Šeit pieejami „Kas notiek Latvijā?” vadītāja un redakcijas raksti saistībā ar raidījumā apspriesto vai citām aktualitātēm. 27.01.2020.
 

Kā jāmaina valdība un vai Saeimu vajag atlaist?

Valsts attīstība video_f

22.01.2009. Kas notiek Latvijā?  A A A Komentāri: 2

21.janvāra publiskajās debatēs „Kas notiek Latvijā?” dažādu organizāciju pārstāvji pauda savus apsvērumus par nepieciešamajām izmaiņām varā – gan attiecībā uz valdības maiņu, gan ārkārtas Saeimas vēlēšanām, gan vēlēšanu sistēmas izmaiņām, par ko politiķi pēc valsts prezidenta uzstādītā ultimāta arvien turpina diskusijas. Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes valdes priekšsēdētājs Armands Krauze uzsvēra, ka Saeima ir jāatlaiž, bet vienlaikus ir jāmaina vēlēšanu sistēma, ieviešot vienmandāta apgabalus. Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības valdes loceklis Valdis Keris savukārt nepiekrita, ka Saeima steidzami būtu jāatlaiž. Viņš apgalvoja, ka pašreizējā valdība noteikti ir jāmaina, tāpat kā vēlēšanu sistēma, taču no Saeimas ir „jāprasa skaidra un konkrēta rīcība”.

Latvijas Studentu apvienības prezidents Igors Grigorjevs valdības rīcību aprakstīja kā „ne-viedu”, haotisku un diktatorisku. I.Grigorjevs atzina, ka sabiedriskajām organizācijām ir aizvainojums par to, ka valdība nepieaicināja sabiedriskos partnerus plānu izstrādē, taču Saeimas atlaišanu šobrīd novērtēja kā ne visai jēdzīgu. Viņš pauda gatavību janvāra beigās tikties ar premjeru un tikt skaidrībā par to, ko studenti no valdības var sagaidīt, taču pieļāva, ka pēc tam studenti varēs domāt par to, „cik skaļi, cik atklāti kliegt”.

Filozofs Igors Šuvajevs kritizēja ideju par „jaunu seju” iesaistīšanu valdībā, pamatojot to ar atziņu, ka, ja pie viena impotenta pieliek vēl vienu impotentu, potence nepalielinās. Savukārt V.Keris pauda viedokli, ka arī pašreizējā valdībā un pašreizējā Saeimā ir pietiekami daudz „seju” un gudru galvu, tikai jāpanāk, ka viņas sāk dominēt.


Video: Armands Krauze, Valdis Keris, Igors Grigorjevs un Igors Šuvajevs par vajadzīgajām valdības maiņām un iespējamo Saeimas atlaišanu. (Fragments no „Kas notiek Latvijā?”, 21.01.2009.)Komentāri:       
Lai pievienotu komentāru, mājas lapas drošības apsvērumu dēļ, ievadiet zemāk attēlā redzamo 4 zīmju kodu. * e-pasts tiks uzrādīts pie komentāra

Partneri:         Dalibnieki         


Autors: