko uztraucas. Valdības koalīcija visu laiku darbojas tajā virzienā, kas viņiem izdevīgs. Kamēr pie varas būs šī valdošā mafija, kas rūpējas par "savējo" grupas interesēm, visai valstij un tautai uzliekot "mīksto", diskusijas vai aicinājumi par līdzekļu izmantošanu valsts reālas tautsaimniecības atdzīvināšanai neko nemainīs. Viņiem ir tikai "makroekonomisko rādītāju imperatīvs" - finanšu kapitāla interešu maksimāla nodrošināšana. Un tāpēc ir klusums, kad Godmanim jautā par aizņēmumu līdzekļu izlietošanas veidiem. Jo saistības jau ir uzņemtas, līgumi parakstīti, tāpēc kā tāds bija uzstādījums un pārējais nav svarīgs. Tagad laiks tiek tērēts, lai sacerētu pasaciņu par finanšu izlietojumu, kuru prezentēt tautai. Tāda ir situācija. Bet spēles ar naudu visā pasaulē šobrīd tiek veidotas pēc gobālā "uzmetiena" principa. Vislabāk to parāda šajā saitā skatāmā filma: www.kino-shuttle.net/news/2008-11-11-1225 

dace    14:53  |  28.01.2009.

Konkrēti jautājumi:1) Ko ekanomiski izdevīgu saskata ekanomikas ministrs, iepludinot "Parex" bankā tik daudz līdzekļu? 2) Ko ekanomikas ministrs var teikt par ekanomiskumu, dotējot tikai lidostu par 5 milj. Ls , bet ar mazu rentabilitātes atdevi? 3) Vai ekanomikas ministrs saskata normālu situāciju, ka Satksmes ministrijā tiek dotēta pārsvarā lidosta, bet Latvijas ceļiem līdzekļi ir nepietiekamā daudzumā. Vai lidostā uzturas vārāk ārzemnieku, bet pa Latvijas ceļiem brauc tikai zemnieki? 4)vai ekanomikas ministram ir sava nostāja jautājumā par zemniecības 2000 Z/s iespējamiem bankrotiem, jo valsts netaisās tām sniegt finansiālu palīdzību - vai šie bankroti ir ekanomiski izdevīgi? 5) vai Latvijas ceļi ir tik sliktā stāvoklī, ka tos nav elanomiski izdevīgi atjaunot, jo pa tiem brauks bankrotējušie zemnieki, kuri jau vairs nebrauks? 6) vai Latvija bez pārtikas rūpniecības ir ekanomiski izdevīga valsts? 7) vai Latvija ar lidostu un komercbankām ir ekanomiski izdevīga valsts, pat, ja bankās nebūs naudas, jo kredītus nav iespējams bez rūpniec'bas(ražošanas) atmaksāt un ar lidmašīnu brauks vienvirzienā - uz latviju, jo no ltvjas nebrauks - bankrotējušie jau ar lidmašīnām brauc retāk. Vai ekanomika minstram ir citas vīzijas par ekanomisku Latviju? 

māmiņa    14:55  |  28.01.2009.

Jau pirms daudziem gadiem ,nu jau aizsaulē aizgājusi vecmāmuļa teica - 2.pasaules karā iznīcināja žīdus,bet tagad - palikušie- iznīcinās latviešus -bez šaušanas.Godmani!Tāds ir tavs galamērķis????????? 

dace    15:00  |  28.01.2009.

Skats no malas - sakiet, kādēļ par valsts ekanomiku runā Ministru prezidents, retāk - finansu ministrs, bet gandrīz nepazīstu ekanomikas minstru. Varbūt ekanomikas ministriju ir neekanomiski uzturēt? varbūt ekanomikas ministra dalība ekanomikā ir neekanomiska ? Varbūt - valstiski bīstami ir ļaut ekanomikas ministram runāt, jo viņš var sākt runāt no ekanomikas pozīcijām? 

anna  anna2005@inbox.lv  15:21  |  28.01.2009.

LŪDZU PAJAUTĀJIET- KAD!! TIEM NABAGA ZEMNIEKIEM SĀKS REĀLI PALĪDZĒT ?! TĀS IR ŠAUSMAS, KAS DARĀS LATVIJAS LAUKOS!!! JAU 8 GADUS DZĪVOJU DĀNIJĀ UN MAN IR SALĪDZINĀŠANAS IESPĒJAS, TĀPĒC SECINĀJUMS IR VIENĪGI VIENS- ŠĀ BRĪŽA SITUĀCIJA NAV ZEMNIEKU VAINA, BET PILNĪGI UN GALĪGI LATVIJAS VALSTS( DOMĀTA VALDĪBAS ) NEMĀKULĪGAS SAIMNIEKOŠANAS REZULTĀTS!!! SKUMJI, BET FAKTS.... 

rex  rex@tvnet.lv  15:26  |  28.01.2009.

Pati esmu zurnaliste un rakstu par lauksaimiecibu un pilnigi piekritu viedoklim, ka situacija,kur ir nonakushi lauksaimnieki, vainiga ir valdiba, kas stradaja vairakus gadus pirms iestashanas ES gan tagad. Piemērs, ka var but situacija, ka Roze pasaka, ka normala piena iepirkshanas cena ir 16 santimi. Kur bija redzigo ierednju acis, kad lauksaimnieki startejot uz ES projektiem, tajos noradija, ka cenas ir daudz aukstakas. Katrs karsto kartupeli met cits uz citu. 

Viesulis    15:26  |  28.01.2009.

KNL varēja kādā no nākošajām pārraidēm parunāt par ētiku un morāli Saeimā, Ministru kabinetā un valsts pārvaldes iestādēs - par to, vai var parādīt cilvēkiem nepieklajīgu žestu un turpināt sēdēt savā krēslā, vai var atbildīgos amatos salikt pilnīgi nekompetentus cilvēkus ar lieliem atalgojumiem, kamēr slimiem cilvēkiem samazina kompensācijas un lauksaimniecību noved līdz iznīcībai, vai amatos var atrasties cilvēki: -pret kuriem ir ierosināta kriminālatbildība, -kuriem lielākā ekonomiskā krīze 80 gados un valsts bankrots ir nothing special -kuri krāpj savu ģimeni ar žurnālisti un mierīgi pasaka, ka nav zinājuši, ka ir kļuvuši par ēsmu uz āķa -kuri tikai runā par savu ieguldījumu tautsaimniecībā, bet neko nedara ar savā atbildībā esošiem jautājumiem, ļaujot uzņēmumiem bankrotēt -kuri melo pa kreisi un labi par savu rīcību krīzes situācijā, citus publiski lamājot un izrādot necieņu pret prezidentu (lai kāds viņš arī būtu...) -kuri atzīst, ka lietas Latvijā tiek kārtotas caur kontaktiem, t.i., ar interešu konfliktiem, korupciju un, iespējams, mafiozām darbībām -kuri valsts naudu iepirkumiem "izlaiž" caur savām kabatas firmām vai radiniekiem, iekasējot ~10%, tādējādi padarot iepirkumus mazākkvalitātīvus un apzogot valsti -kuri par saviem padomniekiem pieņem meitas, dēlus, mīļākās un mīļākos, maksājot viņiem tūkstošus un sūtot dārgos komandējumos Šo sarakstu varētu vēl turpināt, bet secinājums ir viens - kamēr šādi cilvēki valstī būs pie mazākās varas, tikmēr atradīsimies tur kur esam, jo šie cilvēki nav spējīgi izprast citu vajadzības un pieņemt profesionālus lēmumus. 

dace    15:32  |  28.01.2009.

Tā kā pie sarunu galda būs viszinošākie finansēs, varbūt viņi var atbildēt arī uz šādu jautājumu - kas tad notika Latvijā pa pēdējiem 4 gadiem - vai tā ir nemākulīga saimniecības vadīšana(nekompetence)P.s. - par nekompetenci jebkurā darba vietā atlaiž no darba; vai apzināta valsts novešana līdz bankrotam(sabotāža)- ekanomikas profesionāļu brīdinājumi jau bija 3 - 4 gadu garumā. (Profesionāļi nesēdēja valdībā).Par sabotāžu ierosina krimināllietu. ja pierāda šo faktu, tad normālā uzņēmumā ierosina likt sabotierus cietumā.Varbūt jums ir 3.versija. bet jebkurā gadījumā - vai jūs pēc 4 gadu ekanomiskās tuvredzības esat kļuvuši tālredzīgi? Kur ir jūsu garants. Vai šodien par naudas izlietojumu jūs ieklausāties VK un ekanomikas institūta profesionāļu ieteikumos? Kādēļ jūs uzturat tādas institūcijas, kuras jums - valstij nav nepieciešamas? 

dace    15:39  |  28.01.2009.

Es saprotu, ka no ekanomiskās krīzes izeja ir tikai ražošanas stimulācijā. Pamatojiet ekanomisko izdevīgumu!Jautājums - kuras ražošanas nozares tad būs tās prioritārās, kurām paredzēti SVF un ES naudas finansējumi? Vai jūsu uztverē ražošana ir arī piena, graudu, gaļas ražošana? Vai Latvijā ir kāda cita ražošanas nozare? Varbūt lidojumu reisu ražošanas nozare? 

šausmas    15:46  |  28.01.2009.

Nu Jāni! Aizņēmuma izmantošana un ekonomikas stabilizācija... Nu tie ir tukši un štampveidīgi saukļi. Ja mēs esam aizņēmušies un tagad tikai sākam prātot - kā to piķi izmantot - tad šitos vecīšus, kuri aizņēmās, cietumā jāliek. Figļiš mēs kaut ko aizņēmāmies, ja tagad vēl jāspriedelē? Un otrkārt - ekonomikas stabilizēšana. Da bļin, nebija mums nekādas ekonomikas, tāpēc jau esam dimbā. Nevis stabilizēšana, un pat ne stimulēšana (kā to par sevi traktē ASV), bet ekonomikas radīšana mums vajadzīga! Kreatīvs process ar jaunu plānu. Nu paldies vismaz, ka Vecā Seja ar prasību nepārtraukt vairs nebūs jāuzlūko, lai gan varbūt tāpēc nebūs tik interesanti. Un vēl. Rimšēvičs. Nu tas nu gan - vai tik nav guļava, un ar savu stabilo latu iebraucis purvā un kā bezmaksas pielikumu savam jaunajam Audi A8 parāvis līdzi latvju tautu un tās krievus desertā... Re, pans Kleksis saka - nu jau vairs gandrīz neesot naudiņas mākslīgam lata kursa pabalstam, un tas process jau ies tikai uz leju, viņš nu nekādi nevar apstāties, kamēr eksports nepieaug. Es no mīļa prāta ticu, ka būs labi, bet no veselā saprāta redzu baigo šaizi... Un neviens pats priekšnieks savā postenī manī nevieš uzticamību - ne Zatlers, ne Godmanis, ne Daudze, ne Rimšēvičs... Es viņiem neticu pat nevis kā cilvēkiem, bet kā profesionāliem. Nu kā skotņiks par balerīnu! 

Pēteris Bērziņš  peterisbe@inbox.lv  15:46  |  28.01.2009.

1. POLITIĶI VIENĪGO KO VAR NOSAUKT PAR KO VIŅI ATBILD IR POLITISKĀ ATBILDĪBA,DIEMŽĒL NAV NEVIENA LIKUMA KURŠ REGULĒTU VIŅU DARBĪBU ,BET TĀ POLITISKĀ ATBILĪBA IR TIKKAI VĀRDI. 2. MĒS LATVIJAS TAUTA ( LATVIEŠI ,KRIEVI UN CITAS TAUTĪBAS) ESAM ĻOTI POLITISKI NEAKTĪVI, PAŠI GAIDAM KAD KĀDS MŪSU VIETĀ MUMS VISU SAKĀRTOS,BET UZDODIET JAUTĀJUMU KATRS PATS SEV,CIK ESAT GATAVI ZIEDOT SAVU LAIKU, ENERĢIJU UN FINANSIĀLOS LĪDZEKĻUS LAI IESAISTĪTOS TAUTAS APVIENOŠANĀS PROCESOS, NEŠĶIROJOT TAUTĪBAS , TICĪBAS , NODARBOŠANĀS VEIDUS ...... PAJAUTĀJIET SEV. JA TEV IR ŠĪ TICĪBA , UZŅEMŠANĀS , VĪZIJA PAR PLAUKSTOŠU LATVIJU, TAD VIENKĀRŠI MUMS TAS IR JĀSĀK DARĪT. MAN ŠĀDA TICĪBA IR ! 

juris sils  juris.sils@apollo.lv  15:48  |  28.01.2009.

Tikpat svarīgi, kā veicināt eksportu ir bremzēt importu. SIA Marathon Ltd nodarbojas ar kravas riepu atjaunošanu. Katra atjaunota riepa ietaupa vienas jaunas riepas ievešanu. Valsts varētu to atbalstīt. Patlaban ar mūsu riepām brauc Helsinku sabiedriskais transports vairāk nekā Rīgas sabiedriskais transports, kas maz lieto atjaunotas riepas. SIA Marathon atjaunotas riepas ir sertificētas Vācijā un ir pakļautas tieši tādai pašai pārbaudei, kā jauna riepa. Atjaunotas riepas ir drošas, tāpēc lidmašīnas arī lieto atjaunotas riepas. Atjaunoto riepu cena ir aptuveni 40% zemāka par jano riepu cenu un tajā cenā vēl ir iekļautas Latvijas darba spēka izmaksas ar visiem nodokļiem. Valstij nenoliedzami izdevīgi, bet vai atbalsta ? Nē. Varētu būt normatīvs, ka sabiedriskā transportā un valsts firmu kravas transportā ir jālieto 50% sertificētas atjaunotas riepas. Ja vēl liek atjaunot paša pirktās jaunās riepas, ietaupījums ir vēl lielāks. Kam tas viss izdevīgi? Visiem, bet...... 

šausmas    15:58  |  28.01.2009.

Un kad Rimšēvičs atkal pārskaitīs visus negatīvos punktus, ko dotu lata devalvācija un pat varbūs nosauks ciparu zaudējumos, tad aicinu viņam pajautāt pretsvarā vēl ko - bet cik valstij izmaksā lata kursa uzturēšana? Un tad es gribu tos ciparus salīdzināt. Un tad man radīsies vēlme eventuāli aplūkot - kas būtu, ja lata koridors tiktu paplašināts gadiņus trīs atpakaļ - un tad kādi tie cipari tagad būtu? Un vēl būtu interesanti uzzināt, vai viens otrs nav savā krēslā aizsēdējies, jo nolaidis to darbošanās vektoru škībi? 

Ojs    16:03  |  28.01.2009.

Uzskatu,ka šī valdība vairs neko nevar glābt!Viņi tikai mēgina radīt ilūziju,ka cenšās palīdzēt bet patiesībā viņiem pat nav nojausmas no kura gala sākt!Jau tris mēnešus tik apgriež visiem finansējumu bet jēgas nav nekādas!Būtu mācījušies no citām valstīm nevis darījuši visu pretēji ekonomikas atveseļošanā! 1-20 ; 21-40 ; 41-60 ; 61-68 ;
Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: